Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:01 am



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Subaru outback 2007, автоматизиране, удобства 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам желание да имам тази опция:

Автоматично вдигане на прозорците при заключване и прибиране на огледалата (ако копчето е натиснато);

При палене да възстановява отварянето на огледалата, дори да е натиснато копчето.

За отварянето на огледалата мислех с ардуино, да пробвам, изглежда ми просто.
А за прозорците не знам, имам Auto само на шоф. място. Отделно бях чел теми за някаква комбинация на дистанционното за да обуча системата, но нищо не се случи.
И още нещо, което ми е странно: като завъртя ключа на позицията преди контакт(да светне таблото и да запали фаровете), имам ток на радиото и запалката и на огледалата, но не и на прозорците, това нормално ли е? Това ми се струва, че би било малка пречка за авт. затваряне на прозорците.

Има ли човек във форума , който би помогнал с идейка за реализация?

***Иначе ми предстои обезшумяване на купето и инсталиране на таблет и usb захранване за задните пътници (почти всичко пристигна), и там може да ми трябва малко помощ.

Благодартя и лек ден

Сря Авг 10, 2016 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз скоро открих тази "екстра" на служебната кола (Октавия), като задържа копчето за заключване на ключа и вдига стъклата (само предните са ел., с Auto функция).
Пробвах и на Форестъра - нищо не стана ( 4 ел. стъкла, само шофьорското е с Auto).
А за автоматично прибиране на огледалата не смея и да си помислям, макар че съм виждал модели с бутон за това в конзолата за управление на стъклата. Дали огледалата са различни - с моторче или всички са еднакви и само на определени нива на оборудване слагат бутона?

Пон Сеп 19, 2016 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Най -лесното е модулче за 20 кинта. При заключване на колата се вдигат стъклата. А за огледалата съм го мислил с моята аларма, ама нещо спрях този проект , защото ми се стори играчка. Имам Бутон на дистанционното за допълнителна функция, който пуска ток 1.5 сек, ако вържа бутона на огледалата към блока на алармата , би трябвало да се получат нещата и да мога с дистанционното да си ги контролирам.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Пон Сеп 19, 2016 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
аз съм със същия Аутбек ибще следя темата с интерес :)))

Пон Сеп 19, 2016 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Bluetooth 4.0 Audio Receiver Board Wireless Stereo Sound Module For Car Phone
Мисля че би било доста удобно. Може би ще го поръчам.
http://www.ebay.ca/itm/Bluetooth-4-0-Audio-Receiver-Board-Wireless-Stereo-Sound-Module-For-Car-Phone/182092055980?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140620075055%26meid%3D151af49a32a14634aad3e8e804566758%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D222265771683


Иначе до тук какво съм решил:
Таблета е купен и насторен nexus 7 2ген., моднат да се зарежда и ползват едновременно USB, кабели и т.н. са купени, остава рязане на централната жабка и таблета :), хех
За копчето на огледалата и прозорците ще е ал. система която ще върши тази работа, но не съм стигнал до нея.

Остава бъдеща шумоизолация.

Чет Окт 20, 2016 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, стана ми любопитно. Аз също съм маниак на тема удобства. Почти привърших с модификациите на моя /Н6 2006/
и скоро ще публикувам резултата със снимки, но на въпроса:
Какво ще му шумоизолираш?
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

Чет Окт 20, 2016 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Колега, стана ми любопитно. Аз също съм маниак на тема удобства. Почти привърших с модификациите на моя /Н6 2006/
и скоро ще публикувам резултата със снимки, но на въпроса:
Какво ще му шумоизолираш?
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?


Здрасти,
Ще се радвам да се срещнем с някой от форума, за да проверя дали само при мен има това усещане.
Може в Германя да са правили някакъв ремонт, но все едно имам дупка в купето. От предните седалки в посока назад се чуват гумите, шум от вятър и т.н., А при над 120 и двигателя бая бръмчи, със 140 трябва да се надвикваме в колата. Та има нещо съмнително, щом ти казваш, че при теб е така, не знам.

Пет Окт 21, 2016 9:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

С коя марка или модел сравняваш? Под корите на вратите има само някакъв измислен найлон, а ламарината на вратата е гола. Също така ватичката е рехава и тънка. Доста зле е обезшумяването на тези коли, но може би най-доброто от моделите на Субару. nach40, карай си колата и не се притеснявай. Ако пък ти се влагат средства, направи го, както ти харесва. Ако се поразтърсиш малко, мисля, че ще намериш такава тема тук.

Пет Окт 21, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
dimitrov2000 написа:
Това е една от най-тихите коли, които съм виждал и в тази посока японците са надминали себе се.
Всяка пластмаса по таблото и корите има вата на гърба и т.н...Мислиш ли, че можеш да направиш тихото по-тихо?

С коя марка или модел сравняваш? Под корите на вратите има само някакъв измислен найлон, а ламарината на вратата е гола. Също така ватичката е рехава и тънка. Доста зле е обезшумяването на тези коли, но може би най-доброто от моделите на Субару. nach40, карай си колата и не се притеснявай. Ако пък ти се влагат средства, направи го, както ти харесва. Ако се поразтърсиш малко, мисля, че ще намериш такава тема тук.


Колега, гледам заглавието "Аутбек 2007", сравнявам с личния си Аутбек Н6 2006...
При колегата явно някъде има проблем с интервенция, което не е зле да се разчовърка.
Шумовете, за които говори, та чак да се надвикваш, не са нормални. Имал съм 2003 Легаси, Аутбек 2.5 2004 и сега 2006, такова нещо няма.

Пет Окт 21, 2016 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз мислех, че е супер тиха кола, докато не сложих и изолация покрай озвучаването. Кефа сега е двоен, освен че стана наистина тихо вътре, вратите се затварят с една плътна тежест и приятно "дум" накрая.
Правено е в сервиз, ако има интерес от тях на ЛС, за да не изглежда като реклама.

Изображение
Изображение
Изображение

Нед Окт 23, 2016 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да ти е пълен кефа, залепи изолация на открития метал, а не на дупките по вратата. Шумовете резонират по него, а не по отворите...
Освен това, като си тръгнал предполагам знаеш, че се разкоства цялата и се лепи целия под, таван и т.н. за да е пълен ефекта.
Правил съм го на стар Рав4, където наистина имаше нужда и разликата беше размазваща.


Последна промяна dimitrov2000 на Нед Окт 23, 2016 8:50 am, променена общо 1 път


Нед Окт 23, 2016 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има си, едитнах снимките.


Sent from my Электроника

Нед Окт 23, 2016 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, сега видях...

Нед Окт 23, 2016 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз имам интерес , кой е сервиза колко парички и колко време отнема . Благодаря

Нед Окт 23, 2016 10:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цените и времето за изпълнение са според индивидуалните желания.
Само изолацията, ако не се лъжа, при мен излезе около 300 лв.

https://www.facebook.com/sounddoctorsbg/

Нед Окт 23, 2016 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, преди време направих следното:
- Инсталиране на таблета, без батерия( имах много проблеми да я захранвам и дирекно на нейно място подавам 4,4-5v;
- Wefa audio Bluetooth;
- Преместване на часовника долу пред скоростния лост;
- Audio dac
- Задна камера(всеоще имамнякакви смущения)
- USB захранване, за задниъе седалки
- Изолация, вибро и шумово на dynamat и някаква друга около 650 всичко (сам).
*като цяло колата имаше изолация, на вратите, беше слаба, но имаше някаква. На тавана нямаше, в краката има и по пластмасите също си има и разлика голяма не се усеща, но има
Може би ако се сменят гърнетата ще е най приятно.

- Парктроник, преден и заден- руски, с апп за андроид, доата добре се репрезентира автомобила.
Та така


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 04, 2018 10:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
- и след слагане на аларма, модул за вдигане на стъклата, като я включиш.

Вто Дек 04, 2018 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Harka и 45 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор