Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Проблем със стоповете 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги !
Ето какъв е проблема:Преди седмица забелязах,че остава да ми свети стопа(вафлата)на задния джам.Разглобих я,проверих буксата,кабелите и т.н.,не открих нищо нередно.Установих,че не ми светват стоповете при натискане на спир.педал.Помислих си аха, японеца го е измислил да светва горния стоп,като изгори двойната светлина в крушката.Разглобих двата фара,и видях че крушките са почернели.Светят само габаритните жички в крушките,другите две за стоповете изгорели.Да изгорят и на двата фара ми се стори странно.Имах резервни крушки,смених ги, и всичко светна.Вафлата угасна и проблеми една седмица нямах,доо днес.
Слизам от колата,гледам този път светят стоповете(и двата)плюс вафлата и тя,габаритите не.Разглобявам пак фаровете(вече с поглед го правя),гледам крушките здрави.Прегледах профилактично всички бушони,нищо.Прегледах отново букси,контактни повърхности и жлебовете на крушките,нищо.Разходих колата,педала на спирачката,проверих нивото на спир.течност,нищо притеснително.Не можах да ги угася по никакъв начин,дръпнах клемата,утре ще го нищя.
Случвало ли се е подобно нещо на някого ? Дайте идея какво още да погледна.

Пон Сеп 09, 2019 6:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
20190910_171301.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Вто Сеп 10, 2019 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 07, 2017 8:24 pm
Мнения: 98
Местоположение: София
Skype: Rashko-strashko
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пламен Янев написа:
Здравейте колеги !
Ето какъв е проблема:Преди седмица забелязах,че остава да ми свети стопа(вафлата)на задния джам.Разглобих я,проверих буксата,кабелите и т.н.,не открих нищо нередно.Установих,че не ми светват стоповете при натискане на спир.педал.Помислих си аха, японеца го е измислил да светва горния стоп,като изгори двойната светлина в крушката.Разглобих двата фара,и видях че крушките са почернели.Светят само габаритните жички в крушките,другите две за стоповете изгорели.Да изгорят и на двата фара ми се стори странно.Имах резервни крушки,смених ги, и всичко светна.Вафлата угасна и проблеми една седмица нямах,доо днес.
Слизам от колата,гледам този път светят стоповете(и двата)плюс вафлата и тя,габаритите не.Разглобявам пак фаровете(вече с поглед го правя),гледам крушките здрави.Прегледах профилактично всички бушони,нищо.Прегледах отново букси,контактни повърхности и жлебовете на крушките,нищо.Разходих колата,педала на спирачката,проверих нивото на спир.течност,нищо притеснително.Не можах да ги угася по никакъв начин,дръпнах клемата,утре ще го нищя.
Случвало ли се е подобно нещо на някого ? Дайте идея какво още да погледна.



Пробвай да прегледаш сноповете с кабели, които минават през вратата на багажника. Най-верояно има скъсани кабели, които дават накъсо от време на време. При мен го имаше същия проблем със стоповете, а и чистачката отзад работеше понякога непрекъснато, понякога не работеше, а от време на време рботеше нормално.

_________________
Купих си Субару аз и го карам във захлас!
Лекинко натискам газ и го вкарвам в много ряз...
Яко през гората бяга и към мацките посяга...
Дизеля го хич не ще, щото ще се преебе...

Вто Сеп 10, 2019 6:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз се сдобих с тоя проблем миналата седмица.
Колата е B14, 2011г.

Снощи разглобих 2 пъти ключето, което е на спирачката - работи си. По-долу е описано какво мерих.
Проверих крушките, изглежда да са ОК(нови са).

Не съм намерил още прецакани кабели във петата врата, но явно ще трябва да търся.


Опит (горчив) от миналата година:

Преди година сменях ключето на спирачката при опит да разбера защо ми гори бушона на стоповете(N8).
При прецакано ключе, колата изобщо не палеше и не светваха стоповете.
Освен това, при опит за палене не светва в зелено ринга около бутона!!!
Т.е. оставаш там където си ](*,) или закъсяваш ключа.....

Японецът го е направил "интересно" - диагонално са веригите за безконтактното палене и стоповете.
Клемите горе в ляво и долу в дясно(1 и 2 на снимката) са "нормално затворени", т.е. има контакт, когато бутона е в нормално положение(свален от колата).
Клемите долу в ляво и горе в дясно (3 и 4) са "нормално отворени", т.е. няма контакт, когато бутона в е нормално положение(свален от колата).
В работно положение, педала на спирачката държи бутона натиснат постоянно. Отпуска се при натиск на педала.


Ако случайно ви се случи подобна ситуация, може да извадите буксата и да закъсите на кръст крачетата (1 с 2 и 3 с 4 от снимката долу). Така може да карате докато си купите ключе :) за около 60лв.
Ако ви свети постоянно стопа като спрете- махате бушона.....

Много японски майки бяха споменати при тези ми приключения. :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Пет Ное 20, 2020 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор