Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:01 pm



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Изчезнаха ми мигачите и аварийните светлини 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги както си карах в един момент се наложи да паркирам и пуснах аварийните поради големия трафик.
Хубаво ама след 2-3 минути започна да мирише остро на стопен кабел и светлините на аварийните които са и мигачи на таблото блокираха и останаха да си светят без да примигват. Дори и с изваден ключ и изгасен мотор продължиха да си светят и се видях в чудо. Разкачих акумулатора и пак закачих след около 30-40 мин - светлините не светиха, но пък нито аварийни, нито мигачи ми работят, т.е светват но остават така или не светват изобщо, или не премигват, не се чува чаткането при подаден мигач.
По други форуми четох за релета, за кабели и т.н, моля ако някой има идея или минал по пътя да даде съвет, ще бъда много благодарен!
Предполагам трябва да се свали кората под волана, не съм се занимавал до момента и ще имам нужда от помощ.
Благодаря предварително!

Нед Ное 06, 2016 10:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Свалих кората под волана, разгледах тук - таме и не видях да има някъде следи от изгоряло или пък да мирише...
Издърпах бутона за аварийните - и там няма наглед нещо притиснително...
Когато опитах сутринта да пусна мигач или аварийни ми светваха едновременно и двете стрелки и така си стояха, но не светеха силно а по скоро доста слабо и нямаха пресветквания.
Сега след всичките раздвижвания които направих нацяло нямам нито мигачи нито аварийни.
Четох в други форуми за някакво реле на което са свързани и двете (аварийни и мигачи), но нямам идея какво представлява и къде се намира точно в моята кола, колко струва и откъде може да се вземе.

Направих няколко снимки за всеки случай.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Ное 06, 2016 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.subaruforester.org/vbulletin/showthread.php?t=30953
Дано ти помогне това колега

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk
 11

Нед Ное 06, 2016 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега това което си споделил е за Фори ХТ, моето е SG.
Ако все пак в темата става въпрос за едно и също нещо - трябва да разкача панела с бушоните от 1та снимка и после да търся къде е релето, какво представлява?
Само да добавя, че крушките които са за аварийните и мигачите си светят когато отключвам/заключвам вратата.
Тоест проблема е точно това реле, управлението им.

Нед Ное 06, 2016 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Forester2003 написа:
...
Направих няколко снимки за всеки случай.

Мисля, че релето е второто от ляво надясно на втората снимка т.е. първото черно, по-малкото. Откачи го и виж какво се случва.

Пон Ное 07, 2016 7:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Изглежда това е релето и вероятно в него е проблемът, тъй като централното работи и светят с него, а то е отделен модул. Пратих му на колегата, че ме хвана, а е в чужбина той.
Мисля, че е съвсем стандартно, подобно на такова, но са само предположения. Който има опит с подмяната му - нека каже.
http://www.ebay.co.uk/itm/LED-relay-fla ... 1280105142


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Ное 07, 2016 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да това е релето, с помощта на колегата Александров локализирахме виновникът. Сърдечни благодарности :beer:
Тъй като таблото под волана дори и свалено се държи на кабелите от модулите вляво нямам много пространство да откача въпросното реле, а и днес беше страшно студено и за капак валеше. Нямам подходящ инструмент да развия болта на тази гадина, а с клещи няма шанс - прекалено е стегнато, предполагам с пистолет. Дори с клещите нямам пространство да захвана болта както трябва.
Друг приятел даде съвет да пробвам да измъкна гадината без да развивам болта, като че ли малкото квадратче играе роля на контра, ще опитам утре...
Относно самото реле като част цената варира - от 7-8 лири за алтернатива до 60 евра за оригинал.
Лошото в случая е, че съм извън страната, няма кой да се захване с този проблем тук и съм принуден да викам неволята.

Каране на отворен прозорец при валеж и вятър на температури близо до 0та не е от най-приятните преживявания :pardon: (А хората сигурно се чудят на кой махам :-? )

Доставката на оригиналната част днес ми казаха, че ще отнеме около 2-3 седмици, а не разполагам с такова време.
Вероятно ще поръчам алтернативата, странно е, но не я намирам из френските сайтове за авточасти, а от Англия ще дойде за 1 седмица в най-добрия случай :lipseal:

Поздрави на всички!

Вто Ное 08, 2016 1:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля че темата трябва да се преименува за да бъде полезна и на други които четат този форум.
Липса/проблем на/с мигачи и аварийни светлини ще е по-удачно, за да излиза в търсачката.
Миризмата на стопен кабел вероятно произтича от това, че релето към което са закачени мигачи и аварийни е изгоряло.
Днес си играх да сваля въпросното реле, което всъщност излезе лесно, но се оказа, че не е свързано с нищо друго и вътре беше цялото прашлясало.
Колегата Александров ме насочи към друга следа - вероятно това оранжевото което се вижда на снимката вляво е същото реле, само че алтернативно и оригиналната букса влиза в него. Не съм на 100% сигурен, но няма друга букса наблизо. Като получа новото (също алтернативно) реле другата седмица ще пробвам да разкача оранжевото и да видя какво става.
Не са могли да намерят може би оригинално и са сложили алтернативата, само че вероятно и кабелите са преправяни/удължени за да стигнат алтернативното реле и неговата метална пластина, накрая хванати със свинска опашка.

Оригиналното реле е марка Niles модел IF 355 (JAPAN) и струва над 50 ЕВРО, чака се доста, а алтернативите са по 7-8 лири в Англия идват за седмица. И....Колкото издържи.

Проблемите при мен може да са точно от въпросното удължаване и преправяне на кабелите, но ще опитам първо да видя с новото реле като пристигне.
От там нататък ще го мисля.

Все пак стана ясно къде се намира това реле, какво представлява, на някой ако му се наложи да подменя е работа за 5-10 минути. Откача се акумулаторът, сваля се кората под волана (на 2 види се държи отдолу и отгоре е само закачена), разкача се релето от буксата, изважда се от металната стойка посредством освобождаване на контрата (точно отгоре и в средата е) и се плъзга навън.

Това е засега.
Поздрави!

Пет Ное 11, 2016 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 2:03 am
Мнения: 11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега,

ако се разглобява релето виж дали няма залепнал контат, ако го почистиш внимателно с шкурка, може да изкара докъто си намериш друго реле. Освен това внимавай защото изводите на другото реле може да са разместени, нищо чудно кабелите да са снадени не защото са къси а за да се разменят позициите на клемата.

Иначе и аз имах подобен проблем това лято (и пак в чужбина се случи, бях в Чехия на един фест :heavy: ) Самоче при мен аварийните (+ мигачите) просто спряха да работят! Докато се мотаех около колата чудейки се какво може да е станало, останових, че ако оставя аварийните включени за 2-3 минути .. започват да светят (мигат), след което ако ги оставех изключени, пак за около 2-3 мин .. пак спираха да работят. Това ме насочи към релето и тръгнах да търся магазин за авточасти! В първия магазин на който попаднах, такова реле нямаше, но пък продавача излезна пич и влезна в положение, браузна в интернет и прозвъни де що излезнаха магазини за части (това в Прага), но в крайна сметка каза, че нямало такива релета, трябвало да се чака доставка ... драми! Тогава реших, че след като моето реле попремигва чат пат, може би може да се ремонтира, или поне да се закрепи колкото да искара до Бългрия. Аз цялото реле неуспях да смъкна, защото е завряно на май**** си и не се виждаше как е закрепено, но пък успях да извадя платката от корпуса. След като я извадих я поразгледах и открих една спукана спойка, запоих я посредством запалка, клещи и едно винтче и позакърпих положението. След като се прибрах "прекапах" въпросната спойка и с поялник, за по сигурно, и все още си карам така.


Успех!

ПП

Абе това реле много ниско ми се вижда, не знам как е при форестъра, но на импреза 2001г. се пада точно зад километража, от там се чува и цъкането като се пусне мигач ... там от където са тези снимки (около бушоните до колкото виждам) има някакви други релета .. за фаровете може би ...
При мен, като смъкна кората под кормилото, за да видя релето на мигачите, трябва да легна на пода и да се завръ между педалите (на колата!), после като погледна право нагоре, някъде зад километража, се виждат едно синьо и едно черно реле ... черното е за мигачите.
Даже и снимкaта която направих успях да изровя ...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Ное 21, 2016 10:58 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В интерес на истината си оправих колата с голяма благодарност към колегата Alexandrov! :beer:
Оказа се, че това оранжевото реле е всъщност слагано допълнително за........ремарке.
Беше много завряно и едва като почнах да го разкачам забелязах 2 кабелчета които излизат от него - най вероятно за ляв и десен мигач на ремаркето.
Има голяма вероятност моето оригиналното което си стоеше закачено да си работи, но не съм го тествал.
Все пак проблемът е решен, алтернативното реле ми пристигна за 12 лири с вкл.доставка от UK.

Поздрави и дано темата бъде полезна на повечко хора.


Благодаря!

Вто Ное 22, 2016 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Insane написа:
Здравей колега,

ако се разглобява релето виж дали няма залепнал контат, ако го почистиш внимателно с шкурка, може да изкара докъто си намериш друго реле. Освен това внимавай защото изводите на другото реле може да са разместени, нищо чудно кабелите да са снадени не защото са къси а за да се разменят позициите на клемата.

Иначе и аз имах подобен проблем това лято (и пак в чужбина се случи, бях в Чехия на един фест :heavy: ) Самоче при мен аварийните (+ мигачите) просто спряха да работят! Докато се мотаех около колата чудейки се какво може да е станало, останових, че ако оставя аварийните включени за 2-3 минути .. започват да светят (мигат), след което ако ги оставех изключени, пак за около 2-3 мин .. пак спираха да работят. Това ме насочи към релето и тръгнах да търся магазин за авточасти! В първия магазин на който попаднах, такова реле нямаше, но пък продавача излезна пич и влезна в положение, браузна в интернет и прозвъни де що излезнаха магазини за части (това в Прага), но в крайна сметка каза, че нямало такива релета, трябвало да се чака доставка ... драми! Тогава реших, че след като моето реле попремигва чат пат, може би може да се ремонтира, или поне да се закрепи колкото да искара до Бългрия. Аз цялото реле неуспях да смъкна, защото е завряно на май**** си и не се виждаше как е закрепено, но пък успях да извадя платката от корпуса. След като я извадих я поразгледах и открих една спукана спойка, запоих я посредством запалка, клещи и едно винтче и позакърпих положението. След като се прибрах "прекапах" въпросната спойка и с поялник, за по сигурно, и все още си карам така.


Здравейте, моля за помощ.
При мен се появи същия проблем. Авариини и мигачи светят когато си искат, прави ми впечатление че се променят нещата при преминаване през дуки, най верочтно става въпрос за слаба връзка, спойка.
От изчетеното подозирам, че проблема няма да е от релето а от тази платка. Само не разбрах къде се намира тя.

Пон Ное 20, 2017 10:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dankov64 написа:
Insane написа:
Здравей колега,

ако се разглобява релето виж дали няма залепнал контат, ако го почистиш внимателно с шкурка, може да изкара докъто си намериш друго реле. Освен това внимавай защото изводите на другото реле може да са разместени, нищо чудно кабелите да са снадени не защото са къси а за да се разменят позициите на клемата.

Иначе и аз имах подобен проблем това лято (и пак в чужбина се случи, бях в Чехия на един фест :heavy: ) Самоче при мен аварийните (+ мигачите) просто спряха да работят! Докато се мотаех около колата чудейки се какво може да е станало, останових, че ако оставя аварийните включени за 2-3 минути .. започват да светят (мигат), след което ако ги оставех изключени, пак за около 2-3 мин .. пак спираха да работят. Това ме насочи към релето и тръгнах да търся магазин за авточасти! В първия магазин на който попаднах, такова реле нямаше, но пък продавача излезна пич и влезна в положение, браузна в интернет и прозвъни де що излезнаха магазини за части (това в Прага), но в крайна сметка каза, че нямало такива релета, трябвало да се чака доставка ... драми! Тогава реших, че след като моето реле попремигва чат пат, може би може да се ремонтира, или поне да се закрепи колкото да искара до Бългрия. Аз цялото реле неуспях да смъкна, защото е завряно на май**** си и не се виждаше как е закрепено, но пък успях да извадя платката от корпуса. След като я извадих я поразгледах и открих една спукана спойка, запоих я посредством запалка, клещи и едно винтче и позакърпих положението. След като се прибрах "прекапах" въпросната спойка и с поялник, за по сигурно, и все още си карам така.


Да не би колегата да е имал в пред вид платката на самото реле. Малко странно ми се струва да извадиш платката а да не можеш да свалиш релето. Утре ще залягам между педалите.

Вто Ное 21, 2017 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата Петър Форестър 2003 е във Франция и , ако искаш пиши му на вайбър 08886 85 96 97.Той по точно може да ти обясни , пиши му , а не обаждане защото колегата има проблем със слуха.

Вто Ное 21, 2017 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колегата Петър Форестър 2003 е във Франция и , ако искаш пиши му на вайбър 08886 85 96 97.Той по точно може да ти обясни , пиши му , а не обаждане защото колегата има проблем със слуха.



Благодаря колега за инфото, но моя проблем е като на колегата Insane и ми трябва неговия телефон.

Сря Ное 22, 2017 8:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dankov64 написа:
petko 69 написа:
Колегата Петър Форестър 2003 е във Франция и , ако искаш пиши му на вайбър 08886 85 96 97.Той по точно може да ти обясни , пиши му , а не обаждане защото колегата има проблем със слуха.



Благодаря колега за инфото, но моя проблем е като на колегата Insane и ми трябва неговия телефон.

0899991462

Сря Ное 22, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря на отзовалите се, проблема е решен. При легасито 99г релето е на много достъпно място, лесно се сваля но с металната планка, която е фиксирана с едно 6мм. болче за кожуха на кормилния прът.. Смених го за сега със втора употреба, тия дни ще го отворя да му видя вътешностите.

Сря Ное 22, 2017 11:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
преди години имах същия проблем .. оказа се, че релето става от Форд Мондео /по памет/ .. и се намира супер лесно ;)
за Фори 2006 става дума

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Ное 24, 2017 11:56 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор