Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:03 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru Outback Проблем в мотора ?! 
Автор Съобщение
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз само ще оставя това тук

Какво РЕАЛНО значи "автомобил, поддържан само в СМТ"?!
viewtopic.php?f=1&t=13556

Пон Яну 23, 2017 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Аз само ще оставя това тук

Какво РЕАЛНО значи "автомобил, поддържан само в СМТ"?!
viewtopic.php?f=1&t=13556



Колеги,

Много бързо издадахте присъда за СМТ. Не смятам, че това е коректно без да се запознаем с детайлите, които така или ниначе не са ни дадени.

Лично аз смятам, че в основата си този проблем е свързан с недоглеждане на притежателя на автомобила.

Тъй като "чичко Гугъл" е добър помощник - ето 5 - те основни причини за прегряване на двигател:

1.Повреден термостат
2.Повреден радиатор
3.Неработеща водна помпа
4.Скъсан ремък
5.Неправилна концентрация или ниско ниво на охлаждащата течност


Айде сега, кажете ми какво общо има СМТ с тези причини?

Поздрави

Пон Яну 23, 2017 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тони,

Колата на автора на темата е била в гаранция почти до последно...

Пон Яну 23, 2017 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стани,

Гаранцията на колата е 3 години или 100 000км (което е първо) - а в случая тя е прегряла на 5-тата година.

Нека притежателя да даде повече подробности за това каква е била причината и тогава ще видим.

"Заминали глави - ама от какво е било това?" и последващия ремонт при Митака, който също не е ясно дали е ок и дали това е било причината. Абе въобще пълна каша.

Аз отново смятам, че е имало индикации, които не им е било обърнато внимание в началото.

Пон Яну 23, 2017 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега TST, някакси очаквах да се включиш в тази дискусия, в която автора не е много активен. Аз примерно веднага се сетих за тебе, като един от малкото доволни клиенти на СМТ и дори щях да предлагам на колегата да се свържете и да си поговорите, в отговор на молбата му за "връзка" в СМТ.
Аз се извинявам, тъй като вмених впечатлението, че автора смята да ползва СМТ за ремонт, а всъщност колата може изобщо да не е поддържана в СМТ. Както се вижда от първия пост - автомобила е закупен от Габрово и най-вероятно там е поддържан. После се намесва друг сервиз, отново с противоречиви отзиви и навярно настоящата ситуация е резултат от комплексни фактори, за които ние не можем да вземем отношение.
Дискусията в тази тема относно СМТ е нездрава - най-малкото защото сее объркване у колегата с проблема. Но той трябва да прочете и за печалният опит на други от този сервиз за да вземе информирано решение. Факт, който трудно може да се оспори - в СМТ се правят много по-малко двигатели отколкото във всеки един от "белите" или "черните" сервизи.

Ако автора на темата търси отговори е най-добре да направи консултация на повече от едно място - това беше идеята на дискусията от моя страна.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Яну 24, 2017 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 27, 2019 9:16 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
субару трибека не е ли със същия двигател

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Пон Май 27, 2019 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор