Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Смяна на врати 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 58
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моля за съвет. Преди няколко седмици ми се случи "случка" и срязах вратите на Субаруто си, което е на 3 1/2 години и е още в гаранция.
Прикачени файлове:
IMG_0919.JPG

Прикачени файлове:
IMG_0921.JPG

По всичко личи, че няма да получа никакви пари от никакви застраховки засега, въпреки че честно казано мисля че нямах почти никаква вина за инцидента.
Колата ми е satin white pearl, цвят труден за боядисване. Живея в Германия но не е проблем да се прибера в България за да оправя колата. Щетите ми са само по двете врати, нищо друго. Не ми се дават 4000-5000 евро за ремонт тук в DE от които 60% ще са разходи за труд. Имам няколко опции:
1/ Купувам две врати на старо в добро състояние но друг цвят (около 200 евро/врата без разходи за транспорта). Пребоядисвам и преоборудвам двете врати за 600-800лв в Бг и се надявам всичко да е ок.
2/ Чакам n-на брой месеца докато намеря врати в перфектно състояние и в оригиналния цвят на колата ми от някоя автоморга из Европа. Купувам ги, не ги пребоядисвам, забравям за дребни разлики в нюансите на боята. Идеалния вариант, но малко вероятен.
3/ Купувам нови врати, без боя и грунд. Бояджиите ми казват че е по добре врати с фабричен грунд отколкото нови без фабричен грунд. Надявам се на донър бояджия в БГ и че ще стане " като от фабриката в Япония".

Кой вариант да избера? За вариант 1/: вече намерих поне пет врати на старо; една (предна) в България и алтернативни опции из Европа. Задни: Една в Италия; една в Германия, за оправяне; една в Швеция, с малка вдлъбнатина, но моя цвят; една друга в Швеция, черна. Друга в Литва, пак черна. Две в UK, синя и зелена. Всичките тези мога да ги докарам до Германия, до вкъщи, или до България, където ще я оправям, с различна степен на трудност и разходи с транспорта.

Въпросът е: до колко си струва да чакам да ударя джакпота в бъдеще с врати в моя оригинален цвят, или по добре да купувам друг цвят и да ги пребоядисам в БГ?

Втори въпрос: Има ли значение цвета на донорската врата? Да се целя ли в близък цвят, или цвета се сваля преди пребоядисване и няма значение дали оригиналната врата е била черна или сребриста, преди да се пребоядиса в бяла перла?

Последен въпрос: доколко мога да се надявам, ако успея да намеря врати в оригиналния цвят ня старо, да не ги пребоядисвам? Ако имат малък дефект ( например малка вдлъбанатина), това по-лесно ли се оправя без пребоядисване, или е по добре врата без прблеми по релефа/метала, но за пребоядисване?

Колата е Субару Аутбек 2013 MY.

Благодаря предварително за съветите.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Фев 28, 2017 1:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 27, 2016 4:24 pm
Мнения: 20
Местоположение: Плевен
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз бих си взел 2 добри врати втора ръка, ако ги няма в цвета на твоята кола не е проблем, а и да ги има не е гаранция, че цвета ще е 1:1. Преди боядисването се оправят дефектите на детайла, след което следва филър (ръси се като боята върху целия детайл), шкурене на вода и чак тогава се ръси. Аз лично в тази ситуация бих пребоядисал цялата страница за да се минимализират разликите в цветовете. Успех :beer:

Вто Фев 28, 2017 8:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Твърдо съм за първи вариант, намирай добри врати, ако са оборудвани - още по-добре. После ги докарвай за боя в БГ и да, както е казал колегата над мен добре е да прелеят и калниците.
И аз съм същия цвят - мъка голяма е да се уцели :-~

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Фев 28, 2017 10:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки читав бояджия ще го оцели. Просто трябва да е читав.

Вто Фев 28, 2017 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цвета не зависи от бояджията, а от този който миксира боята, а сервизите, които сами го правят, се броят на пръсти. По кода от табелата, не би трябвало да има проблем.

Вто Фев 28, 2017 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Цвета не зависи от бояджията, а от този който миксира боята, а сервизите, които сами го правят, се броят на пръсти. По кода от табелата, не би трябвало да има проблем.


Има проблеми - цвета на бялата перла е 37J. Видях при един бояджия, който извади карнета с мостри, там имаше 37J Subaru, 37J Toyota, 37J еди-какво си... И всички имаха различни нюанси, кое зеленее, кое жълтее и т.н. Та пак може да го сбъркат.

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Фев 28, 2017 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
katlak написа:
Видях при един бояджия, който извади карнета с мостри, там имаше 37J Subaru, 37J Toyota, 37J еди-какво си... И всички имаха различни нюанси, кое зеленее, кое жълтее и т.н. Та пак може да го сбъркат.

Да, ама нали тук става въпрос за Subaru?

Вто Фев 28, 2017 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Затова се носи капачката на колориста защото повечето цветова са базови и може да има нюанс !

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Фев 28, 2017 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 58
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да, 37J e. Коя капачка се носи?
Надявам се, че един цвят при определен производител и модел поне си остава същия през годините - 37J на Аутбек от 2010 да е същия като 37J на Аутбек от 2013 например, т.е. фабриката да не сменя нюансите на цвета през годините а да го 'поддържа' един и същ.

Вто Фев 28, 2017 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
flux2 написа:
Да, 37J e. Коя капачка се носи?
Надявам се, че един цвят при определен производител и модел поне си остава същия през годините - 37J на Аутбек от 2010 да е същия като 37J на Аутбек от 2013 например, т.е. фабриката да не сменя нюансите на цвета през годините а да го 'поддържа' един и същ.

На резервоара капачката , същото се прави и да прецени колороста колко изсветляване има на цвета от слънцето.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Фев 28, 2017 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Повечето автобои са с висок клас УВ защита и не избеляват . А щом е с оригиналния лак , не е променила цвета си . Както са те посъветвали колеги по горе , задължително капачката за да определят едрината и честотата на перлите . Не би трябвало да имаш проблеми и да пребоядисваш други детайли , глупости са това .

Съб Мар 04, 2017 7:38 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор