Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:44 pm



Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Таблет в колата - камера през WIFI, музика, OBD, GPS 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето как е захвната камерата:

Прикачени файлове:
cam01.jpg

Прикачени файлове:
cam02.jpg

Прикачени файлове:
cam03.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 8

Пет Сеп 09, 2016 9:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 6:27 pm
Мнения: 77
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 AT 2003
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mrak написа:
Ползвам такава камера от половин година. Монтира се елементарно.
http://www.ebay.com/itm/S840-WIRELESS-C ... SwRLZUDwuT

Мерси!
Тази ще е супер, защото директно ще може да се върже захранването към осветлението на номера - аз в момента карам постоянно на включени фарове.

Пет Сеп 09, 2016 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По добре направи камерата да се крие, а да излиза при включване на задна. Може да погледнеш при руснаците, показва се за около секунда. Предимството е, че не се цапа.

Пет Сеп 09, 2016 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това вече с криенето ми се струва сложничко:) Ще погледна да видя как са го постигнали.

Съб Сеп 10, 2016 12:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
За сега аз лично си реших въпроса с навигацията, интернета и OBD както след сума почесване и мотане в крайна сметка просто си взех едно магнитче за вентилационна решетка и засега съм много, много доволен. Инче тежкия метален 5.5' телефон направо си щраква и седи както закован точно където ми е най-удобно - до лостчето за чистачките. Не и е падал ни веднъж досега, въпреки всичките ми резерви преди да пробвам. Като излизам от колата - телефона в джоба и готово.

Чет Сеп 15, 2016 1:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ползвам такова вече две години и мога да кажа, че е много добро. Единствения минус е че трябва да си лепнеш едно метално кръгче на телефона, но и то не е толкова голямо.

Плюсовете на това да си ползваш това е, че Spotify ти е винаги update-нат, всички нотификации и приложения са си на телефона ти. Пък и едно устройство по-малко :good:

Чет Сеп 15, 2016 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
xargs написа:
Ползвам такова вече две години и мога да кажа, че е много добро. Единствения минус е че трябва да си лепнеш едно метално кръгче на телефона, но и то не е толкова голямо.

Плюсовете на това да си ползваш това е, че Spotify ти е винаги update-нат, всички нотификации и приложения са си на телефона ти. Пък и едно устройство по-малко :good:

Моя си е метален. Няма проблеми през пластмасовия протектор.
Ако не ти харесва идеята да лепиш нещо, но позлваш протектор, със същия успех може просто да пъхнеш метална пластина между протектора и телефона :)
Иначе, разбира се има и такива с регулируеми скоби, би трябвало да вършат същата работа.

Пет Сеп 16, 2016 10:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, темата е Таблет в колата - камера през WIFI, музика, OBD, GPS, та никой не ви пита как си закрепвате телефоните. Варианти много...

Въпреки, че телефона ми не е малък, намирам за много по-удобно да ползвам таблет в колата за изброените в заглавието на темата неща. Обмислил съм варианта да си вградя в централната жапка, но все още не намирам време да го реализирама. А до тогава ще го ползвам така.

Пет Сеп 16, 2016 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, по принцип закрепвания има много видове, аз позлваме такова, което се завира в отвора на диска и е с магнит.

За останалото - ако си с H6, т.е. имаш вграден комп, ако искаш да вградиш таблета, ще трябва ли да се махне компа или сте виждали и други интересни опции?

За мен честно казано, компа е абсолютно безополезен - нито навигацията му ползвам, нито се доверявам на показанията за разход - единствено гледам изминатите км, кото така или иначе се виждат и под километража.

Но просто не бих го демонтирал и преправял конзолата от гледна точка на бъдеща препордажба. С един колега от форума демонтирахме един пут комповете на двете коли и не знам защо не са го направили стандартен дин 2 размер - тогава щях да си взема един китайски боклук с андроид и щях директно да го вградя.

По принцип се продава конзола, която разделя климатика и ЦД чейнджъра, но тя е само за десен волан - гледах в нета как е направена и за ляв, но са много преправяния, защото на тази конзола всичко е обърнато - аварийки, копчета на климатроника - въобще - предпочитам ако ще набивам пари за нещо да си остане оригинално - не тепърва да обръщаш всичко по него.

За мен сегашното положение с таблета е задоволително - малко е тегаво да вържеш всичко, но аз го ползвам само на дълъг път - в София си джиткам с телефона - то до работа са ми 6.5 км - нямам кой знае каква нужда от екстри:)

Пет Сеп 16, 2016 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 6:16 pm
Мнения: 25
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има ли значение какъв точно ще е таблетът, защото аз имам такъв http://dice.bg/kobo-arc-7hd-tablet-chet ... -item22153 . Дали ще ми свърши работа?

Вто Яну 24, 2017 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
milenboikov написа:
Дали ще ми свърши работа?

Зависи за какво ще го ползваш. На първо четене не видях, да има GPS.

Вто Яну 24, 2017 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нямазначение какъв е таблетът - какъвто-такъв - каквото има - това ще показва - по-добре си вземи такъв с GPS. Лятото ходих в Гърция свалих Гугъл карта офлайн и показваше перфектно.

Между другото, от тоз моя фалшивия таблет, музиката звучи в пъти по-добре, откаолкото от телефона ми, който е леново вайб шот...

Вто Яну 24, 2017 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 6:16 pm
Мнения: 25
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз питам, защото имам такъв, а не ми се купува нов :D

Пон Яну 30, 2017 9:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За какво ще го ползваш и каква ти е колата?

Пон Яну 30, 2017 9:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 12:23 pm
Мнения: 5
Автомобил: Impreza 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, продавам готова рамка с вграден таблет - правих я за един приятел, но си продаде колата преди да я довърша. Ако някой се интересува това е темата в отдел продажби: viewtopic.php?f=26&t=23501&start=0&hilit=nexus+7

Вто Апр 25, 2017 10:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 2:44 pm
Мнения: 102
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
melhaer написа:
Нямазначение какъв е таблетът - какъвто-такъв - каквото има - това ще показва - по-добре си вземи такъв с GPS. Лятото ходих в Гърция свалих Гугъл карта офлайн и показваше перфектно.


Гугъл картите са добри, когато се ползва интернет. Поне моето впечатление е такова. За офлайн, приятел ми препоръча Here We Go. До сега в България, не съм имал проблеми с нея. Работи много добре както на телефона, така и на таблета, който е с по-стар Андроид.

Сря Май 03, 2017 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам и Here We Go, но честно казано, нещо не можа да тръгне в Гърция, затова си ползвах тази офлайн на гугъл и си бачкаше перфектно.

Сря Май 03, 2017 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 17, 2017 1:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2.5 2005
Телефон: 885090931
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Много якя тема melhaer добре си се справил.
Аз съм сравнително нов собственик на Аутбек 2005 г. и както обикновенно нямам изкаран AUX, принципно това е най доброто решение.
Пробвах се сам да си го изкарам, но нещо не ми се получи. :) Явно ще трябва някой с малко повече познания да го направи.
Та ще ви помоля да ми дадете някакви кординати към кого мога да се обърна за помощ, като се има предвид, че съм от София. :)

Вто Окт 03, 2017 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм ползвал тези за Триома: http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-inte ... ubaru.html

Монтажът е за около 40-60 минути.

Чет Окт 05, 2017 8:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 17, 2017 1:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2.5 2005
Телефон: 885090931
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз се пробвах по този начин и даже бих искал да го изкарам така, но нещо не ми се получи.
http://snackeyes.blogspot.bg/2011/06/20 ... k-via.html
Та ще ми се наложи да ида някой да ми го направи, но не знам при кой дай някой читав при когото да ида.
Иначе съм гледал много за триома и гром, но не ме кефи тяхната идея, по-скоро по твоя начин с таблет съм се насочил. :)

Пет Окт 06, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор