Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 409 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща
 Летни гуми - модели, коментари, впечатления... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Колеги, пускам тази тема по-подобие на темата за зимните гуми. Има няколко теми за летни гуми, но се касае за определен модел на Субару или даден размер. Тук ще е добре да се дискутират марките гуми, като цяло. Всеки от нас експлоатира различна марка гуми и има наблюдения върху нея. Как се държи на сухо, на мокра настилка, в завои, бързо ли се изнася грайфера и т.н. А и вече е време за смяната им. Днес смених зимните гуми с летни. Температурата в Бургас, е 13С, а до края на седмицата го дават да се покачва до 14-17С., и както всички знаем, над 7С, зимната гума заминава много бързо, и не се държи така добре както лятната на пътя.
Този ми е тртия сезон на моя Bridgestone Dueler H/T 684. Макар че е с ДОТ 2008 и на около 30-35к км., това ще му е последното лято. :( За това ще е интересно да споделим мнения и за други производители на гуми. Надявам се ще е позено за всички. :good:

Сря Мар 14, 2012 3:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 4:11 pm
Мнения: 63
Местоположение: Варна
Автомобил: Skoda Superb MK3
Рейтинг: 4
Нов фен
Темата определено е актуална, а и на мен също ми предстои покупка на нови летни гуми.
Ориентирал съм се към Yokohama Geolander G051 H/T-S. Моля ако има колега с такива да си сподели впечетленията.
@tony какво е впечетлението ти от Bridgestone-a. Как се дъжат на магистрала(ниво на шум и комфорт) и лек off-road(трева, кал, пясък)?

_________________
Subaru Outback'02 H6

Сря Мар 14, 2012 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
tony написа:
Днес смених зимните гуми с летни.
Не бързаш ли, Тони ;) Сигурен ли си, че зимната гума се държи по зле от лятната, при температури до 15-20 градуса? В големите жеги е ясно, че зимната не само не е по-добра, но е и направо рискован избор.

Аз ще задържа още със зимните, защото и без това никога не ги изхвърлям заради грайфер, а заради възраст.

mytko написа:
Bridgestone-a. Как се дъжат на магистрала(ниво на шум и комфорт) и лек off-road(трева, кал, пясък)?
Оригиналните гуми на моята бяха Бриджстоун и ги ползвах за първи сезон. Колата беше на 7км като я подкарах с тях от автокъщата на Уникорно (колкото и бой да отнесат все ще им е малко). След това по идиотски обстоятелства ги изгубих, не питай как ;) Взех Fulda EcoControl и разликата на асфалт в стабилността беше голяма, в полза на Фулда-та. Ако беше по-шумна, щях да забележа. Комфорта също не забелязах да се е променил. Но много по-добре държат сцепление Фулдите и сега с нетърпение чакам да ги кача за лятото. Колата е като в релси с тях.

Не мога да си спомня модела на бриджстоуна обаче, за да направя коректното сравнение, но едва ли слагат гуми от висок клас в завода. По-скоро са били среден клас, както EcoControl-a.

Сря Мар 14, 2012 5:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
:good: Таман и аз за това си мислих, че тази седмица ще си ги сменям, а догодина нови. Брат ми си взел DUNLOP, ама не ми каза модела, само снимка ми изпрати. Питах го, какъв е модела- Ами какъв, DUNLOP - летни...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Мар 14, 2012 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
SP SPORT 01 ми се струва, че е този Дънлоп. Някой кара ли с HANKOOK K115? Че съм се огледал в него нещо?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Мар 14, 2012 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
@mytko: Форестъра дойде с оригинален японски Bridgestone. Модела които го поставят е за 80% нормален път, и 20% оффроуд. Това което съм изминал до сега с него, ме задоволява напълно. Висока скорост на магистралата-лек шум, извън пътя, основно пясъците по плажовете-не ме е предавал.За кал и трева имам малко впечатления, за това не коментирам.Може да не е перфектната гума, но за мен е добра. Единственото което смятам за недостатък е бързото износване на грайфера. Но причината може да е тримесечното печене по къмпинги и жарки плажове... :D А и за това пуснах темата, за да преценя какво да обуя догодина.
@jafaar: Яска, напълно съм съгласен че за високите места, като София и т.н., е препоръчително още малко да се кара със зимна гума. Все пак температурите при вас падат под 0. А за нас какво да ти кажа. Тук ( Бургас) май дойде глобалното затопляне.Тази зима не видяхме сняг.. :cry: Добре че имаме хубави зимни курорти и нац. срещи на форума, че да покарам зимна гума.Така щеше да си замине без да е работила по предназначение. :D

Сря Мар 14, 2012 6:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 4:58 pm
Мнения: 9
Местоположение: varna
Автомобил: subaru legasy
Рейтинг: 0
Нов фен
Здравейте колеги

Моля за съвет:Ще купувам летни гуми за първи път.В книжката пише че трябва да са195/60/15-МОГА ли да сложа 65.Ще пречи ли нещо на компютъра(по мнение на официалния сервиз).Карам Легаси Комби 2.5 2001г. авт.ск-и,въздушни ам-и.Благодаря много на всички предварително

Сря Мар 14, 2012 7:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
skubidu написа:
Здравейте колеги

Моля за съвет:Ще купувам летни гуми за първи път.В книжката пише че трябва да са195/60/15-МОГА ли да сложа 65.Ще пречи ли нещо на компютъра(по мнение на официалния сервиз).Карам Легаси Комби 2.5 2001г. авт.ск-и,въздушни ам-и.Благодаря много на всички предварително

Според мен няма да имаш проблем.Препоръчително при мен ги дават 215/65/16, а аз поставих (зимни гуми) по-малкък размер 215/60/16, защото нямаше моя в момента, и всичко беше наред!

Сря Мар 14, 2012 11:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Yco написа:
:good: Таман и аз за това си мислих, че тази седмица ще си ги сменям, а догодина нови. Брат ми си взел DUNLOP, ама не ми каза модела, само снимка ми изпрати. Питах го, какъв е модела- Ами какъв, DUNLOP - летни...


SP SPORT 01 e да....една от мнооого доказаните гуми на Dunlop :good: 3 зони на работа,на много от премиум марки автомобилите е за OE!

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Чет Мар 15, 2012 8:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 4:58 pm
Мнения: 9
Местоположение: varna
Автомобил: subaru legasy
Рейтинг: 0
Нов фен
Много полезна тема.
Продължавам да събирам мнения за това пречи ли да сложа 65 вместо 60 височина (Както е по книга)за летните гуми.За пръв път ще слагам летни.Понеже съм новобранец

Чет Мар 15, 2012 9:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Pacone 4X4 написа:
...на много от премиум марки автомобилите е за OE!

Пацо, извинявай, но какво означава ОЕ? :-?

Чет Мар 15, 2012 9:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Original Equipment предполагам - тоест монтират ги в завода.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Чет Мар 15, 2012 9:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
skubidu написа:
Здравейте колеги

Моля за съвет:Ще купувам летни гуми за първи път.В книжката пише че трябва да са195/60/15-МОГА ли да сложа 65.Ще пречи ли нещо на компютъра(по мнение на официалния сервиз).Карам Легаси Комби 2.5 2001г. авт.ск-и,въздушни ам-и.Благодаря много на всички предварително


Нямаш никакви проблеми. Аз Импресата я карах 2 зими с 195/65 и две лета с 195/60. Само имай в предвид, че бордът на повечето модели с рамер 195/65 е по-тънък, за това и 195/65 са по-евтини от 195/60. Ще ти омекне малко возията и ако караш по-спортно, колата ще ти се струва малко по-нестабилна.

За летните гуми: никога повече няма да си купя Барум бравурис- много са шумни, и за 15 000 км, грайферът замина на половина. За този сезон вече съм приготвил Гудиър екселънс - ще видим как са.
Иначе между около 10 и 20 градуса на практика няма никакво значение дали колата е със зимни или летни гуми. Дори и да напече малко повече слънце за час-два по обед, асфалта още не се нагрява твърде много. Така, че за смяна - март, април или май - все тая.

Чет Мар 15, 2012 10:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Говорим за летни гуми, и днес АутоБилд ме изненадаха приятно с този тест (първа част), спирачен път на мокра и суха настилка.
Краси, твоя модел Барум добре се представя. На 12 място, от 50... ;)
Прикачени файлове:
IMG_0169.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 15, 2012 1:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Явно това е раликата в класа на гумите. Скъпите гуми от премиум клас ги правят да спират добре и едно временно с това да не се изтъркват за 2 лета.

Чет Мар 15, 2012 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
За летни гуми мога да изкажа положително мнение за Нокиан I3 (отизвите са от гуми 13''). Много добър контакт спътя, след над 10 000 км почти не са мръднали.
Също така бях доволен от Фалкен Sn828 докато не изминаха 15 000 км и тотално загубиха контакт с пътя, да не говорим че и една от гумите направи балон колкото топче за пинг понг.
Дебици изхвърлих на по-малко от 5 000км след рязко скачане на спирачката беше износена неравномерно, предполагам че ако ги бях покарал повечко километри щяха да свършат доста бързо...

Сега съм се насочил към Uniroyal Rainexpert http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/uniroyal/rainexpert-19560-p-47538.html Някой има ли мнение за тези гуми? Имам познати които са доста доволни от тях, а и като цяло отзивите за тях са добри.

Чет Мар 15, 2012 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
krass написа:
skubidu написа:
Здравейте колеги

Моля за съвет:Ще купувам летни гуми за първи път.В книжката пише че трябва да са195/60/15-МОГА ли да сложа 65.Ще пречи ли нещо на компютъра(по мнение на официалния сервиз).Карам Легаси Комби 2.5 2001г. авт.ск-и,въздушни ам-и.Благодаря много на всички предварително


Нямаш никакви проблеми. Аз Импресата я карах 2 зими с 195/65 и две лета с 195/60. Само имай в предвид, че бордът на повечето модели с рамер 195/65 е по-тънък, за това и 195/65 са по-евтини от 195/60. Ще ти омекне малко возията и ако караш по-спортно, колата ще ти се струва малко по-нестабилна.

За летните гуми: никога повече няма да си купя Барум бравурис- много са шумни, и за 15 000 км, грайферът замина на половина. За този сезон вече съм приготвил Гудиър екселънс - ще видим как са.
Иначе между около 10 и 20 градуса на практика няма никакво значение дали колата е със зимни или летни гуми. Дори и да напече малко повече слънце за час-два по обед, асфалта още не се нагрява твърде много. Така, че за смяна - март, април или май - все тая.


За определянето за цената - освен големината,търсене и предлагане на гумата е, и емисията на производство...ако са произведени 10млн. от 195/65/15 и 5млн./бр от 195/60/15 това е фактора който определя цената а не това че е по тънка или т.н.
ОЕ - първоначално вграждане(по принцип не е обективен фактор при гумите за оценката им за ефективност и качество)

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Пет Мар 16, 2012 12:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Така, мисля, че няма да слагам к115, исках к117, но няма моя размер изобщо. Мисля да се доверя на аутобилд, ще изчакам да прочета и втората част от теста, но май ще заложа на Нокиан zg2. Изникна ми и друг въпрос, обаче. Ако сменя размера от 215/55/17 с 225/50/17 дали ще има проблем? В калкулаторите излиза, че е в допустимите граници, но да си питам аз :D 225/50 е с индекс У, а и предполагам ще държи повече в завоите. Въпроса е дали ще стане осезаемо по-ниска каляската, или няма да има голяма разлика?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Мар 16, 2012 12:40 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Лятото си закупих NEXEN CP641 195/55 R15 85V и съм доволен от избора. Сравнително устойчиви в завои са, на мокро се движат добре, още не съм изпитвал аквапланинг. Интересно ме изненадаха на първия сняг, тествах ги на Узана, теглих и един Civic когато в Дряново беше бедствено положение, при това няколко километра изкачване. Демонстрираха ми завидни качества на сняг, очаквах далеч по-малко. Made in Korea, нямат балони за сега, не са шумни, дори вече съм с тях. Няма ядове.

Преди да дойдат те обаче гръмнах един Continental PREMIUM CONTACT на същия размер с около 140км/ч на Хемус, без балони, без лапенки, без фитили, бяха на няма 2 години.
Имах огромно доверие в този супер бранд, но лека-полека всичко се изпари. Толкова скъп производител ме предаде на една скорост толкова далеч от максимално допустимата. Не беше горещо, нямаше дупки, чист, равен път, изпреварвам три коли и фал.......това нещо в същото време......струва над 200 лева, щото е премиум сигурно. Как мразя тая дума. За няма 200 лева поръчах FALKEN FK452 225/45 R17 Made in Japan.....


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Мар 16, 2012 12:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Аз карам 2 лета с йокохама C drive 215/55/17. Без оплаквания досега. Особено добри на мокро, тихи и сравнително трайни. От тоя размер няма много предлагане ,а за тестове да не говорим... Сравнявам с Geolandar G900, които са ОЕ за аутбек 04-09.

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Пет Мар 16, 2012 1:06 am
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 409 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор