Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:46 pm



Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
 Recall за Субару в Европа, каква е процедурата в БГ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Т.е. да пишем на Субаръ Белгия, да си изпратим ВИН на колата и да питаме дали трябва да ни сменят калъфката?

Пон Окт 24, 2016 11:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мен са ме викали един път за контролен преглед, НО аз не живея в България.
Всеки може да прочете какво стана тук:
viewtopic.php?f=1&t=17630

Пон Окт 24, 2016 11:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже на сайта няма мейл, писах през формата за контакти:

http://www.subaru.eu/about-us

Като адрес е дадено следното:

Subaru Europe NV/SA
Leuvensesteenweg 555 B/8
1930 Zaventem
Belgium

Така че, предполагам, че трябва да е правилното място. Въпросът е колко бързо ще реагират.

Пон Окт 24, 2016 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petroff написа:
Въпроса е засега как да изключа еърбега - от София рекоха, че нямат софтуер за американки. Бях и в Кия в Бургас - и там не знаят, разбрахме се да опитам с бушони и ако не стане утре при тях ще опитаме с буксата на пиропатрона.

Да караш с изключен еърбег също е опасно, а вероятноста да се пръсне точно при теб пиропатрона е доста малка. Щом за сега жертвите са 16, а колите с вероятени дефекти в еърбеците са 70 милиона. Най-добре е никой да не сяда отпред на пасажерската седалка.

Пон Окт 24, 2016 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е точно по темата, но предишното ми БМВ беше засегнато от този проблем. Обадих се в Камор, и след среща с приемчик разбрах, че фабриката им е претоварени и ще трябва да изчакам поне половин година, тъй като имали адски много заявки за подмяна. Нямаха обаче никакви изисквания за документи и т.н. само колата и ВИН номера и. Продадох я преди да ми дойде реда, та не мога да дам повече информация.

Пон Окт 24, 2016 2:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идеята е да се изключи само предния пасажерски - над жабката.

Пон Окт 24, 2016 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Отговор от БГ дилъра:

Цитат:
Споменатата от вас кампания не е активна за България. Според информацията която сме получили от нашия Дистрибутор, в България няма продадени коли които да подлежат на такъв ремонт. Ние не разполагаме, нито със списък със шасита които подлежат на ремонт, нито със система в която може да направим подобна проверка.

Моля, свържете се със Субару дилъра, който е продал колата първоначално. Той би трябвало да разполага с необходимата информация и ще ви консултира с какво може да ви се съдейства.


Т.е. аз го разбирам като - да го духате - оправяйте се сами...ще пиша и на швейцарският дилър, да видим той какво ще ми каже.

Пон Окт 24, 2016 3:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен какво ли ще ми отговорят, след като те са внесли и продали колата преди 11 години? Чудя се, дали изобщо и къде да им пиша?

Пон Окт 24, 2016 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз писах за всеки случай и на швейцарския сайт, като им дадох ВИН-а, да видим оттам какво ще кажат.

Пон Окт 24, 2016 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Tъкмо мислех да звъня по телефона до Белгия и ми отговориха от Швейцарския представител:
Цитат:
Your car is affected from Takata Recall campaign.
But at present FHI did not supply some material to the distributors.

The campaign will start in early/mid 2017.
For more information please contact again SUBARU Bulgaria, they can order the requested Parts at FHI with your VIN number and also the procedure in English language.
We are not allowed to send some information to any dealer.


За хората, които не знаят английски:

Вашата кола е засегната от проблемът с въздушните възглавници Таката.
Към момента FHI не са но предоставили материали за извършване на подмяната.

Кампанията по подмяна ще започне в началото/средата на 2017.
За повече информация, се вържете отново със СУБАРУ България, те могат да поръчат нужните части от FHI чрез вашия ВИН номер (явно това трябва да се случи на английски, ама мисля, че е ясно...).
На нас (швейцарския дилър), не ни е позволено да изпращме каквто и да е информация на другите СУбару представители.

Това е общо взето. На базата на това, предполагам, че почти всички коли и в Европа, които са упоменати като модели и години, са засегнати. Това, което трябва да се направи е да натиснем здраво Субару България да си свърши работата, а ако случайно не иска - да предприемем нужните мерки, за да я свърши.

Сря Окт 26, 2016 10:14 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
На мен какво ли ще ми отговорят, след като те са внесли и продали колата преди 11 години? Чудя се, дали изобщо и къде да им пиша?


Аз писах на: [email protected] - предлагам всички, които са притиснени от този проблем да пишат...трябва да ги натиснем!

Сря Окт 26, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже препратих отговора на швейцарците към България, ето какъв отговорът:

Цитат:
Прочетох това което са написали колегите от Швейцария.
Както виждане и вие в момента няма активна такава кампания, а тава ще бъде стартирана в началото или средата на 2017.
Към настоящия момент нищо не можем да направим.
Ако желаете през първата половина на 2017 може пак да се обърнете към нас и ако тогава има активна кампания по въпроса ще реагираме.
Моля, да имате предвид че правилата за всеки един пазар са различни. Ако нещо например в САЩ (информацията на която се базирате) е активирано и се работи с приоритет, то за друг пазар като Европа например подобна кампания не е активна все още а се чака през 2017 (което потвърждават и колегите от Швейцария).
Ние от своя страна нищо не може да направим за вас докато кампанията не се активира за нас от страна на Субару.


Значи се чака началото на 2017. Това като цяло ми се струва много несериозно от страсна на FHI - да, колите са много, но все пак става дума за сериозни рискове - кампанията в САЩ е стартирана ляото, а в Европа може да стигне около година по-късо...просто да се надяваме, че няма да се случи някой сакатлък.

Значи засега най-добрият вариант е деактивиране на пасажерския еър бег - дали и е обсъждано това как се прави?

Сря Окт 26, 2016 11:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Керековски - преди 11 години нямаше Субару Моторс и няма къде да пишеш. Според мен си е чиста загуба на време. Преди 11 години колите се внасяха от Германия от частно лице, което в един момент реши да прави представителство (Субару България) и дори си търсеше хора по градовете, но тогава ( пролетта на 2007 ако не се лъжа) се пръкна подразделението на Киа моторс и със солиден капитал мощно навлезе на нашия пазар със претенции за представител, само че през гръцкия дистрибутор. Още тогава нямаше софтуер за коли по- стари от 5 години. Частите бяха златни и прочие. В годините Субару Моторс сменя няколко пъти начина си на работа и линиите на доставки, но винаги е отказвал да се занимава с американски автомобили, а обслужването на внесени автомобили от други страни в ЕУ ги дразни явно и се договаря за всеки отделен случай (ако са в заводска гаранция).
При всички случаи на рекол, някой може да се надява (само да се надява) да му се обадят, само, ако е купил колата от Субару Моторс, и то забележете - представителство в София. Ако сте в други градове с "представители" пак може да ви бъде отказано съдействие. Поради изключително малкия брой директни продажби в БГ, централата на Субару за Европа (Италия) ще обърне внимание на клеймове от БГ само след като се оправи с по-големите пазари. Щом в Швейцария за планирали кампания за другата година вероятно проблема не е толкова належащ.

Основния проблем за нас тук е, че колите са ни внос каръшик и няма надеждна он-лайн система, която да верифицира конкретната кола дали попада в тази схема. За момента такава справка може да прави само оторизиран дистрибутор май.
Нещо ми подсказва, че и FHI не може/не иска ясно да идентифицира, кои точно VIN-ве са засегнати. Запитайте се как може самата Таката да идентифицира от кой сериен номер нататък може да има проблемни възглавници. Тази кампания ще се проточи, защото вероятно в момента всички се опитват да подменят превантивно възглавници, което е доста скъпа сервизна процедура, като дефекта е само вероятен. Всички са скочили срещу Таката, а те пък от своя страна ще се борят със зъби и нокти да се спасят от фалита. Мислите ли, че те ако знаеха кои точно са повредени нямаше вече да са ги сменили? Явно и те не са наясно, но затова пък някой е "сметнал" че това са 100 млн. коли произвеждани в продължение на 6-7 години. Няма да се учудя, ако тая сметка е на някой журналист.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Окт 26, 2016 11:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен от швейцария ми отговориха и за други рекол кампании, от които е засегната колата ми (по моя нолба):

Някой дали може да ми разясни какво точно казва като съвет, защото аз си го превеждам, но ме няма много по техническата част:

Цитат:
Your car is also affected from brake pipe Recall campaign.
Means:
1. Visible check of brake pipe at 4 way valve connectors and on the pipe clips above the petrol tank.
2. If there is no leakage, then it should be treated by wax.
But frankly speaking if there is a trouble/leakage it is more reasonable to replace the pipes by yourself at the dealer with flexible type.
Anyway the life time is longer than on other Brands.


Доколкото разбира от тази известанта кампания за подмяна на тръбичките на спирачките, защото имало няква пратка дето ръждясва по-бързо. Но след това точка 1. не ми е много ясна, точка 2 - ако има теч от цклипсвете над резервоара ли? Да се намаже с восък някъв?

И че като цяло е най-добре да сменя тези тръбички с меки такива (маркучи)...

Сря Окт 26, 2016 11:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И тая кампания, със спирачките е коментирана тук, както тази с airbags.
Не ми остава време, иначе аз щях да ровя за някакви директни контакти на FHI, които всъщност единствени могат да дадат достоверно инфо, т.е., да кажат аджеба ние, в държавицата без тяхно официално представителство (защото Субарубг доколкото разбрах не е) как да процедираме, а не да се лутаме като мухи без глави между знайни и незнайни представителства и сервизи с надеждата някъде да върже.
Така де, кораба-майка е най-заинтересован от разрешаване на проблема и съответно тяхната дума би трябвало да тежи най-много.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Окт 26, 2016 11:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Официалното представителство би трябвало да е в Белгия - аз писах почти едновремено - още в понеделник - и на швейцарците и на белгийците - от белгийците все още нямам отговор. АКо не ми бяха писали швейцарците, щях да звъня днес в Белгия да разговарям с тях.

srg - като знам коя година ти е колата, предполагам, че си засегнат от същите recall кампании, от които и аз...

Сря Окт 26, 2016 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Явно всички сме, но явно с този "представител" в България ще пием една студена вода...

Сря Окт 26, 2016 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Леко успокоителен факт е, че заегнатите коли са между 70 и 100 милиона и за период от над 10 години има само 16 документирани случая - не че ако ти се случи да си 17-тият ще те успокоява това де...А и нека да видим какво ще ми отговорят от българското представителство...
 11

Сря Окт 26, 2016 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чудя се, какво е това СУБАРУ БЪЛГАРИЯ, което ми е сложено като табелки под регистрационните табели - ТУК. Телефоните НЕ съвпадат с тези ТУК. Голяма каша е явно в България...

Сря Окт 26, 2016 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Toyota отзовава нови 6 млн. коли

Чет Окт 27, 2016 10:01 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор