Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:30 am



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Покупка на Субару от Швейцария - детайли по схемата 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Saviola написа:
petko 69 написа:
Бат Буби , е написал статия по въпроса за вноса и евтинджока , така че щом си чел форума си наясно . Какво целиш с тази публикация , да предпазиш чели колеги от такава покупка , да разясниш нещата около новия внос , или да накараш джамбазите да си плащат повече данъци като не шмекеруват . Щом колата ти е ок и не прави проблеми , то си карай и се радвай на готината кола. :beer:


Тъй като аз съм автор на темата да питам към мен ли е тази реплика, защото не е ясно?

Да, разбира се. Всичко това е коментирано описано . Винаги стоя зад думите си , не казвам , че грешиш , но е разяснено преди теб и просто трябва да се чете .

Чет Ное 16, 2017 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Saviola написа:
да попитам чичо Гугъл дали знае нещо за моята покупка.

Как се пита чичо гугъл за кола на старо (определена кола)!? Как точно откри от къде е взета? От любпопитство питам! ;)


Видях в оригиналния талон в кой град е била регистрирана за последно - Swiss_Town. Попитах чичо Гугъл за "Subaru Outback Swiss_Town" и колата излезе в един от швейцарските сайтове за продажба на автомобили.

Чет Ное 16, 2017 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Бат Буби , е написал статия по въпроса за вноса и евтинджока , така че щом си чел форума си наясно . Какво целиш с тази публикация , да предпазиш чели колеги от такава покупка , да разясниш нещата около новия внос , или да накараш джамбазите да си плащат повече данъци като не шмекеруват . Щом колата ти е ок и не прави проблеми , то си карай и се радвай на готината кола. :beer:


Saviola написа:
Тъй като аз съм автор на темата да питам към мен ли е тази реплика, защото не е ясно?

petko 69 написа:
Да, разбира се. Всичко това е коментирано описано . Винаги стоя зад думите си , не казвам , че грешиш , но е разяснено преди теб и просто трябва да се чете .


Не разбрах кое "всичко това" е коментирано и описано. И да е така да не го коментираме повече, или?!

Не разрах също и кое "е разяснено" преди мен. Ако нещо е разяснено значи забраняваме да се обсъжда повече ли?!

Написах темата, за да споделя аз по какъв път минах, защото това е една от основните идеи тук - да споделяме. Това е истинската случка и въобще не ме интересува дали тя влиза в противоречие, допълва или отрича това, което някой друг е написал (разбирай бат Буби :)). На, който не му се чете нещо или пък не му харесва какво или как е написано просто не го чете.

Толкова по въпроса за целите и задачите пред първоначалната публикация.

Чет Ное 16, 2017 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От тона ти виждам ,ЧЕ СИ НЕДОВОЛЕН ,по какъв път си минал или минал съм се , още веднъж се убеждавам , че никой не чете форума и като се прекара се жалва . Нищо не забранявам , отваряй те теми , от нови по нови и си мислете , че топлата вода е открита днес. :beer:

Чет Ное 16, 2017 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 14, 2012 11:11 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5XT 230 '06, 2.0 122 '98
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ако не сте били в Швейцария, искате да отидете на екскурзия и да се върнете с ново старо Субару, да, действайте.

Само транспорт, хотел, гориво, такси са не по-малко от 1200 лв. като минимум (ако спите в колата) в посоката навръщане. Нормално около 1500 лв.
След това наистина идват ддс, мито, пак минимум 5-600 лв. за кола 98-ма година, която ви е струвала 500 франка, за кола 2007-ма 1-1200 лв. (с далавери или без) Може би на фирма ако я регистрирате ще си го използвате това ДДС.
500 лв. регистрация - еко такса, гражданска и прочие документи.
Абсолютен минимум 2000 лв., ако сте гастербайтер, нормално 3000 лв.

И ще повторя - ако искате да се разходите и отидете на екскурзия и счетете тези 2000 лв. за разходка - действайте, вземете и жената, децата или приятелите, 1 седмица и после наобратно.

Сигурно има някоя схема, не може българин да не е измислил и друга схема за заобикаляне на данъците, но нея с опит само ще я научите.

Сря Фев 21, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dendim и 40 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор