Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:23 pm



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Реглаж на ходова част - препоръки? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Отремонтирах си кормилната рейка и ми трябва добър реглаж на ходовата част от човек, който би се занимавал по-детайлно с процеса - позиция и зацепване на волана, симетрична дължина на накрайниците доколкото е възможно и правилните ъгли на сходимост.

Благодаря предварително :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Чет Сеп 04, 2014 9:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти,реглажа си го правя в гумицентър Диана на Околовръстното,2 реглажа съм правил там и съм доволен.Ако няма нужда от реглаж плащаш само за проверката,а и човека кара Импреса ;)

Пет Сеп 05, 2014 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм доволен от реглажа в Дружба Автосервиз ЕКСПРЕС-2. Имах силно теглене вдясно.Човека направи геометрията перфектно, но поради това че дълго време автомобила е бил с лоша геометрия са се износели гумите неправилно. Проблема не се реши само с реглаж ,наложи се да купя нови гуми. :(

Пет Сеп 05, 2014 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси за препоръките, свърших работа. И аз мога да кажа добри думи за реглажа в Диана на околовръстното - човека се казва Ники и наистина кара Импреза, така че марката му е позната и знае за какво става въпрос :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Съб Сеп 06, 2014 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Човека наистина е фен
и работи добре на всичкото отгоре аз като ходих се оказа че направи така че ми зеха по малко пари
а ме бяха написали като че съм А6 ;)

Съб Сеп 06, 2014 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За диана до Царско село ли става въпрос? Че те всичките са на околовръстното.

Съб Сеп 06, 2014 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, след Царско село в посока Младост.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Съб Сеп 06, 2014 11:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм много доволен от едно място за реглаж.. Преди тунела Люлин посока центъра. Стефан се казва човека. До момента не ме е подвеждал вече 8 години.
И предишните 2 и сегашната кола все там ходя. Не работи бързо но работи добре.
Колата просто исках да я проверя след смяна на тампони на носачите... и въпреки това си беше ок.
И ми каза, че заради такива като нас с такова окачване ще умре от глад :D

Нед Сеп 14, 2014 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
iion написа:
Мерси за препоръките, свърших работа. И аз мога да кажа добри думи за реглажа в Диана на околовръстното - човека се казва Ники и наистина кара Импреза, така че марката му е позната и знае за какво става въпрос :beer:

Да, и аз там принципно ходя и съм доволен :good: . Ако ще ходите в Събота е добре първо да позвъните и да проверите дали е там човека, че понякога почива.

Само веднъж със старата кола покрай една смяна на гуми и почистване на дюзи та айде и реглаж в Dunev Motor Sport и бях доста впечатлен от прецизността и вниманието. Обърнаха ми внимание че ми е леко изкривен задния мост (другите както видеха че е цял. направо го подминаваха), консултираха ме и т.н. Друг е въпроса че май нещо доста пари оставих там.

Съб Сеп 27, 2014 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
brymbrym написа:
Аз съм доволен от реглажа в Дружба Автосервиз ЕКСПРЕС-2. Имах силно теглене вдясно.Човека направи геометрията перфектно, но поради това че дълго време автомобила е бил с лоша геометрия са се износели гумите неправилно. Проблема не се реши само с реглаж ,наложи се да купя нови гуми. :(

Още един глас за Експрес-2, ул. Амстердам, Дружба.
Със стария си автомобил съм използвал услугите на поне 5 други различни сервиза за реглаж, от които съм еднакво разочарован или ако не разочарован, то с известни задръжки. Още повече, че въпросния автомобил изискваше малко повече внимание, предвид специфичното окачване и опциите за реглаж на абсолютно всички наклони и пр. на преден и заден мост.
В Експрес-2 работят със записване по телефона - обаждаш се, уговаряш си ден и час (обикновено в рамките на деня записват, но за по-късен час) и като отидеш няма семкаджии, които са те прередили или да трябва да чакаш като идиот, защото нещо с предния се е прецакало. На всичкото отгоре твоето време в сервиза е само твое - задаваш всякакви въпроси и получаваш полезни отговори и други клиенти не прекъсват работата на сервиза по твоя автомобил, поне при мен беше така, вече 2 пъти с 2 различни автомобила.

Съб Сеп 27, 2014 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само ще вметна, че последния месец с моята кола ходих първо в Експрес 2 в Дружба и после при Стефан след тунела към Люлин. Двете машини за реглаж показваха различно - според едната съм в идеални стойности по каталог, според другата имам отклонения. И това без да е сменяно нищо по ходовата част между двете посещения, без случки с дупки и с балансирани гуми. Преди ходенето в Експрес 2 колата дърпаше надясно, след посещението при Стефан дърпа леко в ляво.

Никой не искам да нарочвам, но не знам кой крив, кой прав в тази ситуация.

Съб Сеп 27, 2014 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да дърпа леко надясно.. може ...поради това, че пътя в много случаи има лек наклон надясно за да се оттича.
На ляво до момента не ми е дърпала никога. Освен ако налягането в гумите нещо не ми е наред.
Аз си пробвам като се пусна по някой прав наклон натискам спирачка без да държа волана. (На наклонените пътища не съм усещал наклон надясно :) )
Ако спре в моето платно значи е добре.

Гумите износени ли са неправилно.. или го усещаш по волана.
И успя ли да го оправиш .. и къде ?

Нед Сеп 28, 2014 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко късен отговор, но все пак. Като купих колата, тя дърпаше наляво със зимните гуми. Купих лети джанти и летни гуми и ги сложих - пак дърпаше наляво. Ходих на реглаж и се видя, че предно ляво колело е с проблемен кастер - 2 градуса назад, проблемът се оказа изкривен носач. Карах с кривия носач и дърпане наляво едно 1500 км. Няколко пъти минавах на баланс, защото волана ми тресеше при 100-110 км/ч. После смених носача и бе проверена ходовата част, всичко беше наред. Веднага посещение за реглаж в Автоекспрес, ето резултата.
Прикачени файлове:
1.jpg

След баланса започна да дърпа надясно, горе долу със същия интензитет както преди това наляво. Ходих изправях джанти, балансирах гуми няколко пъти, няколко пъти само разменях местата на гумите, ходих пак до сервиза за реглаж и според тях няма промени в показанията, но все продължаваше да си дърпа надясно. Реших че е от износването на гумите преди реглажа, затова продължих активно с разменяне на местата на гумите. Карах така едно почти 5000 км. Не е сменяно нищо по ходовата част. Накрая ми писна и пак отидох в сервиза на Автоекспрес, но машината не показа отклонения от тези в първата снимка. От любопитство след няколко дни отидох на друго място - при Стефан на тунела. Ето резултатите:
Прикачени файлове:
2.jpg
преди
Прикачени файлове:
3.jpg
след
Колата спря да дърпа надясно и започна да дърпа пак наляво, но чувствително по-слабо. Междувременно смених предните дискове и ходих на препоръчано място за баланс на гумите, като най-накрая преборих вибрациите във волана, за които някои гумаджии обясняваха, че може да са от износването на гумите. За дърпането наляво се чух със Стефан, тъй като ме учуди почти граничния отрицателен камбър на предно дясно колело след реглажа. Обяснението беше, че след оправяне на отрицателния камбър на предно ляво колело преди реглажа, нарочно е оставен повече отрицателен на предно дясно, в случай, че съм износил гумите неправилно, както и препоръча да ги разменям от време на време. Тъй като сигурно вече съм износил неправилно гумите, а и дърпането наляво е слабо и не ми пречи, не съм се занимавал повече. Като сложа зимните гуми ще видим какъв е резултата, въпреки че взех колата с тях и са карани с кривия носач. Явно ще си карам така и ще правя реглажи да минимизирам дърпането, пък гумите нека продължават да се износват както искат.
Аз се отплеснах, но идеята беше за различията в измерванията на машините на двете места, стойностите на показателите се оказаха различни, също така и поведението на колата. Не знам на какво се дължи и на двете места твърдяха, че машините са калибрирани, проверени и точни. Не искам и не мога да кажа кой крив, кой прав, нито искам да правя реклама или антиреклама. Факт е, че предпочитам сегашното поведение на колата.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Окт 18, 2014 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:40 pm
Мнения: 55
Местоположение: София
Автомобил: ИМРЕЗА
Телефон: 0876900079
Рейтинг: 52
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,казвам се Николай и съм човека който прави реглажа в Диана. Искам да благодаря за хубавите думи на колегите,и оказаното им доверие.
Към колегата от горният пост; Познавам Стефчо и мога да кажа че е един много добър майстор и колега,за това не се съмнявай в уменията му.А дърпането ти на ляво може да бъде от много причини,едната е от гуми,другата може да е от теб ( не е обиждай като казвам теб) демек волана да ти е леко в дясно и ти като караш инстинктивно да го слагаш прав. и др.
Рядко влизам но ако мога да бъда полезен с някакви съвети питайте.
Останете си със здраве и безаварийно. :beer:

_________________
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!

Реглаж ходова част.
 19

Вто Сеп 27, 2016 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
martin7937 написа:
brymbrym написа:
Аз съм доволен от реглажа в Дружба Автосервиз ЕКСПРЕС-2. Имах силно теглене вдясно.Човека направи геометрията перфектно, но поради това че дълго време автомобила е бил с лоша геометрия са се износели гумите неправилно. Проблема не се реши само с реглаж ,наложи се да купя нови гуми. :(

Още един глас за Експрес-2, ул. Амстердам, Дружба.
Със стария си автомобил съм използвал услугите на поне 5 други различни сервиза за реглаж, от които съм еднакво разочарован или ако не разочарован, то с известни задръжки. Още повече, че въпросния автомобил изискваше малко повече внимание, предвид специфичното окачване и опциите за реглаж на абсолютно всички наклони и пр. на преден и заден мост.
В Експрес-2 работят със записване по телефона - обаждаш се, уговаряш си ден и час (обикновено в рамките на деня записват, но за по-късен час) и като отидеш няма семкаджии, които са те прередили или да трябва да чакаш като идиот, защото нещо с предния се е прецакало. На всичкото отгоре твоето време в сервиза е само твое - задаваш всякакви въпроси и получаваш полезни отговори и други клиенти не прекъсват работата на сервиза по твоя автомобил, поне при мен беше така, вече 2 пъти с 2 различни автомобила.

За пореден път посетих ЕКСПРЕС-2, този път с Аутбека. За пореден път съм изключително доволен от отношението и реглажа. Човекът свърши работата перфектно, колата стана съвсем друга (не бях й правил реглаж от покупката, тъй като не бях й слагал и нови гуми, та изчаквах до този момент).

Съб Окт 15, 2016 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
За пореден път посетих ЕКСПРЕС-2, този път с Аутбека. За пореден път съм изключително доволен от отношението и реглажа. Човекът свърши работата перфектно, колата стана съвсем друга (не бях й правил реглаж от покупката, тъй като не бях й слагал и нови гуми, та изчаквах до този момент).

Здравейте,

Купих нови летни гуми... и мисля да мина реглаж на мястото на което се обсъжда - ЕКСПРЕС - 2

Аутбека (СУВ) в категория джип ли влиза или?
Да се ориентирам за ценообразуването... http://autoexpress-2.com/diagnostichen-centar-reglaj-preden-most-zaden-most/ :-?

Звънях по телефона и не бяха много учтиви като ги разпитах. Запазване на час било само за реглаж, не можело едновременно да се мине оглед на окачването. То трябвало отделно и се чакало според колите... Нямам нищо тракащо, но все пак е успокоително да се прегледа. :-~

Вто Май 16, 2017 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,може ли да ми каже някой къде във Варна има добър реглаж?Предстои ми закупуване на нови гуми и искам да мина и от там.Насочил съм се към гуми Диана...там правят ли и изобщо добри ли са?

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Пон Мар 12, 2018 2:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Обикновено гумаджиите не правят реглаж. Що не пробваш при Мимо Сервиз (ул. Кракра или на Галата). По околовръстното също има доста. Можеш да ги питаш и как да увеличиш малко стабилността при реглажа.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Мар 12, 2018 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Обикновено гумаджиите не правят реглаж. Що не пробваш при Мимо Сервиз (ул. Кракра или на Галата). По околовръстното също има доста. Можеш да ги питаш и как да увеличиш малко стабилността при реглажа.
Незнам колега,от коментарите в нета за Мимо нещо останах с впечатлението,че е "търгаш" и хич не ми се рискува(затова и направих запитване за добър)

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Съб Апр 07, 2018 8:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам за всеки сервиз, ако разцъкаш нета, ще намериш мнения като "търгаши", некадърници, мошеници и прочие.
Аз ходя там за реглаж от 15 години и нямам забележки. Във всеки сервиз, в който ходя ОБАЧЕ, следя изкъсо работата, не пия кафе, не пуша, не си проверявам фейсбука - седя на главата на механика докато се получи каквото аз искам и очаквам. Ще кажеш, че не съм прав, но аз така съм свикнал, и те са ми свикнали вече - постоянният контрол е висша форма на доверие. :giggle:
Ако имаш някакви разбирания за "добър реглаж" споделяш ги със сервиза и ако не могат да ги изпълнят отиваш на друго място.
В 90% от сервизите просто ще закачат паяците на джантите и ще ти проверят/настроят сходимостта (Toe In, Toe out), те дори не знаят че на Субару се регулира и камбера. За теб камбера е важен, защото сток окачването и без това е посредствено, като имаш и положителен камбер колата на всеки завой гледа все мантинелата. Така че напомни им, че горния болт на ама е ексцентрик и позволява реглаж в малки граници.
В "добър" сервиз първо ще те посъветват да се провери основно окачването, ако имаш елементи за смяна, правиш ги, и чак тогава реглаж.
Успех в намирането на сервиз и да се похвалиш да го пробваме.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Апр 07, 2018 11:04 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор