Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема стр 1, 2  >
 проблем с джантата 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
преди 4-5 дена видях че ми е мека гумата,напомпах я но пак спада.
мислех че е спукана и отидох на вулканизатор.моето учудване беше,че не гумата е спукана а джантата.
някой знае ли някакво решение или да търся нова джанта?

Пет Дек 01, 2006 12:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
Привет ако си с алуминиеви вероятно не е дупка а цепка, всъщност това може да се провери, ако е дупка /малко вероятно/ може да завариш но ако е цепка ... най добре нова иначе винаги остава риск.

_________________
active driving, active safety

Пет Дек 01, 2006 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
Както казаха колегите, при заваряване има риск, но и нова джанта е доста скъпа. Поне като видях твойта в Галерията.
Но има и хора, които ги възстановяват доста добре и остава ти да си прецениш... Ако минеш на вариант ремонт, то след това сложи тази джанта на задния мост :idea:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Дек 01, 2006 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Постове: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
За пукнатина - може да пробваш със спрей - има такива със един гел който протича през пукнатината и от влагата в гумата набъбва.
Заварката естествено ще реши проблема ,но има опасност от деформация и нарушаване на лаковото покритие.

За дупка решението е много по лесно. Полимер метал върху зоната отвътре и си готов.

То и пукнатината може да се оправи така, но ми е трудно да ти обясня как да си набавиш нужните материали.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Дек 01, 2006 5:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
да цепка е.бих купил нова но не знам къде да я намеря,защото мисля,че субару не прави джанти а не знам каква марка е за да търся магазин.ако отида в субару ще ми отрежат главата с 400-500 евро.а този спрей може ли да ми кажете как се казва да се опитам да го потърся?
цепката е доста малка,но точно там испуска гумата

Съб Дек 02, 2006 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
Хмм доста малка... на око ли? пробваха ли я гумаджии!?! Ако е така можеш да я завариш но трябва да си абсолютно сигурен иначе ако цепката има продължение ... пак ще цъфне!

_________________
active driving, active safety

Съб Дек 02, 2006 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
на око около 2см

Съб Дек 02, 2006 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
Най добре е да я пробват под налягане да се види докъде стига цепката, бележи се и се хваща малко повече при заварката ако искаш да я правиш добре иначе може с лепила но имай предвид че за да се спука или е имало шупла в материала от който е направена или як удар ... удар едва ли, та за да се подсигуриш закарай на проба и после заварка, това е моето предложение :) успех

_________________
active driving, active safety

Съб Дек 02, 2006 12:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
tonizdravkov написа:
да цепка е.бих купил нова но не знам къде да я намеря,защото мисля,че субару не прави джанти а не знам каква марка е за да търся магазин.ако отида в субару ще ми отрежат главата с 400-500 евро.а този спрей може ли да ми кажете как се казва да се опитам да го потърся?
цепката е доста малка,но точно там испуска гумата


Абе колега, ти не мислиш ли, че малко излизаш извън .......по допирателната ? Ти ако си мислиш, че със заварка няма да стане а с лепило ще стане......направо си се заблудил ? Ако си мислиш, че с лепило ще е по-малко вредата и повече безопастността вместо със заварка....пак си в жестоко заблуждение. Че не издържаш финансово за нова джанта, ясно. Но виж как стоят нещата финансово за поправка. И по-специално заварка. Намери си компания, която специализира в цветни заварки и си свърши работата. С много малко обработка след това ще си я докараш до поносим външен вид. Но говорим за компания, която специализира, която има всичкото скъпо оборудване. Не говорим за някоя дупка в гараж на блок в Младост 1. Или в ДАПа. Вярваш или не вярваш - аз лично мога да ти направя тази заварка с оксижен, без добавъчен материал. Но няма да стане перфектно и не е това реда. От друга страна - често ми се налага да прибягвам до професионални услуги цветна заварка, видял съм оборудването, видял съм начина на работа, видял съм резултата от заварката. Никога не съм съжалявал за нито едно пени, което съм платил.

Тук при нас има компании, които възстановяват алуминиеви джанти до перфектно заводско състояние. Говорим за джанти вързани на възел, осморки, спукани, от катастрофа с липсващи парчета и остъргани ръбове, с олюпено покритие, с разбити отвори......с каквото ти дойде на ум. Цената на услугата = половината от цената на чисто нова джанта.

Съб Дек 02, 2006 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
Тореро Оле!

_________________
active driving, active safety

Съб Дек 02, 2006 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Ето ти Тони, киното как стои.........забрави си за лепило. С лепило можеш да залепиш някое букварче на детето, някое парче по кора на врата и тн.....не джанта, не полуоска, не колянов вал.

http://www.webserv.co.za/hitechmagrepairs/welcome.php?mcat=Gallery&wsSID=f85901d66fa348e2401e34cbdf983748&scat=&link=7

Съб Дек 02, 2006 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
пичове така и никой не ми каза каква марка е джантата за да я търся нова.просто искам да избегна официалния дилър на субару,защото там надуват цените.
в галерията има снимка на колата

Съб Дек 02, 2006 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
Изображение

Ето я въпросната джанта.

А ето какво намерих след кратко търсене... :arrow:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/FACTORY- ... 1385QQrdZ1
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Subaru-I ... 9215QQrdZ1

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Нед Дек 03, 2006 11:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
супер!!
вторият линк цената за 4 ли е,или на бройка?

Нед Дек 03, 2006 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Май че можем да мечтаеме да е за четири бройки.

Нед Дек 03, 2006 10:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
отидох днес до официалния дилър да питам за цена и ме учудиха 180евро.веднага я поръчах,само че ще трябва да чакам около 20 дена да я докарат,което значи средата на януари с тяхното маняна-маняна и с толкова празници.така че докато дойде ще помпам всеки ден и това е.мислех да купя временно един спрей който е за спукани гуми,но ми казаха,че разяжда гумата отвътре

Пон Дек 04, 2006 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
хора разказаха ми играта.след 25 дена чакане най-накрая дойде очакваната джанта(от япония).вместо 178евро платих 210,взех джантата,защото нямаха време да ми я сложат,отидох на вулканизатор и когато отворих кутията случайно се загледах и какво видях:джантата е деформирана(при транспорта някой я е хвърлил от доста високо)днес отивам да се разправям в субару(нищо чудно да кажат че аз съм я изкривил)

p.s. после ще пиша какво е станало

Чет Дек 28, 2006 9:18 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
В много сериозен проблем си. Това е ежедневие при нас.

Чет Дек 28, 2006 2:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
А защо не погледна какво са ти продали, още пред тях? :roll: Най-малко от любопитство... :roll:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Дек 28, 2006 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Постове: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пост 
не е лесно да имаш субару в испания.върнах джантата.слава-богу не ме обвиниха,че аз съм я прецакал.сега пак поръчване от япония и до 28 януари ГОЛЯМОТО ЧАКАНЕ и ГОЛЯМО ПОМПАНЕ

Чет Дек 28, 2006 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр 1, 2  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор