Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 337 мнения ]  стр Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
 Идва новия Outback 2015 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
единствено се говори че ще има някакво хибридно задвижване

Сря Окт 14, 2015 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То хибрид Субару XV има от няколко години, ама май не се продава много. В Щатите го продават за цвят....в зелено :D
Там нали са наплашени от дизелите, даже съвсем ги заклеймиха,като обвиниха че ВАГ едва ли не е замърсил цялата има измислена действителност с 2-ка дизелчета. Това , че техните боклуци харчат по 25/100 явно е екологично, защото са бензин...държава от тъпанари, управлявана от демагози....по-зле са комунистите дори....
 6

Пет Окт 16, 2015 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
То хибрид Субару XV има от няколко години, ама май не се продава много. В Щатите го продават за цвят....в зелено :D
Там нали са наплашени от дизелите, даже съвсем ги заклеймиха,като обвиниха че ВАГ едва ли не е замърсил цялата има измислена действителност с 2-ка дизелчета. Това , че техните боклуци харчат по 25/100 явно е екологично, защото са бензин...държава от тъпанари, управлявана от демагози....по-зле са комунистите дори....


Фабрика, не държава;)

Пет Окт 16, 2015 10:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 11, 2013 1:00 pm
Мнения: 102
Местоположение: София
Skype: pike_fm
Автомобил: Outback H6 '02
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Има го на изложението, днес бях там. Уж нямаше да я има нашата марка, но е там. Новият Аутбек, а и Леворг-а ;)

Много приятни и комфортни седалки, с блага и приятна кожа :) Просторен и отпред и отзад, само май ми се стори, че багажника не е толкова голям, но може и да бъркам.

Изображение

Леворг-ът на живо никак не е зле ;)

Изображение

Изображение

_________________
Fishing Mania

Нед Окт 18, 2015 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Атрактивен зимен тест. За съжаление на словашки, но видеото е достатъчно информативно.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Съб Яну 09, 2016 12:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ха, яко
този Расто има много добри тестове (вкл. предния аутбек), но трудно се разбира

Чет Яну 14, 2016 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
ха, яко
този Расто има много добри тестове (вкл. предния аутбек), но трудно се разбира


Той си пада малко пилот...

Чет Яну 14, 2016 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 3:41 pm
Мнения: 19
Автомобил: Subaru outback 2015
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Бяло на Бял фон........ Що е то ? :) :-? :idea: "Субаруто" =D>

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Здравейте на всички.
Благодаря за полезните информации които прочетох във форума!
Като се поопозная с този Бял Звяр ще дам подробна информация от първо лице :)

За въпроси съм на разположение.

Гената

Сря Яну 20, 2016 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте и честито!

Въпросът ми е: от БГ ли е закупен?
Ако да - какво е нивото на оборудване и какви са условията по гаранцията?

И още, ако нямате против да споделите крайната цена в лева?

Чет Яну 21, 2016 1:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хайде още един си загуби ума! Скутер ли е?

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Чет Яну 21, 2016 6:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 3:41 pm
Мнения: 19
Автомобил: Subaru outback 2015
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
PitM написа:
Здравейте и честито!

Въпросът ми е: от БГ ли е закупен?
Ако да - какво е нивото на оборудване и какви са условията по гаранцията?

И още, ако нямате против да споделите крайната цена в лева?


Здравей,

Купих я от Субару Моторс - София тази седмица. (иначе беше поръчка защото държах на белия цвят).
Нивото е най-ниското понеже иммах бюджет, но за мен автомобила е обурудван доста добре.
Всичко по оборудването е както е описано в ценовата листа на сайта им като автомобиля е преобразуван на товарен - N1,
което се доплаща като при другите марки.
Цената е по ценова листа с малка отстъпка която може да се договори индивидуално знаете как става - на живо като "отидете с парите" :)
Гаранция 3г. или 100 000 км +12г. от корозия. - стандартно изключае тези които дават по 5г. но и там километрите са важни ХОНДА - 150 000
Иначе аз не съм Субару Фен за момента (но оценявам риска да стана такъв :) )

Към момента имах служебен Фолксваге Пасат Вариант 2.0D DSG 140кс и личен "джип" Хюндай Теракан също дизел автоматик.
Пасата се караше из София и магистралата до пловдив а през Уикендите - джипа яко - горско, кърско, рибарско и друго шофиране :)
___
Запален от джипа реших да сменя пасата за нещо 4х4 дизел автоматик тип "СУВ" и през седмицата......

1. Харесах новия Хюндай Туксон - Ходих тествах дизел 180 кс..... Цени около 65-70 000 лв , казаха че неможело отсъпка щото било нов модел...
- мотора по шумен - бръмчи в купето, набира по зле от пасата, скоростината кутия по зле, багажника по малък....
+ много добра визия и дизайн.
2. Хонда ЦРВ - дизел автоматик 9 скорости, 1.6 дизел 150 кс -
+ много ми хареса визията на новата хонда, малко по-тиха от Хюндая но пак по "бръмчаща" вътре от пасата
добро поведение на скоростната кутия но не е като DSG (то е върха)
- багажник малко по-малък (то е нормално сравнявам лимузина със СУВчета) , скоростния лост не ми хареса - като джойстик сложен горе
на таблото а не на централна конзола.... май за тва не я купих Цена 65 660 с ДДС за ниво елеганс 4х4 дизел автомат.- доста пообрано
Отстъпка не дават , накрая едвам изкрънках да ми отстъпят таксата за N1 бонус, Цвят бял се доплаща....

3. След тези перипетии и по съвет на колеги от Пловдив разгледах и сайта на Субару и останових че няма смисъл да сменям Пасата - лимузина
за СУВчета - все ще съм супер недоволен.
Явно ми е трябвало проходимо комби.......

4. и 5. Все пак разгледах цените на Пасат алроад но за 63 000 лв ми оферираха малкия мотор с Ръчни скорости и без почти никакви екстри.
Ако искаш автоматик трябва да вземеш по голям мотор и като сложиш това онова и става....85 000

Влязох и в шоурума на Мото Фое да видя фор Куга - добра цена но много ми мяза на баничарка вътре, и погледнах плахо Волвотата,
но там независимо че дават добри % отстъпки като сложиш екстрите и отиваш на 90 000 лв........

Така че избора е ясен - достъпно , вдигнато комби 4х4, дизел автомат - Субару Аутбек........
Добре беше че в Субару Никола беше отзивчив и веднага организира тест драйв и съдействаа за всичко.
___________________
Първо впечатление и мнение:
1. Трябва да спра да го сравнявам с ПАСАТА...
2. Автомобила е много приятен и си има свой стил и дух.
3. Все пак спрямо DSG автомата е доста по-зле. Днес с колеги решихме че Аутбека е за хора над 40 г. :) аз съм на 39 така че за мен става :D

Чет Яну 21, 2016 2:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 3:41 pm
Мнения: 19
Автомобил: Subaru outback 2015
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Извинявам се за спама че пускам втори пореден пост мно незнам как се редактира, а не можах да довърша... :(
(извинявам се и за правописа)

4. Иначе 4х4 задвижването е супер - то е ясно - но да кажа и аз :)
Вече кази в снега и нямам никакви проблеми а с Хмода направо немога да го накарам да забуксува.... :D

5. Вътре е доста комфортно и обезшумено спрямо СУВчетата Хонда и Хюндай Туксон почти като лимузината пасат.

6. до около 60 км ускорява мног добре поосле при доускоряване на магистралата от 60 до 140 км/час е малко лигаво,
но както казах ако не сте тинейджъри и не бързате си е много добре :good:

Както казах щом понавляза в нещата ще пусна повече инфо и някое видео. :)

Чет Яну 21, 2016 2:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добър избор си направил, аз също мисля, че главно базовия модел си заслужава инвестицията.

Пет Яну 22, 2016 9:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gggenata написа:
Бяло на Бял фон........ Що е то ? :) :-? :idea: "Субаруто" =D>



Как е положението с парното при сегашните температури, колко бързо загрява колата вътре ? Някои дизели са крайно изнервящи при сериозни отрицателни температури и загравят доста бавно...затова питам. Авенсис дизел 2007-ма беше трагедия. Следващата ми дизелова кола- Шкода 2012-а, нямаше никакви проблеми, защото имаше подгряване на антифриза и влизаше в работни температури доста бързо....

Съб Яну 23, 2016 1:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Форито загрява много прилично и има парно
Следователно и Бека ще е на ниво
За дизела говорим.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Яну 23, 2016 5:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 3:41 pm
Мнения: 19
Автомобил: Subaru outback 2015
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно парното сутрин не съм усетил някакъв дискомфорт спрямо фолксвагена, някъде за около 5 мин сутрин почва да се усеща топлото.
Отделно подгряването на седалките помага бързо да усетиш затопляне дори и парното още да не е наваксвало.

Съб Яну 23, 2016 8:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 19, 2016 4:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Mazda 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей Gggenata и честито за колата!

На мен ми е мечта да си купя Аутбек сравнително от скоро, но пък съм се навил много и спестявам. В интерес на истината, бях решил при първа възможност да си купя чисто ново Субару Аутбек 2015, но напоследък се замислям дали си заслужава толкова пари за кола (дори и да ги имам). Сега имам Мазда 2, която през 2008 години си я купих нова и не съжалявам за това. Но и цената беше значително по-ниска от тази на Аутбек-а. Затова май ще изчакам 2-3 години, за да си купя някоя 2-ра употреба.
Gggeanata, кои неща ти харесват най-много, какво смяташ, че й липсва на колата (ако въобще има нещо такова)? Как се справя в снега? А на сухо, в завоите? И може би най-важното, какъв разход ти дава засега в града и извън него?
Ти си си купил модел с дизелов двигател. Защо предпочете него пред бензиновия? Само заради цената ли? Аз за разлика от теб за сега съм се спрял на бензиновия, но все още не съм изключил и дизела като вариант и проучвам предимствата и недостатъците точно при този модел.
Из различни форуми и статии чета, че двигателят не бил достатъчно мощен за тази кола и че бил остарял. Да ти кажа, като се качих от Мазда 2 на Аутбек-а по време на тест-драйв-а, усетих голяма разлика и ми се стори доста бърза и мощна :). В крайна сметка това е здрава семейна кола, от която не би трябвало хората да очакват високи скорости и свръх бързо ускорение. За това си има други марки и модели.

Нед Яну 24, 2016 11:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=7V14VTg5ewY

Чет Фев 04, 2016 10:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 3:41 pm
Мнения: 19
Автомобил: Subaru outback 2015
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей waterkris и други колеги,

Позабавих се с информация и отговор защото ми беше доста натоварено и не бях минал много километри за да дам по реална информация.
В момента съм само малко над 1500 км , но поне покарах няколко пъти по магистрала (София-Пловдив 2 пъти), 2 пъти по кален "кър" и другото градско.

Относно цената няма какво да се коментира, там нещата са ясни - доходите са ни ниски обикновенно за такава чисто нова кола, иначе като показатели, екстри и цена Аутбека бие именитите си конкуренти в този клас според мен.
__________

На сняг както май казах вече колата е "върхъ" =D> - един колега ме пита как е "дали копа в снеха" , но тя не копае а направо се изстрелва.
Със чисто новите зимни гуми си правих експеримент ако от място подам газ на макс дали много ще пребоксува или дали ще се включат електрониките,
но резултата е убийствен - просто се набира напред много бързо без проблеми.
По завои до Витоша също беше много стабилна при ускорение.

Като цяло съм много доволен от избора. Автомобила има много "мъжко" усещане вътре и при шофиране. Возията е малко по "джипарска" според мен а и според познати които возих, и е малко по различен от типично комби, но не е дразнещ а по скоро създава усещане за мощ.
Това май идва от окачването което е по-твърдо и отзад амортисьорите били адаптивни. (бях качил около 200 кг винтове отзад в багажника и колата "клекна" почти незабелижимо като окачването се настрои и нямаше промяна в стабилноста и возията)

Според Никола от Субару трябвало време автоматика и горивната система да се "доубучават" и разхода да падне и аз си мислех че това са търговски приказки, но буквално сега след около 1500 км CVT-то някакси улегна и колата стана много по френдли за шофиране и се държи супер адекватно.

Двигателя също започна да утихва още и да ускорява по добре.
Разхода първите 200-300 км беше ужасен защото карах само в София от вкъщи до офиса и обратно (около 10 литра) , но сега рязко падна.
По магистралата ми даде 7,2 при скорост около 140-145 км а при 130 дава малко под 7.0. Според мен ще падне още защото аз все още се заигравам и ту ускорявам ту намалям. Като се разработи ще ч пробвам и при по висока скорост за момента не съм вдигал повече от 150-160 за кратко.

АйСайта е убийствена ектра... !!!! :bow: направо се влюбих в тая система. На магистралата е супер разтоварващ , но примерно в задръствания или пъплене зад камиони на околовръстното (северна дъга) е супер!
Отделно ме впечатли че реагира много адекватно на ситуациите, точно както аз бих реагирал.

В калта на къра също е добре дори без "ХМодето" а с него имам чувсвто че нямам закъсване .... :D .поне докато не окопая яко някъде, но за тази цел си имам джип. Иначе по черен път (дига на река стряма ) вдигнах около 80 км в час и е много стабилна.

Единствената ми забележка към момента е към седалката (предната) ако можеше да е по-дълга с 2-3 пръста щеше да е по комфортно, но това е субективно
защото аз съм по едър и краката ми малко "позависват" . Но не е фрапиращ проблем.

Нед Фев 07, 2016 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Това май идва от окачването което е по-твърдо и отзад амортисьорите били адаптивни. (бях качил около 200 кг винтове отзад в багажника и колата "клекна" почти незабелижимо като окачването се настрои и нямаше промяна в стабилноста и возията)

Точно това всъщност промениха, че махнаха адаптивните амортисьори, и втвърдиха задницата ,и промениха няколко ъгъла ,за да стане по спортна като поведение.
А и по- евтинко в дългосрочен план.
На Форестъра обаче са адаптивни.
Те всъщност се виждат и с просто око отзад отдолу са по дебели Адаптивните.
:good:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Фев 08, 2016 8:33 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 337 мнения ]  стр Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор