Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:03 pm



Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Спирачни дискове ATE 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колега , пазара е пълен с ментета , откъде си закупил дисковете и кой ги е монтирал е от голямо значение. Карам АТЕ дискове вече 18 месеца и 30 и няколко х. км., а аз карам доста бързо и чак скоро започнаха леко да тресат при над 130 км.ч. и по-силно натискане.За периода съм сменил 3 пъти накладки и един път супорти . В Пловдив има един малък сервиз в който правят само спирачки за всички видове коли и са големи майстори , писал съм за тях в друга тема. Това с автомивката не е критерий защото когато влезеш в локва при загряти спирачки ефекта е същия. Сега обмислям да сложа по скъпи перфорирани дискове с по-добро охлаждане и по меки накладки . В проект съм ,но наложащ и най скоро ще докладвам за резултата.

Колеги , от август 2017 смених не само марката на дисковете , а и спирачните апарати . Сложих на Бека спирачни апарати и дискове 316-32 от Спек Б и се родих , няма тресене , тропане и почукване . Вече година и половина си шпоря яко , спирам в последния момент и се чувствам по-сигурен с тези апарати . Спирачките ги смених при Тенчо1040 за 1,30ч. Не казвам , че стават за рали , но спрямо другите апарати са по-добре . Накладките пак са АТЕ , но дисковете са ТРВ . Та моя извод е такъв , бюджетни дискове АТЕ 296ММ за Аутбек не ги бива , или са слаби за този тежък автомобил. Нека колегите които ще си тунинговат автомобила да започнат от спирачките . :beer:

Чет Фев 07, 2019 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти колега,
а с какви джанти си 16 или 17", защото ми се струва че 316мм дисковете няма да влязат в 16-ките,
аз точно поради тази причина си останах на оригиналния размер за b12 H6 - 294мм, защото който вече има два комплекта джанти 16ки с нови зимни и летни гуми ще му излезе доста солен ъпгрейд.
Аз когато я взех мойта кола преди година и половина смених дисковете с Брембо Xtra- двойно вентилирани са и обикновенни накладки ATE излежда, че се получи добра комбинация защото вече над 30 000км нямам никакви проблеми, а не жаля спирачките по принцип.
Аз лично бих пробвал power disc серията, но цената мисля беше или същата или по-висока от на брембото и затова избрах него.

Пет Фев 08, 2019 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте.
Да споделя и аз мойте пет пари за дисковете.Първото нещо след смяната на маслата след като купих колата беше да сменя предни апарати с дискове от Трибека.Прав си колега с 16" джанти няма да можеш да ги вкараш тия апарати.Сложиха ми АТЕ дискове с накладки JMBK(ако съм го написал правилно).Като цяло има още какво да се желае от към спиране,но определено ще мина на други накладки като ги изтъркам тия.Отделно задните ми дискове бяха само шлайфани,но гледам че не работят на цялата площ,че може и оттам да идва забележката ми.Мислех си евентуално за двойновентилирани дискове за отпред но на моя стил на каране е безмислено,но като цяло Бека спира трудно,просто си напаснах карането към колата.
Поздрави.

Пет Фев 08, 2019 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tsvetanov написа:
Здрасти колега,
а с какви джанти си 16 или 17", защото ми се струва че 316мм дисковете няма да влязат в 16-ките,
аз точно поради тази причина си останах на оригиналния размер за b12 H6 - 294мм, защото който вече има два комплекта джанти 16ки с нови зимни и летни гуми ще му излезе доста солен ъпгрейд.
Аз когато я взех мойта кола преди година и половина смених дисковете с Брембо Xtra- двойно вентилирани са и обикновенни накладки ATE излежда, че се получи добра комбинация защото вече над 30 000км нямам никакви проблеми, а не жаля спирачките по принцип.
Аз лично бих пробвал power disc серията, но цената мисля беше или същата или по-висока от на брембото и затова избрах него.

Всички джанти зимни и летни са ми 17ки , още при закупуването на колата от мен през 2012год. смених размера от 16ки. Първо пробвах спирачки от ВРХ 08, но те се оказаха същите които се ползват от Б13 и бързо се разтропваха , след смяна дискове , накладки , супорти се отказах и преминах на такива от Spek B . Гледах и модели от Ауди 3 и Пасат поради същия размер на дупки главина 5-100 , но никой не го беше правил и затова избрах насоката дадена ми от Тенчо 1040 . Сега като станат дисковете за смяна ще ги сменя с перфорирани зада пробвам .

Нед Фев 10, 2019 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с АТЕ комплект отпред и TGW отзад.

Сложих ги защото предните (пак чисто нови) пак се изкривиха. Не знам каква марка бяха предните, но са със стандартния размер 296. АТЕ които имам също са 296 и съм със 16" оригинални джанки. АТЕ-то пак бързо се прегряват и много миришат като спреш и се поразходиш около колата. Лятото (а пък и зимата) на отворен прозорец при слизане от Витоша се загряват много и като спреш на светофара долу в София никак не е приятно. При загряти добре спират нормално. При нормална температура както и студени спират потресаващо добре. Само да отбележа, че съм със стандартните за Б12 2,5 апарати и метални маркучи, ако това има някакво значение. След 1 година употреба и няколко пъти прегрявани смятам, че са доста здрави. Не са се изкривили изобщо (волана ми играе мноооого леко, но това е от джантите). При спиране няма никакво носене или тресене. Аз броя мириса за прегряване, макар че за някой може и да не са прегрявани.


Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Нед Фев 10, 2019 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече минах 2000 км с предни дискове и накладки АТЕ и бързам да споделя впечатления. Много съм доволен - колата спира отлично и няма никакво скърцане.
Чакам да мине лятото с жегите и есента ще сменя задните дискове и накладки пак с АТЕ :good:

Пон Апр 01, 2019 8:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 27, 2019 9:33 am
Мнения: 1
Автомобил: Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, ще сменям предни дискови и накладки и от това, което прочетох за правилната подмяна - почистване на леглата на дисковете и раздвижването на апаратите, за друго трябва ли да внимавам.
Благодаря!

Сря Апр 10, 2019 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kaloian kali 00 написа:
Колеги, ще сменям предни дискови и накладки и от това, което прочетох за правилната подмяна - почистване на леглата на дисковете и раздвижването на апаратите, за друго трябва ли да внимавам.
Благодаря!


Да си запазиш фактурата за обслужване за всеки случай - има гаранция при проблем.

Сря Апр 10, 2019 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Вече минах 2000 км с предни дискове и накладки АТЕ и бързам да споделя впечатления. Много съм доволен - колата спира отлично и няма никакво скърцане.
Чакам да мине лятото с жегите и есента ще сменя задните дискове и накладки пак с АТЕ :good:


Потвърждавам и аз същото. Смених предни и задни дискове Ate с предни накладки Ate и задни накладки TRW, защото няма задни Ate за моя модел. Предните дискове са абсолютно гладки, а задните вече имат "изяждане" от TRW накладките и са с леко ръбче. Късметлия си, че за твоята се произвеждат и задни накладки Ate. Спирането е отлично.

Сря Апр 10, 2019 9:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
Вече минах 2000 км с предни дискове и накладки АТЕ и бързам да споделя впечатления. Много съм доволен - колата спира отлично и няма никакво скърцане.
Чакам да мине лятото с жегите и есента ще сменя задните дискове и накладки пак с АТЕ :good:


Потвърждавам и аз същото. Смених предни и задни дискове Ate с предни накладки Ate и задни накладки TRW, защото няма задни Ate за моя модел. Предните дискове са абсолютно гладки, а задните вече имат "изяждане" от TRW накладките и са с леко ръбче. Късметлия си, че за твоята се произвеждат и задни накладки Ate. Спирането е отлично.

Не са ли същите задните накладки, защото видях, че предните са същите?
Е, аз ще изчакам малко за задните, макар че не знам на колко километра са, а само аз ги карам над 2 години - т.е. откакто съм купил колата. Дисковете нямат ръб, но май накладките отзад са на свършване.

Сря Апр 10, 2019 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Не са ли същите задните накладки, защото видях, че предните са същите?
...


При другите марки накладки - задните за твоята и моята са с различни каталожни номера и изглеждат и с различна форма.
Иначе щеше да е много хубаво, ако съвпадаха, ама :(

Чет Апр 11, 2019 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
Не са ли същите задните накладки, защото видях, че предните са същите?
...


При другите марки накладки - задните за твоята и моята са с различни каталожни номера и изглеждат и с различна форма.
Иначе щеше да е много хубаво, ако съвпадаха, ама :(

Жалко. Обаче аз веднъж се опарих с TRW и повече не бих повторил. По-добре рискувай с Brembo.

Чет Апр 11, 2019 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Жалко. Обаче аз веднъж се опарих с TRW и повече не бих повторил. По-добре рискувай с Brembo.


Ми като гледам и аз няма да повторя с TRW - определено не са това, което се говори за тях.

Чет Апр 11, 2019 10:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече 15 хил. км. с предни дискове и накладки ATE.
Нямам забележки откъм спиране - много добре.
Към 14 хил.км. започнаха да просвирват леко при плавно спиране с ниска скорост (на светофар). Не е нещо фрапиращо и не е всеки път, но все пак да го отбележа.

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Апр 11, 2019 11:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Вече 15 хил. км. с предни дискове и накладки ATE.
Нямам забележки откъм спиране - много добре.
Към 14 хил.км. започнаха да просвирват леко при плавно спиране с ниска скорост (на светофар). Не е нещо фрапиращо и не е всеки път, но все пак да го отбележа.

Мисля, че е нормално автоматът да износва по-бързо накладките. Дори мисля, че 20 000 км е пробегът на който вече накладките може и да се сменят. Добре е да издържат 50 000 км, но като гледам нашите коли си ги похапват повечко, макар, че са сравнително леки.

Чет Апр 11, 2019 12:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да споделя, че вече минах 7000 км с предни дискове и накладки АТЕ и съм супер доволен - няма скърцане и колата спира меко.
Дори сложих вече и задни дискове и накладки на АТЕ и спирачна течност ATE SL.6 DOT4 :good:

Чет Авг 22, 2019 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 03, 2018 5:44 pm
Мнения: 38
Автомобил: legacy b13 h6
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз не съм доволен на 3.0 легаси , смених всички дискове ате и накладки и за 2000 км почнаха да тресат , престъргах ги и пак след 2000км са криви и ще ги хвърлям :D (не съм ги карал агресивно , нищо не задържа и не съм ги и загрявал даже ) на всичкото отгоре и са поръждясали на главината до джантаите за 1 година и седи много грозно .

Чет Авг 22, 2019 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пък нямам никакви оплаквания откъм АТЕ. Ето как изглеждат предните дискове след 7000 км:
https://imgur.com/5XHN2su
А ето ги и новите задни дискове:
https://imgur.com/RWYCnHH
Иначе чух, че имало дори китайски ментета вече и на тях.

Сря Авг 28, 2019 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предни дискове АТЕ (316мм) + накладки АТЕ
Пробег 30К км, автомобил Legacy GT 2010 5ЕАТ, тегло ~ 1700 кг.
Плюсове:
- евтини със сравнително добро качество
- не бият (все още, но и ги пазя доста)
- тиха работа
- добро спиране в градски условия и при скорости до 90 км/ч

Минуси:
- голямо износване на дисковете - 1.6 мм за 30 000 км, при норма 2
- накладките са 2 идеи по-меки от оригиналните, съответно мажат бързо, съответно цапат джантата доста.
- слабо представяне при магистрално каране. Бързо прегряват. Осигуряват максимум 2-3 резки спирания при магистрални скорости (140-150 км/ч), след това ..... кой в който бог вярва.

Моят фаворит в накладките среден клас са Mintex, но трудно се намират

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Авг 28, 2019 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече минах почти 35 000 км откакто сложих предни дискове и накладки АТЕ. Доста доволен съм, но ми се струва, че предните накладки са вече за смяна, предвид че са почти на 4 години и с пробег от 35 000 км, с автоматик и доста градско каране.

Нед Сеп 04, 2022 9:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор