Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Subaru outback 2007, автоматизиране, удобства 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам желание да имам тази опция:

Автоматично вдигане на прозорците при заключване и прибиране на огледалата (ако копчето е натиснато);

При палене да възстановява отварянето на огледалата, дори да е натиснато копчето.

За отварянето на огледалата мислех с ардуино, да пробвам, изглежда ми просто.
А за прозорците не знам, имам Auto само на шоф. място. Отделно бях чел теми за някаква комбинация на дистанционното за да обуча системата, но нищо не се случи.
И още нещо, което ми е странно: като завъртя ключа на позицията преди контакт(да светне таблото и да запали фаровете), имам ток на радиото и запалката и на огледалата, но не и на прозорците, това нормално ли е? Това ми се струва, че би било малка пречка за авт. затваряне на прозорците.

Има ли човек във форума , който би помогнал с идейка за реализация?

***Иначе ми предстои обезшумяване на купето и инсталиране на таблет и usb захранване за задните пътници (почти всичко пристигна), и там може да ми трябва малко помощ.

Благодартя и лек ден

Сря Авг 10, 2016 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз скоро открих тази "екстра" на служебната кола (Октавия), като задържа копчето за заключване на ключа и вдига стъклата (само предните са ел., с Auto функция).
Пробвах и на Форестъра - нищо не стана ( 4 ел. стъкла, само шофьорското е с Auto).
А за автоматично прибиране на огледалата не смея и да си помислям, макар че съм виждал модели с бутон за това в конзолата за управление на стъклата. Дали огледалата са различни - с моторче или всички са еднакви и само на определени нива на оборудване слагат бутона?

Пон Сеп 19, 2016 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Най -лесното е модулче за 20 кинта. При заключване на колата се вдигат стъклата. А за огледалата съм го мислил с моята аларма, ама нещо спрях този проект , защото ми се стори играчка. Имам Бутон на дистанционното за допълнителна функция, който пуска ток 1.5 сек, ако вържа бутона на огледалата към блока на алармата , би трябвало да се получат нещата и да мога с дистанционното да си ги контролирам.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Пон Сеп 19, 2016 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
аз съм със същия Аутбек ибще следя темата с интерес :)))

Пон Сеп 19, 2016 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Bluetooth 4.0 Audio Receiver Board Wireless Stereo Sound Module For Car Phone
Мисля че би било доста удобно. Може би ще го поръчам.
http://www.ebay.ca/itm/Bluetooth-4-0-Audio-Receiver-Board-Wireless-Stereo-Sound-Module-For-Car-Phone/182092055980?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140620075055%26meid%3D151af49a32a14634aad3e8e804566758%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D222265771683


Иначе до тук какво съм решил:
Таблета е купен и насторен nexus 7 2ген., моднат да се зарежда и ползват едновременно USB, кабели и т.н. са купени, остава рязане на централната жабка и таблета :), хех
За копчето на огледалата и прозорците ще е ал. система която ще върши тази работа, но не съм стигнал до нея.

Остава бъдеща шумоизолация.

Чет Окт 20, 2016 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, стана ми любопитно. Аз също съм маниак на тема удобства. Почти привърших с модификациите на моя /Н6 2006/
и скоро ще публикувам резултата със снимки, но на въпроса:
Какво ще му шумоизолираш?
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

Чет Окт 20, 2016 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Колега, стана ми любопитно. Аз също съм маниак на тема удобства. Почти привърших с модификациите на моя /Н6 2006/
и скоро ще публикувам резултата със снимки, но на въпроса:
Какво ще му шумоизолираш?
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?


Здрасти,
Ще се радвам да се срещнем с някой от форума, за да проверя дали само при мен има това усещане.
Може в Германя да са правили някакъв ремонт, но все едно имам дупка в купето. От предните седалки в посока назад се чуват гумите, шум от вятър и т.н., А при над 120 и двигателя бая бръмчи, със 140 трябва да се надвикваме в колата. Та има нещо съмнително, щом ти казваш, че при теб е така, не знам.

Пет Окт 21, 2016 9:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

С коя марка или модел сравняваш? Под корите на вратите има само някакъв измислен найлон, а ламарината на вратата е гола. Също така ватичката е рехава и тънка. Доста зле е обезшумяването на тези коли, но може би най-доброто от моделите на Субару. nach40, карай си колата и не се притеснявай. Ако пък ти се влагат средства, направи го, както ти харесва. Ако се поразтърсиш малко, мисля, че ще намериш такава тема тук.

Пет Окт 21, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
dimitrov2000 написа:
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

С коя марка или модел сравняваш? Под корите на вратите има само някакъв измислен найлон, а ламарината на вратата е гола. Също така ватичката е рехава и тънка. Доста зле е обезшумяването на тези коли, но може би най-доброто от моделите на Субару. nach40, карай си колата и не се притеснявай. Ако пък ти се влагат средства, направи го, както ти харесва. Ако се поразтърсиш малко, мисля, че ще намериш такава тема тук.


Колега, гледам заглавието "Аутбек 2007", сравнявам с личния си Аутбек Н6 2006...
При колегата явно някъде има проблем с интервенция, което не е зле да се разчовърка.
Шумовете, за които говори, та чак да се надвикваш, не са нормални. Имал съм 2003 Легаси, Аутбек 2.5 2004 и сега 2006, такова нещо няма.

Пет Окт 21, 2016 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз мислех, че е супер тиха кола, докато не сложих и изолация покрай озвучаването. Кефа сега е двоен, освен че стана наистина тихо вътре, вратите се затварят с една плътна тежест и приятно "дум" накрая.
Правено е в сервиз, ако има интерес от тях на ЛС, за да не изглежда като реклама.

Изображение
Изображение
Изображение

Нед Окт 23, 2016 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да ти е пълен кефа, залепи изолация на открития метал, а не на дупките по вратата. Шумовете резонират по него, а не по отворите...
Освен това, като си тръгнал предполагам знаеш, че се разкоства цялата и се лепи целия под, таван и т.н. за да е пълен ефекта.
Правил съм го на стар Рав4, където наистина имаше нужда и разликата беше размазваща.


Последна промяна dimitrov2000 на Нед Окт 23, 2016 8:50 am, променена общо 1 път


Нед Окт 23, 2016 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има си, едитнах снимките.


Sent from my Электроника

Нед Окт 23, 2016 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, сега видях...

Нед Окт 23, 2016 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз имам интерес , кой е сервиза колко парички и колко време отнема . Благодаря

Нед Окт 23, 2016 10:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цените и времето за изпълнение са според индивидуалните желания.
Само изолацията, ако не се лъжа, при мен излезе около 300 лв.

https://www.facebook.com/sounddoctorsbg/

Нед Окт 23, 2016 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, преди време направих следното:
- Инсталиране на таблета, без батерия( имах много проблеми да я захранвам и дирекно на нейно място подавам 4,4-5v;
- Wefa audio Bluetooth;
- Преместване на часовника долу пред скоростния лост;
- Audio dac
- Задна камера(всеоще имамнякакви смущения)
- USB захранване, за задниъе седалки
- Изолация, вибро и шумово на dynamat и някаква друга около 650 всичко (сам).
*като цяло колата имаше изолация, на вратите, беше слаба, но имаше някаква. На тавана нямаше, в краката има и по пластмасите също си има и разлика голяма не се усеща, но има
Може би ако се сменят гърнетата ще е най приятно.

- Парктроник, преден и заден- руски, с апп за андроид, доата добре се репрезентира автомобила.
Та така


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 04, 2018 10:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
- и след слагане на аларма, модул за вдигане на стъклата, като я включиш.

Вто Дек 04, 2018 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 80 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор