Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:03 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Проблем със стоповете 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги !
Ето какъв е проблема:Преди седмица забелязах,че остава да ми свети стопа(вафлата)на задния джам.Разглобих я,проверих буксата,кабелите и т.н.,не открих нищо нередно.Установих,че не ми светват стоповете при натискане на спир.педал.Помислих си аха, японеца го е измислил да светва горния стоп,като изгори двойната светлина в крушката.Разглобих двата фара,и видях че крушките са почернели.Светят само габаритните жички в крушките,другите две за стоповете изгорели.Да изгорят и на двата фара ми се стори странно.Имах резервни крушки,смених ги, и всичко светна.Вафлата угасна и проблеми една седмица нямах,доо днес.
Слизам от колата,гледам този път светят стоповете(и двата)плюс вафлата и тя,габаритите не.Разглобявам пак фаровете(вече с поглед го правя),гледам крушките здрави.Прегледах профилактично всички бушони,нищо.Прегледах отново букси,контактни повърхности и жлебовете на крушките,нищо.Разходих колата,педала на спирачката,проверих нивото на спир.течност,нищо притеснително.Не можах да ги угася по никакъв начин,дръпнах клемата,утре ще го нищя.
Случвало ли се е подобно нещо на някого ? Дайте идея какво още да погледна.

Пон Сеп 09, 2019 6:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
20190910_171301.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Вто Сеп 10, 2019 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 07, 2017 8:24 pm
Мнения: 98
Местоположение: София
Skype: Rashko-strashko
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пламен Янев написа:
Здравейте колеги !
Ето какъв е проблема:Преди седмица забелязах,че остава да ми свети стопа(вафлата)на задния джам.Разглобих я,проверих буксата,кабелите и т.н.,не открих нищо нередно.Установих,че не ми светват стоповете при натискане на спир.педал.Помислих си аха, японеца го е измислил да светва горния стоп,като изгори двойната светлина в крушката.Разглобих двата фара,и видях че крушките са почернели.Светят само габаритните жички в крушките,другите две за стоповете изгорели.Да изгорят и на двата фара ми се стори странно.Имах резервни крушки,смених ги, и всичко светна.Вафлата угасна и проблеми една седмица нямах,доо днес.
Слизам от колата,гледам този път светят стоповете(и двата)плюс вафлата и тя,габаритите не.Разглобявам пак фаровете(вече с поглед го правя),гледам крушките здрави.Прегледах профилактично всички бушони,нищо.Прегледах отново букси,контактни повърхности и жлебовете на крушките,нищо.Разходих колата,педала на спирачката,проверих нивото на спир.течност,нищо притеснително.Не можах да ги угася по никакъв начин,дръпнах клемата,утре ще го нищя.
Случвало ли се е подобно нещо на някого ? Дайте идея какво още да погледна.



Пробвай да прегледаш сноповете с кабели, които минават през вратата на багажника. Най-верояно има скъсани кабели, които дават накъсо от време на време. При мен го имаше същия проблем със стоповете, а и чистачката отзад работеше понякога непрекъснато, понякога не работеше, а от време на време рботеше нормално.

_________________
Купих си Субару аз и го карам във захлас!
Лекинко натискам газ и го вкарвам в много ряз...
Яко през гората бяга и към мацките посяга...
Дизеля го хич не ще, щото ще се преебе...

Вто Сеп 10, 2019 6:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз се сдобих с тоя проблем миналата седмица.
Колата е B14, 2011г.

Снощи разглобих 2 пъти ключето, което е на спирачката - работи си. По-долу е описано какво мерих.
Проверих крушките, изглежда да са ОК(нови са).

Не съм намерил още прецакани кабели във петата врата, но явно ще трябва да търся.


Опит (горчив) от миналата година:

Преди година сменях ключето на спирачката при опит да разбера защо ми гори бушона на стоповете(N8).
При прецакано ключе, колата изобщо не палеше и не светваха стоповете.
Освен това, при опит за палене не светва в зелено ринга около бутона!!!
Т.е. оставаш там където си ](*,) или закъсяваш ключа.....

Японецът го е направил "интересно" - диагонално са веригите за безконтактното палене и стоповете.
Клемите горе в ляво и долу в дясно(1 и 2 на снимката) са "нормално затворени", т.е. има контакт, когато бутона е в нормално положение(свален от колата).
Клемите долу в ляво и горе в дясно (3 и 4) са "нормално отворени", т.е. няма контакт, когато бутона в е нормално положение(свален от колата).
В работно положение, педала на спирачката държи бутона натиснат постоянно. Отпуска се при натиск на педала.


Ако случайно ви се случи подобна ситуация, може да извадите буксата и да закъсите на кръст крачетата (1 с 2 и 3 с 4 от снимката долу). Така може да карате докато си купите ключе :) за около 60лв.
Ако ви свети постоянно стопа като спрете- махате бушона.....

Много японски майки бяха споменати при тези ми приключения. :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Пет Ное 20, 2020 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор