Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 699 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Следваща
 Информация за навигация за всички модели на Субару 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 10:00 am
Мнения: 113
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За съжаление, след като чух цената не се заинтригувах и не си направих труда да разпитвам повече. #-o

_________________
Човека ... е човек, когато е на път !
----------------------------------------------------

Пет Авг 06, 2010 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kenwood-a за който съм написал по-горе идва 100-200$ във ebay: http://tinyurl.com/2ed4fll

Вто Авг 17, 2010 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей, tarambuka3500,
Гледах, четох, но не разбрах дали този модел на kenwood се монтира само с подмяна на фабричния модул?
Т.е. просто да се превключат конекторите за връзка с камера, дисплей, GPS антена, аудио, датчици, сензори и каквото там дал господ?
А дали ще продължат да работят бутоните по таблото за избор на дестинация, zoom, карта и т.н.?

Чет Авг 19, 2010 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
би трябвало, но по добре прочети/питай по щатските форуми за да си сигурен. На Легаси става одма - всичко е на Kenwood и компонентите+интерефейса им са съвместими на 100%

Пон Авг 23, 2010 10:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 9:52 am
Мнения: 35
Местоположение: SOFIA
Автомобил: TRIBECA
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пичове ,ако ниакой иска карта(моита е от преди 2 год) да доиде до Младост с лаптопа в удобноно за мен време да черпи по сокче и да си запише диска :smt023 0888 20 70 98

Пет Окт 08, 2010 9:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 10:00 am
Мнения: 113
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
simspsi написа:
Пичове ,ако ниакой иска карта(моита е от преди 2 год) да доиде до Младост с лаптопа в удобноно за мен време да черпи по сокче и да си запише диска :smt023 0888 20 70 98


Какво имаш предвид, че твоята е от преди 2 години ?
Тя и моята е от преди две години, но е много посничка :?

_________________
Човека ... е човек, когато е на път !
----------------------------------------------------

Вто Ное 09, 2010 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, не е ли излязла някъде по-подробна и по-нова карта за фабричната навигация? Време е вече.

Пет Дек 17, 2010 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 1:02 pm
Мнения: 34
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
miroslavmark написа:
Колеги, не е ли излязла някъде по-подробна и по-нова карта за фабричната навигация? Време е вече.


Аз използвам за Източна Европа от Мазда5 , мисля че е най добрата за сега.

Пон Дек 20, 2010 7:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tonibg написа:
miroslavmark написа:
Колеги, не е ли излязла някъде по-подробна и по-нова карта за фабричната навигация? Време е вече.


Аз използвам за Източна Европа от Мазда5 , мисля че е най добрата за сега.


Имаш ли някакъв линк, да я дръпна отнякъде. Аз съм с тази за LandRover 2008-2009 East Europe,само за София обаче има. В Румъния също се справя добре, ама има какво още да се желае.

Пон Дек 20, 2010 7:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 1:02 pm
Мнения: 34
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имаш ли някакъв линк, да я дръпна отнякъде. Аз съм с тази за LandRover 2008-2009 East Europe,само за София обаче има. В Румъния също се справя добре, ама има какво още да се желае.[/quote]

Виж за линк в gpsundergraund, за БГ мисля , че няма подобрения, но за Гърция и Хърватска са много , в сравнение с версията която използваш / това установих аз/. Тази версия се води 2009-2010.
Мисля, че следващата версия, която ще излезне през април 2011 предполагам, ще е ОК за България, поне от това което виждам в сайта на Навтек

Пон Дек 20, 2010 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 6:31 pm
Мнения: 47
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Outback 3.0 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Миро, има ли някаква тънкост при инсталирането на тая навигация за LR? И аз си дръпнах LR_Nav_EastEurope_2009 и NAV_LANDROVER_2009-2010 от rapidshare.com, обаче като я пъхна в устроиството и на екрана ми се изпизва NOT MAP DVD!
Ти откъде си дръпна? От няколко дни само тегля и записвам и накрая нищо нестава взех да се отчайвам, а на всичкото отгоре днес цял ден обикалям да си купя чистачки бош Аеро туин и ненамерих никаде, накрая ми пробутаха някви тънки като солети за 50 кинта.

_________________
СУБАРУ в нужда се познава!

Вто Дек 28, 2010 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:59 pm
Мнения: 21
Местоположение: F U
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
пускаш първо оригинален диск да зареди и след това вкарваш тоя дет си го дръпнал от нета... и така след всяко падане на тока или откачане на кумуляторя ;)

гледай като записваш на двд да бъде нещо качествено като марка и на по-ниска скорост че понекогиж и тва има значение....

_________________
Совите не са това, което са!!!

Вто Дек 28, 2010 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
divein написа:
Миро, има ли някаква тънкост при инсталирането на тая навигация за LR? И аз си дръпнах LR_Nav_EastEurope_2009 и NAV_LANDROVER_2009-2010 от rapidshare.com, обаче като я пъхна в устроиството и на екрана ми се изпизва NOT MAP DVD!
Ти откъде си дръпна? От няколко дни само тегля и записвам и накрая нищо нестава взех да се отчайвам, а на всичкото отгоре днес цял ден обикалям да си купя чистачки бош Аеро туин и ненамерих никаде, накрая ми пробутаха някви тънки като солети за 50 кинта.


По принцип файла който си изтеглил е в ISO формат, направо ако имаш Nero, пускаш го и даваш Open и отваряш файла който си изтеглил, слагаш едно хубаво DVD и даваш Burn на по-малка скорост.
После в колата слагаш първо оригиналното ДВД с навигацията да зареди и след това поставяш записаното, то е само с карта затова. Успех!!!

Вто Дек 28, 2010 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 6:31 pm
Мнения: 47
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Outback 3.0 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Най-после се получи! Благодаря Миро, имаш почерпка от мен като се видим. Весело посрещане на Новата Година!

_________________
СУБАРУ в нужда се познава!

Пет Дек 31, 2010 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 7:23 am
Мнения: 12
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2005 г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tonibg написа:
Имаш ли някакъв линк, да я дръпна отнякъде. Аз съм с тази за LandRover 2008-2009 East Europe,само за София обаче има. В Румъния също се справя добре, ама има какво още да се желае.


Виж за линк в gpsundergraund, за БГ мисля , че няма подобрения, но за Гърция и Хърватска са много , в сравнение с версията която използваш / това установих аз/. Тази версия се води 2009-2010.
Мисля, че следващата версия, която ще излезне през април 2011 предполагам, ще е ОК за България, поне от това което виждам в сайта на Навтек[/quote]

Здравейте вече сме 28.04.2011
Някой знаели да ли е излезнала въпросната карта

Чет Апр 28, 2011 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 7:40 pm
Мнения: 113
Местоположение: Варна
Skype: kikaha74
Автомобил: Forester 2.0 MT 2001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Колеги вчера са качени новите карти на Garmin City Navigator Europe NT/NTU 2012, които можете да си дръпнете от тук
http://www.realdl.com/software/469418-g ... ceimg.html
Има 12 части/карти, като за съжаление няма информация какво и до каква степен покриват. Със сигурност са по-детайлни от предишната версия. Най-бързия файлообменник от предоставените 4 варианта е fileserve.com , така че дръпнете всички части от там(след всяко изтегляне ще трябва да почакате между 10 - 15 мин за да започнете следващото, но като за без пари толкова) :-D .

_________________
Не е лесно да си жив
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Ако има котешки рай, моето сиво коте със сигурност е там. R.I.P. Грей, липсваш ми.

Нед Май 15, 2011 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Как успяваш да подкараш картите на GARMIN на оригиналната навигация на TRIBECA?

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Нед Май 15, 2011 3:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 7:40 pm
Мнения: 113
Местоположение: Варна
Skype: kikaha74
Автомобил: Forester 2.0 MT 2001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
В момента нямам навигация, и картите от линка който съм дал по-горе не са изпробвани лично от мен. Мислих си че може по някакъв начин да се подкарат на оригиналната навигация на Субару(не само на Трибека защото темата включва и останалите модели) защото мап сорса е един и същ - Navteq , но има съществена разлика(вече го разбрах Изображение ). При Гармин картите са в GMP формат , докато тези в оригиналните са KWI Изображение , извинявам се ако съм подвел някого с по-горния ми пост Изображение

_________________
Не е лесно да си жив
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Ако има котешки рай, моето сиво коте със сигурност е там. R.I.P. Грей, липсваш ми.

Нед Май 15, 2011 8:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kikaha1 написа:
В момента нямам навигация, и картите от линка който съм дал по-горе не са изпробвани лично от мен. Мислих си че може по някакъв начин да се подкарат на оригиналната навигация на Субару(не само на Трибека защото темата включва и останалите модели) защото мап сорса е един и същ - Navteq , но има съществена разлика(вече го разбрах Изображение ). При Гармин картите са в GMP формат , докато тези в оригиналните са KWI Изображение , извинявам се ако съм подвел някого с по-горния ми пост Изображение

Колега, за малко да те обявят за полубожество във 'сичкото форум на Субарита по Източната Европа. :giggle:

За съжаление досега не знам да е пробивана системата с изключение на ъпдейтите от LR и Volvo, които са си чист майтап като покритие.

Едиствения пробив,за който се сещам е външен модул за навигация, който ползва екрана като дисплей за възпроизвеждане на видеосигнала, а самото устройство (навигацията) се управлява чрез дистанционно и работи с IGO базиран софтуер, който много лесно се ъпдейтва.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Нед Май 15, 2011 10:32 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 10:32 pm
Мнения: 13
Автомобил: Subaru Legacy Wagon 3.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Преди 3 месеца си купих Субару Легаси 3.0АТ! Много съм доволен- колата е уникална! Напомпана е с екстри до горе! Една от тях е навигацията! Дискът, с който беше когато я купих не ми върши работа, защото е стар, а и България въобще я няма!

Може ли някой да ми каже откъде да си сваля карти, как да ги запиша! Пробвах с два торента от Thepiratesbay, но за съжаление не става! Пишеше само да го сваля и след това да запиша дата ДВД с Нерото!

Предварително Ви благодаря!

Поздрави

Иван

Нед Мар 11, 2012 10:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 699 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор