Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Дразнещ шум в купето! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 10:52 pm
Мнения: 73
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 BS - CVT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам много дразнещ шум в купето при свободни обороти (чува се много ясно с вдигнати прозорци), който оприличавам като резонанс или много бързо тиктакане - не знам как иначе да го опиша. Самият шум се чува от страната на водача, лек е, но както казах е изключително дразнещ ушите.
След няколкодневно безрезултатно слушане, се разтърсих по нета форуми и стигнах (а и както успях да го локализирам и аз накрая) до клапана за горивото в двигателния отсек. Намира се точно до левия амортисьор, както се вижда на снимката - и преминава през твърдите горипроводи, които минават от ляво до самия праг.

Имал ли е някой от Вас същия проблем? Дали може да е от самия клапан, или от резонанс по горипроводите? ](*,)
Прикачам линк на видео от Тубата на колега от чужд форум, където се чува същия звук.

https://www.youtube.com/watch?v=etKDePSKy6E

P.S - Снимката на клапана е свалена от нета!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 19, 2014 9:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм имал на старата кола проблем с регулатора, но там беше пробита мембраната и това прави паленето на колата толкова странно, че може да побъркаш някой майстор с нея.
На судено пали от раз, 10 мин след като си я угасил на топло пали трудно... един час по късно пак пали от раз, ако веднага след като угасиш пробваш.. пак пали от раз :)
Такъв шум не съм имал никога, но ако се разровиш в интернет има много подобни на твоя случаи и повечето са се оправили със смяна на регулатора. На накои пък им се появява при слагане на друга помпа и.т.н. Най-добре пробвай втора употреба да видиш дали ще изчезне шума. Ако изчезне си купи нов и си ок.
Други пък са карали без проблеми 2 години с тоя шум.

Нед Сеп 14, 2014 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега,
Тук ще намериш решението:
viewtopic.php?f=4&t=23824


JAGU написа:
Здравейте,

Имам много дразнещ шум в купето при свободни обороти (чува се много ясно с вдигнати прозорци), който оприличавам като резонанс или много бързо тиктакане - не знам как иначе да го опиша. Самият шум се чува от страната на водача, лек е, но както казах е изключително дразнещ ушите.
След няколкодневно безрезултатно слушане, се разтърсих по нета форуми и стигнах (а и както успях да го локализирам и аз накрая) до клапана за горивото в двигателния отсек. Намира се точно до левия амортисьор, както се вижда на снимката - и преминава през твърдите горипроводи, които минават от ляво до самия праг.

Имал ли е някой от Вас същия проблем? Дали може да е от самия клапан, или от резонанс по горипроводите? ](*,)
Прикачам линк на видео от Тубата на колега от чужд форум, където се чува същия звук.

https://www.youtube.com/watch?v=etKDePSKy6E

P.S - Снимката на клапана е свалена от нета!

Сря Фев 07, 2018 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Аз съм имал на старата кола проблем с регулатора, но там беше пробита мембраната и това прави паленето на колата толкова странно, че може да побъркаш някой майстор с нея.
На судено пали от раз, 10 мин след като си я угасил на топло пали трудно... един час по късно пак пали от раз, ако веднага след като угасиш пробваш.. пак пали от раз :)
Такъв шум не съм имал никога, но ако се разровиш в интернет има много подобни на твоя случаи и повечето са се оправили със смяна на регулатора. На накои пък им се появява при слагане на друга помпа и.т.н. Най-добре пробвай втора употреба да видиш дали ще изчезне шума. Ако изчезне си купи нов и си ок.
Други пък са карали без проблеми 2 години с тоя шум.

Разгеле, 1:1 съм и аз със паленето.
Колко пари струва този хой?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Фев 07, 2018 9:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор