Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:33 pm



Отговори на тема  [ 337 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Идва новия Outback 2015 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 8:39 am
Мнения: 81
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R AT 2007
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1
:bow:

_________________
Таралежът е птица упорита,не го ли ритнеш - не полита!

Пон Май 16, 2016 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 10:55 pm
Мнения: 137
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza STI v6
Телефон: 0885346602
Рейтинг: 187
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Дано ,поне някой от пишещите в темата е вдигал от 0-100 за 5сек.Когато го е правил е лесно да разбере че с комби -печка това е само реклама изпълнима от тест пилот в идеални условия.Когато натоварим семейното комби нещата се променят и може да се окаже че по-бавния на старт автомобил е по добър в екстремни условия.Иначе Вагените ни превъзхождат в модели ,моторна гама и т.н. , но Субару има тръпката която те се мъчат да открият.Субару ни отличава от масата и ни дава индивидуалност в която е магията.

Напълно съм съгласен Петко. Просто смятам че е време за някой flat6-diesel, или нещо подобно ей така за престиж. Скоро боксер-дизел прави 10години и все си е 150кс. Не съм фен на нафтата, но тенденцията е такава. Трябва ни няква щуротия, както едно време с Forester STI да им затвориме устите. Виж как добре звучи: Subaru Otback H6-Boxer Diesel 260 limited. Спираш до брега и рибата сама скача в багажника ROFL

_________________
If things seem under control, you're just not going fast enough!!!

Mario Andretti

Пон Май 16, 2016 11:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ми така е за съжаление Subaru няма едно наистина мощно комби което тия около него да се ококорят
(редки ако не броим редки изключения за други пазари JDM, AUDM & USDM )
аз последно съм се ококорвал когато видях Allroad ама с 4.2 ФСИ двигателя какво прави

Вто Май 17, 2016 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес карах Октавия Скаут Дизел, DSG и хииич не е зле. :idea:
За еквивалентна цена такова обурудване. :bow:
Собственост на бивш Субарист. :cry:
Имала фабричен дефект на макферсоните отпред ,но кой нов модел няма нещо. ](*,)
Но пък в Субару Алкантара ще видиш само в STI. :lipseal:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Май 17, 2016 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
Днес карах Октавия Скаут Дизел, DSG и хииич не е зле.

Подкрепям Жоро с две ръце,аз също тествах една преди време и не само не е зле, ами е доста добре.Колкото и да не ми се иска да си призная,но това е истината-на бялото не мога да каже черно.От друга страна и Петко е прав,че в Субару има магия,но за съжаление както се казваше в една реклама "Не става само с ядене трябва и акъл" и при Субару е така-ще дойде момент в който само магията няма да е достатъчна и този момент наближава със страшна сила.Истината е ,че към момента в така наречените "семейни комбита",нямат нито един адекватен двигател.Иначе пък новия бек е страхотен като визия и не само...,просто ми се искаше малко по-мощен двигател.Но,все пак не съм карал последния Бек и знае ли човек,нещата може да не са толкова зле,но просто със същия двигател не могат да се очакват чудеса.

Вто Май 17, 2016 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
в САЩ излезна 'модел 2017'

http://www.planetsubaru.com/2017-subaru-outback.htm

Сря Май 18, 2016 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Dannyboy написа:
Напълно съм съгласен Петко. Просто смятам че е време за някой flat6-diesel, или нещо подобно ей така за престиж. Скоро боксер-дизел прави 10години и все си е 150кс. Не съм фен на нафтата, но тенденцията е такава.

Напротив, тенденцията е точно обратната. Дизеловите двигатели и преди скандала с VW не изживяваха най-добрите си години, но в момента разработките на нови са направо нулеви. В най-добрия случай се ъпгрейдват вече съществуващи. Колкото до възможността Subaru да извадят мощен дизел - от днешна гледна точка вероятността е почти нулева. Дори и да се абстрахираме от актуалната ситуация, Субару е марка, която се е концентрирала върху два пазара - японския и американския. Европа не е сред приоритетните и пазари (за разлика от Мазда, например) и съответно не инвестира пари в модели и двигатели, които са съобразени с тукашните предпочитания. А основният пазар на дизелови мотори си остава Европа.


Едит:

И още един коментар да направя - няма как да очаквате малък производител като Субару да се сравнява с най-големите (сред които е VW концерна). Нито могат, нито пък имат и за цел да го правят. Просто парите за разработки, с които разполагат едните и другите, са несравними. Оттам няма и как да се очаква, че Субару могат да си позволят същата палета от двигатели и трансмисии, каквито имат VW, например. Субару много добре го знаят това и се концентрират върху собствената си идентичност - боксер-моторите и задвижването си. Без тази идентичност не биха могли да оцелеят.
 15

Сря Май 18, 2016 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 10:55 pm
Мнения: 137
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza STI v6
Телефон: 0885346602
Рейтинг: 187
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Факт е че Европа не им е приоритет, но поне както казваш един ъпгрейд да направат. Като са се хванали на хорото да прават дизели, то поне малко да го поосъвършенстват. За мен Субару си остава номер 1, но с дизела бледнеят пред всички останали ( нито се хвалят с най-здравите, нито най-икономичните, нито най-динамичните двигатели)
Не ме разбирайте погрешно. не съм скиптик, просто се надявам да позавладееме и тая ниша. Като няма да е Н6-дизел, то поне STI-diesel да направят :pardon:

_________________
If things seem under control, you're just not going fast enough!!!

Mario Andretti

Сря Май 18, 2016 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мисля, че е възможно усъвършенстване. Този дизел е на върха на възможностите си.
Вижте в началото какво се случваше (визирам коляновия вал). Проектиран е да бъде такъв и едва ли ще направят нещо по-добро.

Според мен дизела ще си остане на това ниво - дано да греша.

Сря Май 18, 2016 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
забравете за нов дизел.
най-вероятно е да има някакво ново хибридно задвижване, заимствано от Тойота. В САЩ е много трудно с дизелите, особено пък след миналогодишните скандали;
а и еко-нормите непрекъснато се затягат и става все по-трудно да се направи дизел който да ги покрива (и да има сила, и да е икономичен).

вижте subaru-crosstrek-hybrid-vs--crosstrek-gas (вкл резюмето най-отдолу)

Чет Май 19, 2016 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това не го бях гледал. Ако вече е публикувано, моля да ме извините.


_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Пет Май 20, 2016 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С чифт добри гуми за офроуд се справя "прилично" в гората. :respect:

https://www.youtube.com/watch?v=WuG1yivsXGc#t=242.35112

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Пет Май 20, 2016 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето го моя любимец на зимен офроуд.





Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Нед Авг 07, 2016 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 18, 2013 5:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Пловдив/Норвегия
Автомобил: Subaru Outback,2016
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко статистика от мен

Тази седмица направих едно пътуване от Норвегия до Швейцария и обратно, заедно с малко разходка в Швейцатия навъртях почти
4000 км. на Аутбака (2016 мод. 2.0 дизел).Само да вметна направи ми впечатление,че в Швейцария се кара много Субару почти във всяко село и паланка имаше дилър на Субару =D> :idea: , =D> .Среден разход по комп. 7,5 л. за това разстояние.Малко пояснение, в колата бяхме 4-ма багажното отделение ФУЛ до горе :-~ заедно със 4 чифта ски на покрива :idea: .Колата на отиване към Швейцария средно гореше между 8 и 8,7л. със средна скорост 130км. като на моменти стигах до 150-170км.На връщане обаче забелязах,че средния разход падна почти с един литър, отдавам го на релефа и малко по спокойното каране.Значи до 120,130 разхода стои в зеленото(среден разход 7,5-7,7л. с багаж и ски на покрива :idea: ) но настъпи ли се разхода доста бързо се качва на моменти стигах до 8,9л.среден разход.Значи колата ако не се натиска разхода е добър, когато жената я кара от вкъщи до работата и обратно 90км. разстояние ( градско и извънградско шофиране) разхода е 6,6-6,7л. ,като за сравнение мога да кажа че преди това имахме XV пак 2.0 дизел само че 105 коня ръчка и зимата гореше 5,8-6,0л.Това никак не е лошо като се има вспредвид авт. скорстна кутия големината на купето. Само за сравнение моят приятел с когото заедно пътувахме бяха 3ма в колата ( Ауди А6 3.0 TDI мод.2013 ) ФУЛ багаж но без нищо на покрива за цялото пътуване му се върза 5,7л. Отдавам го на ПО- ГОЛЕМИЯ мотор и че нямаше нищо отгоре! Това ми беше първото такова по-дълго пътуване с колата и останах много доволен.Умората от дългото шофиране почти не се усещаше, вътрешното пространство и комфорта на седалките си казаха думата.Покарах също и Аудито,на МЕН ЛИЧНО позицията на водача в колата и комфорта в Субито ми харесаха повече :pardon:
Това е за сега от мен рапорт даден :giggle:
 15

Нед Мар 05, 2017 1:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнооого проходим без предна броня :giggle: https://www.youtube.com/watch?v=YjM0K5_4FHU

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Апр 30, 2017 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже вече има няколко колеги с новия Аутбек и CVT кутия, искам да попитам: Как се държи кутията, в смисъл има ли го това усещане за ,,дъвка,, все едно ,,залепя,, , точно преди да смени предавката? Казвам ,,смени,, предавката, въпрек и, че се води безстепенна кутията. Не знам дали успях да обясня добре, но смятам че колегите които са карали такава кутия, знаят за какво става въпрос. Карал съм Нисан и Тойота със CVT ( все още карам от време на време), но точно това усещане го има и в двете коли и честно...много ме дразни. Става въпрос за чисто нови коли, така че отпада евентуален проблем с кутиите, просто са си такива. От друга страна бях срещал някъде, че точно при Субару този ,,проблем,, , бил разрешен и кутията била доста по адекватна от CVT, при останалите производители..., но дали е така в действителност :-? ? Та това ми е въпросът.

P.S. Питам не за друго, а за да мога да се ориентирам като дойде време да сменям сегашния Бек, на къде да се оглеждам ;) . Това, че слагат от 15г един и същ мотор :facepalm: ...някак си мога да го преглътна, обаче това с кутията ми идва в повече да си призная. Та така, разсъждавам си тука и като гледам ще си покарам още някоя друга година колата, да сме живи и здрави, а после...каквото сабя покаже.

Чет Ное 09, 2017 6:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нищо общо няма. Ела да ти покажа.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Чет Ное 09, 2017 6:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 337 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор