Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:10 pm



Отговори на тема  [ 699 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Следваща
 Информация за навигация за всички модели на Субару 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jdbg написа:
Здравейте колеги,

пиша защото се обърках много - изчетох почти цялата тема за навигациите, но не мога да разбера кой файл точно е за мен.
От съвсем скоро (вчера) съм собственик на Форестър XT 2.5 II (декември 2005 е произведен). В навигацията която има няма карти за България и бих искал да го ъпдейтна.
Може ли да ми помогнете? Предварително благодаря! :beer:

Честито. Ето моето мнение, което бях писал в темата:
kronos написа:
Благодаря на всички. И при мен тръгна, но го записах на Windows 10 с CDBurnerXP, като ISO. Първо разархивирах и после записах само големия ISO файл от над 6 GB.
Направо ме учуди колко са подробни картите за България, но още не съм проверил дали АМ "Тракия" е цялата.

Ако нещо не ти е ясно, питай :)

Пон Юни 12, 2017 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря. Само един глупав въпрос - при ползване на тези карти, система се ъпдейтва така ли? Има ли вариант след това за downgrade ако се сложи оригиналното dvd на Субару? Смисъл - няма риск да си осакатя система при подобно упражнение с неправилния/неточния софтуер ако съм го сбъркал?

Вто Юни 13, 2017 5:21 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
No Няма такава опасност. Системата чате картите от диска, който е в устройството

Вто Юни 13, 2017 6:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря! :beer:

Вто Юни 13, 2017 9:34 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Изтеглих това:

VOLVO RTI MMM2 version 2016

Suitable Modells:

S80 from my 2007
V70 from my 2008
XC60 from my 2009
XC70 from my 2008


Country List:

DVD 1
Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, Norway, San Marino, Sweden, Switzerland, Vatican City

и днес ще го пробвам дали тръгва, но информацията ми е, че картите са съвместими с навигацията на Subaru (по-конкретно Kenwood DV3200).

Ако на някой му трябва мога да опитам да ги кача в Dropbox

Сря Юни 14, 2017 12:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 18, 2017 5:30 pm
Мнения: 2
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0887 895 444
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,

Пиши, дали тръгват и ако тръгват ги качи някъде.

Поздрави и благодаря предварително!

Сря Юни 14, 2017 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз намерих един форум където са качили диска на волво с карти за 2017 и 2018 година
Това е линка (първия пост от втора страница): https://www.gpspower.net/volvo/343069-v ... 7-a-2.html
Проблема е че е на няколко части и много бавно се теглят (20кб/сек).

Сря Юни 14, 2017 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз ги имам тези дискове - писал съм го на предната страница.
Всички дискове освен DVD D са 2017г. - всички файлове вътре са от април 2016г.
DVD D е старият, който всички имаме - от 2013г. са файловете.

Ако някой иска определен диск - да пише, ще го кача.

Чет Юни 15, 2017 5:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Диска тръгна и е версия 1 от 2015 година (както си пише във файла). Мога да си разчистя Dropbox и да го кача, но при положение, че има версия 2016 може би е безпредметно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Юни 15, 2017 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега това, че пише 2015 ver.1 нищо не значи - имам го и аз този диск. Просто текстовия файл с информация за версията е едитнат. Виж вътре всички файлове са създадени 2013г.

Или още по-лесно - виж дали ти е цяла магистрала Тракия :)

Чет Юни 15, 2017 8:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това писах и аз - че е стара версия и няма смисъл да я качвам иначе файловете в диска са 2014 - 2015 година и става въпрос за Disc A

Чет Юни 15, 2017 9:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 11:21 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
kvmladenov написа:
Колеги, диска не тръгва защото не сте го записали правилно.Най лесно се записва по следният начин:
Освен големия файл, който е карти звуци и т.н. има още един файл с големина 1кб и е с от типа .MDS , .CUE или нещо подобно.Този файл съдържа настройките за запис.Може да използвате NERO , PowerISO или друга подобна програма за записване.Просто кликате върху малкия файл и ще Ви излезе съобщение за избор с коя програма да го запишете или направо же се стартира програмата за запис.Не променяйте никакви настройки, само натискате next и диска се записва.По този начин записах файла sbr_nv_2015_v1 от по-преден пост, навигацията ми е KENWOOD 3300.Поставяте диска, навигацията ще се ъпдейтне и всичко тръгва.За момента върши работа, но няма говор на български и е по-добре от това да покава, че си в драките.Записвате всичко на двуслойно DVD 8,5GB (в ТЕХНОПОЛИС 1 бр е 4,50лв , в МЕТРО 10 диска струват 14,50лв.).


Пробвах този варянт с NERO,ImgBurn и CDBurnerXP и ми излиза една и съща грешка при качването на фаловете едната е,че ISO файла е по-голям от 2GB и да ползвам UDF а това не го чете навигацията и другата е Unexpcted file format.
Ако някой е имал този проблем нека сподели как да го реша,благодаря предварително!

Съб Юни 17, 2017 9:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 8:02 pm
Мнения: 30
Skype: spiritofdanger
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Добър вечер ,колеги!Някой от вас има ли представа как мога да се сдобия с навигационен диск с карти на България?Днес купихме на жената Subaru Legacy 3.0R 2008,но България я няма :)
Благодаря предварително! :beer:

Вто Юни 20, 2017 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Голяма глупост е с тия карти от 2013 год. за източна Европа. Купуваш си ново Субару или там другите марки с тая навигация и да няма ъпдейт на диск D с картите ми се струва подигравка с клиентите. [-X .

Някой слагал ли е, виждал ли е на Flyaudio навигация за Legacy/Outback 2012? http://www.flyaudio.net/product_id.asp?id=208&xid=2
Пристига с пластмасите, няма да си личи разликата, а в youtube е пълно с инсталирани такива най - вече от Русанци, че и те попадат в диск D :giggle: .
Приликите са външно, друго общо мисля че нямат двете нави-та. То си е компютър направо :)

Пет Юли 28, 2017 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте,

Има ли някой жаден за бира колега от Варна с наличен оригинален диск за навигация? Попаднаха ми няколко диска с карти, но не мога да ги подкарам поради липса на оригинален такъв.

Машината ми е Outback 2009, а версията на навигацията - 4400 :)

Вто Авг 29, 2017 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Чак сега прочетох пак [emoji3] . Имам го оригиналният ,само дето съм извън града още 2-3 дни

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Пон Сеп 04, 2017 6:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Публикувам полезно инфо за импрезите със ОЕМ навигации. Преди няколко месеца си взех от Али експрес камера за задно виждане с wireless ( безжично предаване на картината) и я свързах към AV входа в подлакътника. Камерата е вградена в плафончето за осветяване на номера и не се налага пробиване на ламарини и т. н. Резултатът беше: Влошена картина заради предаването безжично + ръчно превключване на режим видео. В резултат на това, а и с помоща на Тишо, който ми помогна в намиране на кабела за навигацията, свързах камерата посредством чинчове отзад до отпред до самата навигация + кабелче за включване директно в навигацията от Али експреса. Резултата е перфектен: Картината е супер + автоматично прехвърляне на режима на камерата без да прекъсва музиката или други включени функции. За кабела в Алито пише, че е за модели от 2012 натам, но при мен работи супер. Прилагам ориентировъчни снимки на самата камера, как стои на колата и как предава на екрана. Ако някой иска линкове ще дам. ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Сря Сеп 13, 2017 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
Публикувам полезно инфо за импрезите със ОЕМ навигации. Преди няколко месеца си взех от Али експрес камера за задно виждане с wireless ( безжично предаване на картината) и я свързах към AV входа в подлакътника. Камерата е вградена в плафончето за осветяване на номера и не се налага пробиване на ламарини и т. н. Резултатът беше: Влошена картина заради предаването безжично + ръчно превключване на режим видео. В резултат на това, а и с помоща на Тишо, който ми помогна в намиране на кабела за навигацията, свързах камерата посредством чинчове отзад до отпред до самата навигация + кабелче за включване директно в навигацията от Али експреса. Резултата е перфектен: Картината е супер + автоматично прехвърляне на режима на камерата без да прекъсва музиката или други включени функции. За кабела в Алито пише, че е за модели от 2012 натам, но при мен работи супер. Прилагам ориентировъчни снимки на самата камера, как стои на колата и как предава на екрана. Ако някой иска линкове ще дам. ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


ИзображениеИзображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !
 27

Сря Сеп 13, 2017 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да ви запитам, някой знае ли дали на Аутбек 2012-та става навигация от фейслифта 2013-2014-та? И на навигацията на фейслифта дали се ъпдейтват картите на диск D или са със същата и последна от 2013-та?

Пон Окт 09, 2017 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2017 10:45 pm
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Subaru Outback H6 2007
Телефон: 0896737500
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Поздравления колега Aleks ps4. Много ми допада тази модификация, имам камера същата като монтираната и чакам да пристигне от китай един симулатор на СиДи ченджър който чете флашки сд карти + аукс жак https://www.aliexpress.com/item/Car-CD-Adapter-MP3-Audio-Interface-AUX-SD-USB-Data-Cable-Adapter-12P-Connect-CD-Changer/32749719103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f14EW6. Като го монтирам ще пробвам да свържа камерата към моето аудио "Kenwood GX-204LE" в моя Аутбек 2007. В нета гледам, че ДВД аудиотата имат пълен набор от конектори + този за камерата
Прикачени файлове:
gx-204 DVD.jpg
, но не съм сигурен на моето мп3 има всичко необходимо. В един друг форум обсъждат побългаряване на буксата от магазина за електроника и мисля да пробвам същата процедура http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-reverse-camera-input-navi-51351/. Не съм изчел абсолютно всичко подробно понеже сляпо вярвам, че всички връзки са доста учиверсални или е необходимо да се свърже правилния пин и всичко тръгва. Из нета са описани предимно успешни модификации и след като пробвам на моята машина ще постна във форума снимки и инфо относно процедурите с аудио модула и камерата.

А относно навигацията моля ви колеги всички линкове който птобвах са невалидни. Ако някой има възможност да качи имиджа в mega.com или googledrive.com или кадето му е удобно и да посне актуален работещ линк с най новите карти тъй като доста хора се опитват но е голяма лутаница докато се стигне до успех. Благодаря предварително !


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Ное 25, 2017 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 699 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор