Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:22 am



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Смяна на врати 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моля за съвет. Преди няколко седмици ми се случи "случка" и срязах вратите на Субаруто си, което е на 3 1/2 години и е още в гаранция.
Прикачени файлове:
IMG_0919.JPG

Прикачени файлове:
IMG_0921.JPG

По всичко личи, че няма да получа никакви пари от никакви застраховки засега, въпреки че честно казано мисля че нямах почти никаква вина за инцидента.
Колата ми е satin white pearl, цвят труден за боядисване. Живея в Германия но не е проблем да се прибера в България за да оправя колата. Щетите ми са само по двете врати, нищо друго. Не ми се дават 4000-5000 евро за ремонт тук в DE от които 60% ще са разходи за труд. Имам няколко опции:
1/ Купувам две врати на старо в добро състояние но друг цвят (около 200 евро/врата без разходи за транспорта). Пребоядисвам и преоборудвам двете врати за 600-800лв в Бг и се надявам всичко да е ок.
2/ Чакам n-на брой месеца докато намеря врати в перфектно състояние и в оригиналния цвят на колата ми от някоя автоморга из Европа. Купувам ги, не ги пребоядисвам, забравям за дребни разлики в нюансите на боята. Идеалния вариант, но малко вероятен.
3/ Купувам нови врати, без боя и грунд. Бояджиите ми казват че е по добре врати с фабричен грунд отколкото нови без фабричен грунд. Надявам се на донър бояджия в БГ и че ще стане " като от фабриката в Япония".

Кой вариант да избера? За вариант 1/: вече намерих поне пет врати на старо; една (предна) в България и алтернативни опции из Европа. Задни: Една в Италия; една в Германия, за оправяне; една в Швеция, с малка вдлъбнатина, но моя цвят; една друга в Швеция, черна. Друга в Литва, пак черна. Две в UK, синя и зелена. Всичките тези мога да ги докарам до Германия, до вкъщи, или до България, където ще я оправям, с различна степен на трудност и разходи с транспорта.

Въпросът е: до колко си струва да чакам да ударя джакпота в бъдеще с врати в моя оригинален цвят, или по добре да купувам друг цвят и да ги пребоядисам в БГ?

Втори въпрос: Има ли значение цвета на донорската врата? Да се целя ли в близък цвят, или цвета се сваля преди пребоядисване и няма значение дали оригиналната врата е била черна или сребриста, преди да се пребоядиса в бяла перла?

Последен въпрос: доколко мога да се надявам, ако успея да намеря врати в оригиналния цвят ня старо, да не ги пребоядисвам? Ако имат малък дефект ( например малка вдлъбанатина), това по-лесно ли се оправя без пребоядисване, или е по добре врата без прблеми по релефа/метала, но за пребоядисване?

Колата е Субару Аутбек 2013 MY.

Благодаря предварително за съветите.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Фев 28, 2017 1:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 27, 2016 4:24 pm
Мнения: 20
Местоположение: Плевен
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз бих си взел 2 добри врати втора ръка, ако ги няма в цвета на твоята кола не е проблем, а и да ги има не е гаранция, че цвета ще е 1:1. Преди боядисването се оправят дефектите на детайла, след което следва филър (ръси се като боята върху целия детайл), шкурене на вода и чак тогава се ръси. Аз лично в тази ситуация бих пребоядисал цялата страница за да се минимализират разликите в цветовете. Успех :beer:

Вто Фев 28, 2017 8:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Твърдо съм за първи вариант, намирай добри врати, ако са оборудвани - още по-добре. После ги докарвай за боя в БГ и да, както е казал колегата над мен добре е да прелеят и калниците.
И аз съм същия цвят - мъка голяма е да се уцели :-~

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Фев 28, 2017 10:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки читав бояджия ще го оцели. Просто трябва да е читав.

Вто Фев 28, 2017 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цвета не зависи от бояджията, а от този който миксира боята, а сервизите, които сами го правят, се броят на пръсти. По кода от табелата, не би трябвало да има проблем.

Вто Фев 28, 2017 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Цвета не зависи от бояджията, а от този който миксира боята, а сервизите, които сами го правят, се броят на пръсти. По кода от табелата, не би трябвало да има проблем.


Има проблеми - цвета на бялата перла е 37J. Видях при един бояджия, който извади карнета с мостри, там имаше 37J Subaru, 37J Toyota, 37J еди-какво си... И всички имаха различни нюанси, кое зеленее, кое жълтее и т.н. Та пак може да го сбъркат.

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Фев 28, 2017 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
katlak написа:
Видях при един бояджия, който извади карнета с мостри, там имаше 37J Subaru, 37J Toyota, 37J еди-какво си... И всички имаха различни нюанси, кое зеленее, кое жълтее и т.н. Та пак може да го сбъркат.

Да, ама нали тук става въпрос за Subaru?

Вто Фев 28, 2017 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Затова се носи капачката на колориста защото повечето цветова са базови и може да има нюанс !

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Фев 28, 2017 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да, 37J e. Коя капачка се носи?
Надявам се, че един цвят при определен производител и модел поне си остава същия през годините - 37J на Аутбек от 2010 да е същия като 37J на Аутбек от 2013 например, т.е. фабриката да не сменя нюансите на цвета през годините а да го 'поддържа' един и същ.

Вто Фев 28, 2017 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
flux2 написа:
Да, 37J e. Коя капачка се носи?
Надявам се, че един цвят при определен производител и модел поне си остава същия през годините - 37J на Аутбек от 2010 да е същия като 37J на Аутбек от 2013 например, т.е. фабриката да не сменя нюансите на цвета през годините а да го 'поддържа' един и същ.

На резервоара капачката , същото се прави и да прецени колороста колко изсветляване има на цвета от слънцето.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Фев 28, 2017 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Повечето автобои са с висок клас УВ защита и не избеляват . А щом е с оригиналния лак , не е променила цвета си . Както са те посъветвали колеги по горе , задължително капачката за да определят едрината и честотата на перлите . Не би трябвало да имаш проблеми и да пребоядисваш други детайли , глупости са това .

Съб Мар 04, 2017 7:38 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор