Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 160 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 Група за тест на моторно масло Амсойл 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
Шипетата са ми в българия
така че ще има развитие стига да смогна до тях,


ПС: Все още издирваме някой с Н6 които кара с Амсоил сигничър и е направил повечко километри а и няма мног друг инеща наляти в маслото.


Аз съм с H6 5-30 Amsoil Signature Series. Сигурно е на 5-6 хиляди вече, а може и повече. Нищо друго освен масло не сипвам на мотора. Имам и една кварта за доливане. Карам на газ. Мога да погледна тези дни, ако мислите че ще върши работа.

Чет Яну 12, 2017 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 7:21 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,

ако става въпрос за неизползвано масло, можем да предоставим нетоваряна бутилка за теста.

Поздрави
Александър Иванов
AP1 Ltd.

Vmax написа:
Колеги,

Има ли някой с останало масло от Сигначър серията 0/40, 5/30, т.н. , да даде материал за теста.
Събраните пари ще стигнат за един тест, после ако съберем още ще тестваме и отработено масло?

@addt - колко събират ампулките?

_________________
http://ap1shop.com
http://facebook.com/ap1ltd
 15

Чет Яну 12, 2017 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Тия дни ще сменям масло, вече е на 8,5-9к, H-3R на газ,малко моточасове. Двигателят е на 15к от ремонт,т.е чист вътре. Единственият проблем е, че преди това беше с motul 300v и има някакви остатъци от него. Иначе филтъра е fram ultraнещо си, и без това не сколасах да пратя пари по сметката на колегата addt, сега мога да изпратя и двете, жалко е че парите стигат само за една проба- щеше да е хубаво да се види при различни режими стареенето на маслото. Моето е около 50%магистрала, останалите са извънградско и нанаъоварено градско. Забравих, маслото с което карам е Amsoil 0w40 signature series, sorry

Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

Чет Яну 12, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Маслото ти е идеално за теста, само тоя Мотул малко цапа манджата.

Колеги, какво да правим - ново или ползвано да тестваме. Гледам xargs е много добър донор за тестова проба.. какво ще кажете?

ПС: @xargs, с какво масло си бил предната смяна?

Чет Яну 12, 2017 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
...
Колеги, какво да правим - ново или ползвано да тестваме...


Един глас за отработено.

Чет Яну 12, 2017 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз не виждам смисъл да се тества ново масло. Мисля, че е ясно какво има в него. По-скоро как действа българското гориво и начин на каране върху бутиковите масла е въпроса. Навън също е ясно. Има ужасно много тестове. Аз бих препоръчал някой да кара с HDD-то или онова 0в40 за моторните шейни и да се направи теста на неговия двигател. Особено двигател с високо натоварване като H6, STI или нещо подобно. Мисля, че тогава ще може да се види качеството, количеството (на всичко вътре) и това как пази мотора му.

Лично мнение от всичките тестове, които съм изчел.

Чет Яну 12, 2017 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2016 12:24 pm
Мнения: 107
Местоположение: гр.Сандански
Автомобил: Legacy 2007 2.0R AT Spec Wagon
Телефон: 0887247480
Рейтинг: 65
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Маслото ти е идеално за теста, само тоя Мотул малко цапа манджата.

Колеги, какво да правим - ново или ползвано да тестваме. Гледам xargs е много добър донор за тестова проба.. какво ще кажете?

ПС: @xargs, с какво масло си бил предната смяна?


Един глас за отработено

Чет Яну 12, 2017 10:06 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Маслото ти е идеално за теста, само тоя Мотул малко цапа манджата.

Колеги, какво да правим - ново или ползвано да тестваме. Гледам xargs е много добър донор за тестова проба.. какво ще кажете?

ПС: @xargs, с какво масло си бил предната смяна?


Същото, последните три смени са с Амсойл 5-30. Последните два пъти от AP1 го купувах. :good:

Чет Яну 12, 2017 10:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идеално - и аз съм за теста на отработеното масло от xargs.

да видим колко от останалите колеги са ок, за да решим на финала какво ще правим

Чет Яну 12, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:41 pm
Мнения: 1800
Местоположение: Sofia
Автомобил: '97 Impreza GF AT, 2.0, 115, SOHC
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Идеално - и аз съм за теста на отработеното масло от xargs.

да видим колко от останалите колеги са ок, за да решим на финала какво ще правим

И аз съм за :good:

_________________
METHANE LIMITED EDITION (CNG)

Чет Яну 12, 2017 10:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 7:47 pm
Мнения: 24
Местоположение: Най-голямото село
Автомобил: Citroen 1.4HDI, Fiesta 1.4TDCI
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз съм за отработеното.

Чет Яну 12, 2017 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 16, 2014 12:30 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Skype: Vul4oKum4o
Автомобил: Outback 2.5 2000, Legacy 2.0 2001
Телефон: Нула879пет96две4пет
Рейтинг: 100
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За колегата споменат 2 мнения по-горе + за ползвано масло.

_________________
_____________________________________________________
Простия човек си носи името, а Умния човек, името го носи!

Чет Яну 12, 2017 11:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За мен лично би било най важно теста да се направи на 6000км. и на 10000км. отработено масло от ДВГ работело поне три смени Амсойл (в случая маслото от Хардс е идеално) така ще се реши проблема на колко км. да сменяме маслото и какви са качествата след 6000км. пробег.Друг е варианта кой как си експлоатира колата и колко пъти оборотомера е над 6коб.Друг фактор е дневния пробег на автомобила без гасене , късите пробези рязко свалят качеството на маслото. Бих участвал в теста , но както веднъж написах Наско Железаров (директор на Кастрол) ми е съученик и приятел , казвам в Германия 80% от маслата са от отработени продукти (това не ги прави по лоши) и маслата с по- малка реклама пълна синтетика са по добри или по истински от тези с голямата реклама.Кастрол няма свое производство , но има лаборатория и стриктно следи качествата на договорените продукти.Друг е въпроса , че известните марки са доста фалшевицирани , затова избягвайте евтини доставки от нета и недоказани източници.

Чет Яну 12, 2017 11:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тук вече грешиш. Ако при него се позволява сменяне на 15 хиляди мили, според качеството на маслото му, не значи, че ти трябва да караш повече от 3750. Твоя двигател е различен, на различни километри, различен бензин, различни луфтове, различно триене и още един милион такива критерии. Те хората не правят тест навън на маслото колко ТИ можеш да караш с него, а колко НЕГОВИЯ ДВИГАТЕЛ може да кара с него. Защото за amsoil hdd съм виждал препоръки да кара ОЩЕ 5 хиляди мили освен тези 10к, които вече беше карал.

Дай го твоя приятел да проведем един интересен спор за маслата на Кастрол (изобщо не включвам фалшификатите) за да обясни каква е разликата между немския кастрол, произвеждан В Германия (в ЛАБОРАТОРИЯ, защото все пак пао синтетиката се прави именно в такава, а не в нефтозавод) и тези, които са произведен някъде другаде в евросюъза. Ще ми е интересен отговорът му.

Не се заяждам, но това, че работи някъде не значи, че е химик. По-скоро политик.

Чет Яну 12, 2017 11:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм първо да се направи тест на запечатана бутилка - за да имаме от къде да тръгнем и база за сравнение. Ние добре ще тестваме отработено масло и ще видим резултатите и до там, ще настане едно суетене и субективизъм - кой как разбрал параметрите. Друго си е да има черно на бяло качествата на новото, свежо масло - после ще си направим таблица, за да се види как това масло се променя с различните двигатели и режими на каране и натоварвания.

А и може да си направим някакви изводи спрямо това, което представя производителя като качества на маслото, инак параметрите на едно отработено масло остават някак да висят в пространството.

Пет Яну 13, 2017 7:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз чисто теоретично не виждам смисъл да се прави тест на ново масло. Изводи може да се извадят субективни за всяка кола. За това е хубаво да си го правиш на твоята кола и да знаеш с това масло ТИ колко можеш да караш с него. Ако искате да видите какво има в маслото вътре.. и в това не виждам смисъл :D По-скоро как се държи с нашите горива и начини на каране е важното. Но пак казвам.. не си правете изводи от теста за ВАШАТА кола.

Пет Яну 13, 2017 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:

Аз съм с H6 5-30 Amsoil Signature Series. Сигурно е на 5-6 хиляди вече, а може и повече. Нищо друго освен масло не сипвам на мотора. Имам и една кварта за доливане. Карам на газ. Мога да погледна тези дни, ако мислите че ще върши работа.



50 - 70мл ще ни трябват - запази малко ако имаш все още.
Сега говорих с adddt, тъй като е в чужбина и се връща края на следващата седмица, ще действаме с изпращането на пробите от 30 Януари.

Бавно, но славно се придвижваме към целта :D

Пет Яну 20, 2017 3:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И маслото като го източвате за теста е хубаво да е топло. След това няма значение топло ли е студено ли е. Трябва да е загряло добре, когато се източва. Това ако ще е работило масло само разбира се :D

Пет Яну 20, 2017 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще извадя със спринцовката тия дни и ще звънна на Vmax, за да дам мат'ряла и парите :)

Пет Яну 20, 2017 5:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ТОПЛО!!! :D Да кажа пак. Защото всичките тестове, които правят от blackstone препоръчват маслото да е предварително карано и загрято заради разни метали и глупости.

Пет Яну 20, 2017 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор