Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:24 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Дразнещ шум в купето! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 10:52 pm
Мнения: 73
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 BS - CVT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам много дразнещ шум в купето при свободни обороти (чува се много ясно с вдигнати прозорци), който оприличавам като резонанс или много бързо тиктакане - не знам как иначе да го опиша. Самият шум се чува от страната на водача, лек е, но както казах е изключително дразнещ ушите.
След няколкодневно безрезултатно слушане, се разтърсих по нета форуми и стигнах (а и както успях да го локализирам и аз накрая) до клапана за горивото в двигателния отсек. Намира се точно до левия амортисьор, както се вижда на снимката - и преминава през твърдите горипроводи, които минават от ляво до самия праг.

Имал ли е някой от Вас същия проблем? Дали може да е от самия клапан, или от резонанс по горипроводите? ](*,)
Прикачам линк на видео от Тубата на колега от чужд форум, където се чува същия звук.

https://www.youtube.com/watch?v=etKDePSKy6E

P.S - Снимката на клапана е свалена от нета!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 19, 2014 9:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм имал на старата кола проблем с регулатора, но там беше пробита мембраната и това прави паленето на колата толкова странно, че може да побъркаш някой майстор с нея.
На судено пали от раз, 10 мин след като си я угасил на топло пали трудно... един час по късно пак пали от раз, ако веднага след като угасиш пробваш.. пак пали от раз :)
Такъв шум не съм имал никога, но ако се разровиш в интернет има много подобни на твоя случаи и повечето са се оправили със смяна на регулатора. На накои пък им се появява при слагане на друга помпа и.т.н. Най-добре пробвай втора употреба да видиш дали ще изчезне шума. Ако изчезне си купи нов и си ок.
Други пък са карали без проблеми 2 години с тоя шум.

Нед Сеп 14, 2014 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега,
Тук ще намериш решението:
viewtopic.php?f=4&t=23824


JAGU написа:
Здравейте,

Имам много дразнещ шум в купето при свободни обороти (чува се много ясно с вдигнати прозорци), който оприличавам като резонанс или много бързо тиктакане - не знам как иначе да го опиша. Самият шум се чува от страната на водача, лек е, но както казах е изключително дразнещ ушите.
След няколкодневно безрезултатно слушане, се разтърсих по нета форуми и стигнах (а и както успях да го локализирам и аз накрая) до клапана за горивото в двигателния отсек. Намира се точно до левия амортисьор, както се вижда на снимката - и преминава през твърдите горипроводи, които минават от ляво до самия праг.

Имал ли е някой от Вас същия проблем? Дали може да е от самия клапан, или от резонанс по горипроводите? ](*,)
Прикачам линк на видео от Тубата на колега от чужд форум, където се чува същия звук.

https://www.youtube.com/watch?v=etKDePSKy6E

P.S - Снимката на клапана е свалена от нета!

Сря Фев 07, 2018 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Аз съм имал на старата кола проблем с регулатора, но там беше пробита мембраната и това прави паленето на колата толкова странно, че може да побъркаш някой майстор с нея.
На судено пали от раз, 10 мин след като си я угасил на топло пали трудно... един час по късно пак пали от раз, ако веднага след като угасиш пробваш.. пак пали от раз :)
Такъв шум не съм имал никога, но ако се разровиш в интернет има много подобни на твоя случаи и повечето са се оправили със смяна на регулатора. На накои пък им се появява при слагане на друга помпа и.т.н. Най-добре пробвай втора употреба да видиш дали ще изчезне шума. Ако изчезне си купи нов и си ок.
Други пък са карали без проблеми 2 години с тоя шум.

Разгеле, 1:1 съм и аз със паленето.
Колко пари струва този хой?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Фев 07, 2018 9:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор