Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:44 am



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Монтиране на "печка" ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,

някой слагал ли е "печка" в колата си?
интересуват ме впечатления - заслужава ли си, предимства/недостатъци, както и приличен майстор.

Напоследък покрай тия студове се замислям ,че ми се налага да карам градско всеки ден;
а дизела едвам е отлепил стрелката от студеното докат' пристигна (~15-20минути)

намерих ето това: webasto thermo top evo;
за което има специален комплект + подробна инструкция за монтаж в различни модели на Субару (вкл. точно моята модификация)

Чет Ное 17, 2016 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз се интересувах. С монтажа Вебастото е 3500+лв (с дистанционни и разни други екстрички).

По продавалника се намират втора употреба, но състоянието им е напълно неизвестно, окомплектацията е под съмнение дали е пълна и цената им може да нарастне двойно за да се оборудват като хората. Монтажа бих го поверил само на официален сервиз.

Пет Ное 18, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Във Враждебна има сервиз на Вебасто. Караш по Ботевградско на влизане в София и преди отбивката за Владимир Вазов има отбивка и се вижда табелата на покрива. За цени нямам идея но в нета има много печки. Повечето са бензинови. Вървят по 300_400лв комплекта бензиновите. Ако ти се прави резервоарче за бензин.
Предимства страшно много но иска и перфектен акумулатор. Монтирам на мойта и тези дни ще хода при тези да ми вържат токовете че правих снимки при демонтажа ама си счупих телефона. Ще споделя мнение за обслужване и цени.

Пон Ное 21, 2016 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:
Аз се интересувах. С монтажа Вебастото е 3500+лв (с дистанционни и разни други екстрички).

хм да звъннах и аз, 2900-3500 според дистанционното (крайна цена с монтаж и 2 години гаранция).

Леко надуто ми се струва ;) Гледам цените по европа (без монтаж) ~500-600Евро за печката.
Айде 800 да са с дистанционно, нещо ми се струва че в БГ играем със 100% надценка.

Съб Ное 26, 2016 12:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кита който ти трябва от ебай магазина е към 1000евро. По-евтино е вярно, но пък без монтаж.

За монтажа в Вебасто БГ обаче мога да гарантирам. Познавам шефа там и работят страшно отговорно.

Съб Ное 26, 2016 1:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:18 pm
Мнения: 20
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Impreza 2.5 RS, Outback H6 2004
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Преди месец и половина си монтирах печка на B13 и съм много доволен. Сутрин докато си пия кафето я паля с дистанцията и след половин час колата е топла и старта на мотора е много приятен. Не чакаш на място да загрява, веднага обръща на газ, автомата включва плавно, гори не повече от 200гр. за 30мин, а бе струва си инвестицията. Не е лесен монтажа, но нямах 400 лв. излишни и се справих сам. Читави печки пълен комплект втора употреба вървят по 500лв. с модифицирано дистанционно. Аз даже се запалих по тия печки и си купих още 3. Който има въпроси по инсталацията да пита. Мога да помогна със съвети само за B13.
Николай. 0896055844

Съб Ное 26, 2016 9:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами аз имам няколко въпроса, щом си с газ.

Къде монтира печката? Оригиналното място е заето от изпарителя обикновено. По-принцип могат да съберат и двете, но идеята за гореща печка до газовите маркучи не ми харесва. Намерил съм едно място, под въздушния филтър и мисля там да бодна моята. Като се премахне тумора (големия хелмхолц резонатор на всмукателната система) в десния подкалник се освободждава достатъчно мястои ми се струва подходящо.

Къде захвана водата? При парното ли? И ако да, изпарителя паралелно или последователно е свързан преди/след радиаторчето?

Съб Ное 26, 2016 4:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:18 pm
Мнения: 20
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Impreza 2.5 RS, Outback H6 2004
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Монтирах я точно там до изпарителя, и за това беше голям гърч. С две три сваляния и нагаждане се получи.Сложих термо изолация към купето защото точно там влиза един сноп кабели. Също и на тръбата на гърнето че там е 170°. Водата я вързах последователно за изхода на дясната глава и клапана на парното под сервото. Мислех да ползвам тръбите на изпарителя но те са вързани успоредно .

Съб Ное 26, 2016 8:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ясно :good:

Мерси за поясненията :beer:

Съб Ное 26, 2016 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги аз демонтирах печка от една кола ,която беше сложена в лявия калник над подкалника. Печката е Вебасто и е монтирана в Германия. Колата имаше газова и за това беше там. Може да го обмислите като вариянт. Единствено бяха пробили една дупка в ламарината на която лежи акумулатора малко пред него за единия маркуч. Правих снимки при и преди демонтажа но си счупих телефона и сега ще монтирам по памет.
Има обява на човек в София,който продава,монтира и ремонтира печки. Лошото е че колегата е с дизел. За тях не съм запознат. На фона на разликата в цената си струва да се направи едно резервоарче за бензин и да се монтира бензинова но всеки си решава сам.
За Ауди знам че имат нещо като нагреватели както на горивото така и на антифриза но нямам идея как работи и колко струва. Факт е че ,на един колега с А4 ,на втората минута парното духаше бая топло.

Нед Ное 27, 2016 12:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами при дизелите е същата схемата, но се взима дизелова печка в общи линии.

Те повечето дизели си идват с ел. подгревател на антифриза, защото иначе трудно загряват на място. А подгрева на нафтата всъщност обикновено е охладител, тъй като голямото налягане напомпата нагрява нафтата много и затова първо минава през един радиатор, за да се охлади.

Нед Ное 27, 2016 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако нафтова печка струва над 1000евра а бензинова 250евра нямаше и да се замислям да си направя едно резервоарче за бензин.
Успех на колегата че от другата седмица го дават як студ. Аз също ще студувам защото цяло лято не намерих време да я монтирам.

Нед Ное 27, 2016 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:
Кита който ти трябва от ебай магазина е към 1000евро. По-евтино е вярно, но пък без монтаж.

хм дай някакъв линк да се ориентирам?

Нед Ное 27, 2016 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами доколкото се ориентирам с жалкия си немски и g translate, ти трябва ето това, тъй като специфичен кит за субару дизел няма:
https://www.standheizungs-shop.de/Stand ... 63346.html

Според описанието, това е универсален кит Термо Топ 4 Има снимка в Mehr Bilder https://www.standheizungs-shop.de/image ... 1089_1.jpg и доколкото виждам, дистанционното/управлението трябва да си го избереш сам и да го добавиш, както и сондата за резервоара.

Нед Ное 27, 2016 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аха, мерси.
иначе виж аз какво намерих:
Legacy_Outback Webasto монтажни схеми

От вебасто, истински, всичко кое-как се монтира до последното винтче.
има ги май за всичките субарута, аутбеци, форестър и прочее без 2015та година.


ето за началната страничка на инструкцията за моята кола:
мисля, че мога да жертвам някой уикенд ако ще си спестя 1000+ лева :-~


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 14

Нед Ное 27, 2016 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди много време се заиграх с една такава печка но на друга кола.
Може да се намери относително евтино (200-300лв) но за да си сигурен в нея трябва да се сменят и окомплектоват няколко неща.
1. С 90 процента сигурност няма да има помпа към нея. Помпата се монтира близо до резервоара и като ги свалят не гледат там (+200 +300лв)
2. Запалителна свещ (подгряваща) (мисля около 70лв)
3. Керамична плочка за горелката. Понякога е счупена, а може и здрава да е (+ 40 до 70лв )
4. Водна помпа ( ! не тази на колата, а вградената в горелката - ако е неизправна + 120 до 250лв)
5. Ауспухова тръба + гърне. (+ 150лв )
6. Маркучи (не се знае цената но ти трябва маркуч .. примерно тефлонов с вътрешно фи 2мм и още доста скоби и конектори .. да кажем +50-80лв)
Монтажа сигурно няма да ти е огромен проблем. Webasto имат за всяка кола как се прави в детайли . И със сигурност ще го намериш в мрежата.
Наистина са много добри в документацията. Ако се зачетеш ще видиш как работи това нещо. Доста е умно.. и въпреки това просто.
примерно: http://doc.webasto-russia.ru/Car/Subaru ... .0_b_E.pdf

За дистанционните , алармите и.т.н зависи кой ще ги монтира. Но има тънкости със сигурност. Печката си шуми като се включи .. алармата трябва да не взима под внимание този шум и въпреки това да останат активни датчиците за вратите.

Друг е въпроса колко е полезна за здравето на колата... особено ако си автомат. (Това са си мои размисли не казвам да не се монтира)
Примерно двигателя казва температура 70 градуса (на 74 мисля че печката се самоизключва). А скоростната кутия казва -15.
И като я настъпиш.. току виж на скоростната не и хареса.

Пон Ное 28, 2016 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Мнения: 12
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Решил съм да монтирам печка в Субито (бензиново) . Намерих колега, който продава неговата. Въпроса ми е може ли да ми препоръчате колега, който се занимава с подобен монтаж? Имате ли представа (ако някой вече е минал по този път) колко горе-долу ще ми струва тази интервенция?
Благодаря , бъдете здрави !

Съб Ное 21, 2020 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор