Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 699 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Следваща
 Информация за навигация за всички модели на Субару 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jdbg написа:
Здравейте колеги,

пиша защото се обърках много - изчетох почти цялата тема за навигациите, но не мога да разбера кой файл точно е за мен.
От съвсем скоро (вчера) съм собственик на Форестър XT 2.5 II (декември 2005 е произведен). В навигацията която има няма карти за България и бих искал да го ъпдейтна.
Може ли да ми помогнете? Предварително благодаря! :beer:

Честито. Ето моето мнение, което бях писал в темата:
kronos написа:
Благодаря на всички. И при мен тръгна, но го записах на Windows 10 с CDBurnerXP, като ISO. Първо разархивирах и после записах само големия ISO файл от над 6 GB.
Направо ме учуди колко са подробни картите за България, но още не съм проверил дали АМ "Тракия" е цялата.

Ако нещо не ти е ясно, питай :)

Пон Юни 12, 2017 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря. Само един глупав въпрос - при ползване на тези карти, система се ъпдейтва така ли? Има ли вариант след това за downgrade ако се сложи оригиналното dvd на Субару? Смисъл - няма риск да си осакатя система при подобно упражнение с неправилния/неточния софтуер ако съм го сбъркал?

Вто Юни 13, 2017 5:21 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
No Няма такава опасност. Системата чате картите от диска, който е в устройството

Вто Юни 13, 2017 6:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря! :beer:

Вто Юни 13, 2017 9:34 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Изтеглих това:

VOLVO RTI MMM2 version 2016

Suitable Modells:

S80 from my 2007
V70 from my 2008
XC60 from my 2009
XC70 from my 2008


Country List:

DVD 1
Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, Norway, San Marino, Sweden, Switzerland, Vatican City

и днес ще го пробвам дали тръгва, но информацията ми е, че картите са съвместими с навигацията на Subaru (по-конкретно Kenwood DV3200).

Ако на някой му трябва мога да опитам да ги кача в Dropbox

Сря Юни 14, 2017 12:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 18, 2017 5:30 pm
Мнения: 2
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0887 895 444
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,

Пиши, дали тръгват и ако тръгват ги качи някъде.

Поздрави и благодаря предварително!

Сря Юни 14, 2017 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз намерих един форум където са качили диска на волво с карти за 2017 и 2018 година
Това е линка (първия пост от втора страница): https://www.gpspower.net/volvo/343069-v ... 7-a-2.html
Проблема е че е на няколко части и много бавно се теглят (20кб/сек).

Сря Юни 14, 2017 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз ги имам тези дискове - писал съм го на предната страница.
Всички дискове освен DVD D са 2017г. - всички файлове вътре са от април 2016г.
DVD D е старият, който всички имаме - от 2013г. са файловете.

Ако някой иска определен диск - да пише, ще го кача.

Чет Юни 15, 2017 5:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Диска тръгна и е версия 1 от 2015 година (както си пише във файла). Мога да си разчистя Dropbox и да го кача, но при положение, че има версия 2016 може би е безпредметно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Юни 15, 2017 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега това, че пише 2015 ver.1 нищо не значи - имам го и аз този диск. Просто текстовия файл с информация за версията е едитнат. Виж вътре всички файлове са създадени 2013г.

Или още по-лесно - виж дали ти е цяла магистрала Тракия :)

Чет Юни 15, 2017 8:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това писах и аз - че е стара версия и няма смисъл да я качвам иначе файловете в диска са 2014 - 2015 година и става въпрос за Disc A

Чет Юни 15, 2017 9:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 11:21 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
kvmladenov написа:
Колеги, диска не тръгва защото не сте го записали правилно.Най лесно се записва по следният начин:
Освен големия файл, който е карти звуци и т.н. има още един файл с големина 1кб и е с от типа .MDS , .CUE или нещо подобно.Този файл съдържа настройките за запис.Може да използвате NERO , PowerISO или друга подобна програма за записване.Просто кликате върху малкия файл и ще Ви излезе съобщение за избор с коя програма да го запишете или направо же се стартира програмата за запис.Не променяйте никакви настройки, само натискате next и диска се записва.По този начин записах файла sbr_nv_2015_v1 от по-преден пост, навигацията ми е KENWOOD 3300.Поставяте диска, навигацията ще се ъпдейтне и всичко тръгва.За момента върши работа, но няма говор на български и е по-добре от това да покава, че си в драките.Записвате всичко на двуслойно DVD 8,5GB (в ТЕХНОПОЛИС 1 бр е 4,50лв , в МЕТРО 10 диска струват 14,50лв.).


Пробвах този варянт с NERO,ImgBurn и CDBurnerXP и ми излиза една и съща грешка при качването на фаловете едната е,че ISO файла е по-голям от 2GB и да ползвам UDF а това не го чете навигацията и другата е Unexpcted file format.
Ако някой е имал този проблем нека сподели как да го реша,благодаря предварително!

Съб Юни 17, 2017 9:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 8:02 pm
Мнения: 30
Skype: spiritofdanger
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Добър вечер ,колеги!Някой от вас има ли представа как мога да се сдобия с навигационен диск с карти на България?Днес купихме на жената Subaru Legacy 3.0R 2008,но България я няма :)
Благодаря предварително! :beer:

Вто Юни 20, 2017 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Голяма глупост е с тия карти от 2013 год. за източна Европа. Купуваш си ново Субару или там другите марки с тая навигация и да няма ъпдейт на диск D с картите ми се струва подигравка с клиентите. [-X .

Някой слагал ли е, виждал ли е на Flyaudio навигация за Legacy/Outback 2012? http://www.flyaudio.net/product_id.asp?id=208&xid=2
Пристига с пластмасите, няма да си личи разликата, а в youtube е пълно с инсталирани такива най - вече от Русанци, че и те попадат в диск D :giggle: .
Приликите са външно, друго общо мисля че нямат двете нави-та. То си е компютър направо :)

Пет Юли 28, 2017 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте,

Има ли някой жаден за бира колега от Варна с наличен оригинален диск за навигация? Попаднаха ми няколко диска с карти, но не мога да ги подкарам поради липса на оригинален такъв.

Машината ми е Outback 2009, а версията на навигацията - 4400 :)

Вто Авг 29, 2017 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Чак сега прочетох пак [emoji3] . Имам го оригиналният ,само дето съм извън града още 2-3 дни

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Пон Сеп 04, 2017 6:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Публикувам полезно инфо за импрезите със ОЕМ навигации. Преди няколко месеца си взех от Али експрес камера за задно виждане с wireless ( безжично предаване на картината) и я свързах към AV входа в подлакътника. Камерата е вградена в плафончето за осветяване на номера и не се налага пробиване на ламарини и т. н. Резултатът беше: Влошена картина заради предаването безжично + ръчно превключване на режим видео. В резултат на това, а и с помоща на Тишо, който ми помогна в намиране на кабела за навигацията, свързах камерата посредством чинчове отзад до отпред до самата навигация + кабелче за включване директно в навигацията от Али експреса. Резултата е перфектен: Картината е супер + автоматично прехвърляне на режима на камерата без да прекъсва музиката или други включени функции. За кабела в Алито пише, че е за модели от 2012 натам, но при мен работи супер. Прилагам ориентировъчни снимки на самата камера, как стои на колата и как предава на екрана. Ако някой иска линкове ще дам. ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Сря Сеп 13, 2017 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
Публикувам полезно инфо за импрезите със ОЕМ навигации. Преди няколко месеца си взех от Али експрес камера за задно виждане с wireless ( безжично предаване на картината) и я свързах към AV входа в подлакътника. Камерата е вградена в плафончето за осветяване на номера и не се налага пробиване на ламарини и т. н. Резултатът беше: Влошена картина заради предаването безжично + ръчно превключване на режим видео. В резултат на това, а и с помоща на Тишо, който ми помогна в намиране на кабела за навигацията, свързах камерата посредством чинчове отзад до отпред до самата навигация + кабелче за включване директно в навигацията от Али експреса. Резултата е перфектен: Картината е супер + автоматично прехвърляне на режима на камерата без да прекъсва музиката или други включени функции. За кабела в Алито пише, че е за модели от 2012 натам, но при мен работи супер. Прилагам ориентировъчни снимки на самата камера, как стои на колата и как предава на екрана. Ако някой иска линкове ще дам. ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


ИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !
 27

Сря Сеп 13, 2017 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да ви запитам, някой знае ли дали на Аутбек 2012-та става навигация от фейслифта 2013-2014-та? И на навигацията на фейслифта дали се ъпдейтват картите на диск D или са със същата и последна от 2013-та?

Пон Окт 09, 2017 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2017 10:45 pm
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Subaru Outback H6 2007
Телефон: 0896737500
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Поздравления колега Aleks ps4. Много ми допада тази модификация, имам камера същата като монтираната и чакам да пристигне от китай един симулатор на СиДи ченджър който чете флашки сд карти + аукс жак https://www.aliexpress.com/item/Car-CD-Adapter-MP3-Audio-Interface-AUX-SD-USB-Data-Cable-Adapter-12P-Connect-CD-Changer/32749719103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f14EW6. Като го монтирам ще пробвам да свържа камерата към моето аудио "Kenwood GX-204LE" в моя Аутбек 2007. В нета гледам, че ДВД аудиотата имат пълен набор от конектори + този за камерата
Прикачени файлове:
gx-204 DVD.jpg
, но не съм сигурен на моето мп3 има всичко необходимо. В един друг форум обсъждат побългаряване на буксата от магазина за електроника и мисля да пробвам същата процедура http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-reverse-camera-input-navi-51351/. Не съм изчел абсолютно всичко подробно понеже сляпо вярвам, че всички връзки са доста учиверсални или е необходимо да се свърже правилния пин и всичко тръгва. Из нета са описани предимно успешни модификации и след като пробвам на моята машина ще постна във форума снимки и инфо относно процедурите с аудио модула и камерата.

А относно навигацията моля ви колеги всички линкове който птобвах са невалидни. Ако някой има възможност да качи имиджа в mega.com или googledrive.com или кадето му е удобно и да посне актуален работещ линк с най новите карти тъй като доста хора се опитват но е голяма лутаница докато се стигне до успех. Благодаря предварително !


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Ное 25, 2017 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 699 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор