Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Покупка на Субару от Швейцария - детайли по схемата 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Saviola написа:
petko 69 написа:
Бат Буби , е написал статия по въпроса за вноса и евтинджока , така че щом си чел форума си наясно . Какво целиш с тази публикация , да предпазиш чели колеги от такава покупка , да разясниш нещата около новия внос , или да накараш джамбазите да си плащат повече данъци като не шмекеруват . Щом колата ти е ок и не прави проблеми , то си карай и се радвай на готината кола. :beer:


Тъй като аз съм автор на темата да питам към мен ли е тази реплика, защото не е ясно?

Да, разбира се. Всичко това е коментирано описано . Винаги стоя зад думите си , не казвам , че грешиш , но е разяснено преди теб и просто трябва да се чете .

Чет Ное 16, 2017 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Saviola написа:
да попитам чичо Гугъл дали знае нещо за моята покупка.

Как се пита чичо гугъл за кола на старо (определена кола)!? Как точно откри от къде е взета? От любпопитство питам! ;)


Видях в оригиналния талон в кой град е била регистрирана за последно - Swiss_Town. Попитах чичо Гугъл за "Subaru Outback Swiss_Town" и колата излезе в един от швейцарските сайтове за продажба на автомобили.

Чет Ное 16, 2017 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Бат Буби , е написал статия по въпроса за вноса и евтинджока , така че щом си чел форума си наясно . Какво целиш с тази публикация , да предпазиш чели колеги от такава покупка , да разясниш нещата около новия внос , или да накараш джамбазите да си плащат повече данъци като не шмекеруват . Щом колата ти е ок и не прави проблеми , то си карай и се радвай на готината кола. :beer:


Saviola написа:
Тъй като аз съм автор на темата да питам към мен ли е тази реплика, защото не е ясно?

petko 69 написа:
Да, разбира се. Всичко това е коментирано описано . Винаги стоя зад думите си , не казвам , че грешиш , но е разяснено преди теб и просто трябва да се чете .


Не разбрах кое "всичко това" е коментирано и описано. И да е така да не го коментираме повече, или?!

Не разрах също и кое "е разяснено" преди мен. Ако нещо е разяснено значи забраняваме да се обсъжда повече ли?!

Написах темата, за да споделя аз по какъв път минах, защото това е една от основните идеи тук - да споделяме. Това е истинската случка и въобще не ме интересува дали тя влиза в противоречие, допълва или отрича това, което някой друг е написал (разбирай бат Буби :)). На, който не му се чете нещо или пък не му харесва какво или как е написано просто не го чете.

Толкова по въпроса за целите и задачите пред първоначалната публикация.

Чет Ное 16, 2017 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От тона ти виждам ,ЧЕ СИ НЕДОВОЛЕН ,по какъв път си минал или минал съм се , още веднъж се убеждавам , че никой не чете форума и като се прекара се жалва . Нищо не забранявам , отваряй те теми , от нови по нови и си мислете , че топлата вода е открита днес. :beer:

Чет Ное 16, 2017 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 14, 2012 11:11 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5XT 230 '06, 2.0 122 '98
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ако не сте били в Швейцария, искате да отидете на екскурзия и да се върнете с ново старо Субару, да, действайте.

Само транспорт, хотел, гориво, такси са не по-малко от 1200 лв. като минимум (ако спите в колата) в посоката навръщане. Нормално около 1500 лв.
След това наистина идват ддс, мито, пак минимум 5-600 лв. за кола 98-ма година, която ви е струвала 500 франка, за кола 2007-ма 1-1200 лв. (с далавери или без) Може би на фирма ако я регистрирате ще си го използвате това ДДС.
500 лв. регистрация - еко такса, гражданска и прочие документи.
Абсолютен минимум 2000 лв., ако сте гастербайтер, нормално 3000 лв.

И ще повторя - ако искате да се разходите и отидете на екскурзия и счетете тези 2000 лв. за разходка - действайте, вземете и жената, децата или приятелите, 1 седмица и после наобратно.

Сигурно има някоя схема, не може българин да не е измислил и друга схема за заобикаляне на данъците, но нея с опит само ще я научите.

Сря Фев 21, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор