Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Subaru Outback Проблем в мотора ?! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 10:55 pm
Мнения: 2
Автомобил: Mercedes Gl
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте.Извинявам се така за обясненията,но съм нов във форума. 2011 година закупих така известният модел Subaru Outback(модел и година 2011) 2.5 бензин 168 коня автоматик от представителството в Габраво. Изминаха се 5 години гаранция и започнаха проблемите. През март 2016 колата прегря и я закарах в сервиз Митака в софия. Отстраниха проблема като ремонтираха двете глави "защото били заминали" ремонта беше около 1200 лева.Малко по-късно ноември 2016 двигателя ми "изтрака" по-време на път. Оставих колата в сервиз,където ми казаха,че всичко било "заминало" вътре (цилиндри задрали,вал счупен и т.н.)- цитирам "майсторите" срещу 7000 лева ще оправим проблема ( няма да споменавам сервиз имена повече и т.н.). Та въпроса ми е може ли информация някой,който е запознат с такива неща да ми предложи къде мога да си потърся мотор с документи, или майстор ( главните и изветните в софия ги знам като цяло) и дали си заслужава да ремонтирам цялата дандания или да продам колата на някой от форума въпросния проблем, защото честно казано не ми е занива,но ще съм благодарен за малко помощ.

Пон Яну 09, 2017 11:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И на мен от заветен и тачен сервиз ми казах цена за реглаж на клапани 3 000 лв - просто попитах, защото рано или късно ще ми предстои. Това е телефона на Миро от Варна - 0899842822. Направи една консултация с него, разбран човек е!

Вто Яну 10, 2017 1:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 14, 2016 7:32 pm
Мнения: 138
Местоположение: Ловеч
Автомобил: Outback'03 Facelift H6 3.0 АТ
Телефон: 0877884945
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз ти предлагам един по-близък сервиз в Пловдив. Гарантирам ти абсолютен професионализъм и коректност. 0888135423 - Павлин.

_________________
Трудните времена отминават, коравите хора остават!

Вто Яну 10, 2017 9:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намери си мотор с документи, дай го на някой от горе-посочените или Тенчо (1040) (виж кой ще ти е по-изгоден) да ти го ревизира - всичко - блок, тунел, цилиндири, каквото има нужда от смяна - бутала, сегменти, биели, лагери, шлайф блок и глави, ревизия глави, ангренаж, помпа и т.н. - да знаеш, че всичко му е наред и после ти го слагат, преглеждат всичко - в коша и забравяш близките години, освен масла.
Би трябвало да ти се върже до 5000лв цялата операция. (всичко зависи от това - за колко ще намериш мотор, какви компоненти ще вложиш).

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Яну 10, 2017 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petroff написа:
И на мен от заветен и тачен сервиз ми казах цена за реглаж на клапани 3 000 лв - просто попитах, защото рано или късно ще ми предстои. Това е телефона на Миро от Варна - 0899842822. Направи една консултация с него, разбран човек е!


Не е невъзможно да е това цената по много причини.

Вто Яну 10, 2017 12:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
3000 лв за реглаж са много пари по много причини.
А по темата - през тези моделни години Субару правят доста промени по двигателите, закрепването и окабеляването. Така че нов двигател трябва да се търси много внимателно от човек запознат с марката. Аз бих предложил на колегата да си купи шорт блок и да си спести пари от ревизирането на нещо, което може да се окаже отдавна умрял кон (двигател втора ръка) освен ако не го намери на добра цена (под 1500 лв).

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Яну 10, 2017 2:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
3000лв спокойно може да излезе реглажа ако е направен като хората без да ти убият последващия реглаж :)

Вто Яну 10, 2017 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако е 3000 лв, в тях трябва да се включва и смяна на вериги, гарнитурите на главите, шлайф и т.н. На EZ30 например (209 коня H6) реглажът се прави на място, като пуловете се изваждат и поставят със специален инструмент. На EZ30R това няма как да стане заради променливия лифт и повдигачите на смукателните клапани - там няма как да се мине без сваляне на разпределителни валове. Не че не може на място, но никой няма да се хване, защото едно, че е по-трудоемко и второ, че няма как да изпуснат примерно 4-500 лв само от демонтаж/монтаж на двигателя. Това в случай, че клапаните не са прекалено потънали де. Ако са прекалено потънали, тогава задължително се вадят глави, сменят се легла, клапани и т.н. Но това трябва да се събере в 3000 лв, че дори и с веригите, плъзгачите, обтегачите и водната помпа.

Вто Яну 10, 2017 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ralitex написа:
Аз ти предлагам един по-близък сервиз в Пловдив. Гарантирам ти абсолютен професионализъм и коректност. 0888135423 - Павлин.

Давам моя глас за Павлин , но говори с него по телефона , може да се окаже , че има този мотор .

Сря Яну 11, 2017 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Преди 3 дни видях в мобилето такъв Аутбак, за части. Беше някаква субару морга до София, колата беше пострадала от огън, но не е горяла тя. Моторът, пишеше че работи. Потърси обявата в раздела за части на мобилето.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=16nd6z
Извинявам се, не е същият мотор, а е дизел 150 к.с.

Сря Яну 11, 2017 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 6:05 am
Мнения: 44
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 3.0R MY06
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Само аз ли виждам слона в стаята :-?
Как по дяволите кола на около 6 години , от коите 5 е с гарационна сервизна подръжка е със скапан двигател?

_________________
Legacy H6 AT MY06
 41

Пет Яну 13, 2017 8:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А защо да не е възможно. Гаранционната поддръжка не е манна небесна - просто означава, че каквото зависи от тебе си го направил.
Колегата не е дал повече подробности за обслужването, а за Субару сал едното гаранционно преглеждане не стига. Преди година колата е прегряла, а това е добра отправна точка за последващи проблеми, ако са бутнали "само" главите.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Яну 13, 2017 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всички марки се чупят.
Проблема с прегряването е ясен, като добавиш и че японците обичат да пестят от материали се получава резултата. Доста са ни хубави колите, но и много много капризни и чупливи. Има и голяма доза късмет на какво ще случиш пък било то и чисто ново

Пет Яну 13, 2017 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
2 Пъти съм си говорил с Павлин от Пловдив и ми се стори доста свестен и че е наясно със Субару като цяло . И аз бих ти препоръчал да се чуеш с него .
 5

Пет Яну 13, 2017 8:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 10:55 pm
Мнения: 2
Автомобил: Mercedes Gl
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте. Реших, че ще си ремонтирам автомобила в официалния сервиз и магазин на субару след проведен разговор с тях( моля без да бъда "нахулен", но хората казаха, че ще ми дадат гаранция) и бих искал да попитам все пак съм си "българче" хаха дали някой има някой познат, който би ми дал услуга като отстъпка било то и малък процент ако може някой да сподели. Ако ли не все пак благодаря за отговорите и че ми помогнахте с информация. Решението ми е такова най-вече заради гаранцията,която ще ми дадат след ремонта, а и съм решил да си ползвам колата още дълго време тъй като най-вече зимата ми върши работа. Благодаря.

Чет Яну 19, 2017 10:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нещо не е много ясно какво искаш от нас колега - да ти дадем контакт на човек, който да предложи отстъпка от услуга в официалният сервиз ли?
Аз уважавам твоето решение, но доколкото ми е известно официалният сервиз в София (предполагам за него става въпрос) се ползва само за смяна на консумативи на коли в гаранция от колеги, които не са влизали във форума. Защото като попрочете човек какво се върши там и колко е "официален" сервиза от хора, които вече са се опарили, няма как да се ориентира за услуга от тях. Не съм чул и някой от официалният сервиз да е станал легитимен член на някой от двата форума и обективно с името си да защити своя (техния) професионализъм отвъд смяната на масло Арал, антифриз и накладки.
Ако това е сервиза с оферта за 7000 лв нещата са ясни. Като съвет - опитай се да се убедиш, че това, което са сложили при ремонта е ново чрез проверка по номера на детайлите, иначе има голяма опасност да зациклиш с тази гаранция при тях.
Все пак ти пожелавам успех и след ремонта да ни посещаваш по по-хубави поводи и да не се налага да се възползваш от представената гаранция.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Яну 20, 2017 7:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ицо е много прва. Аз мисля, че това е последното място, където трябва да си правиш ремонта. Всеки уважаващ себе си "форумен майстор" в този форум ще ти го направи много по-професионално и изпипано отколкото в "официалния сервиз" защото първо "официален сервиз" в БГ НЯМА. Гаранция - забрави.

Пет Яну 20, 2017 9:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ppetrov написа:
Здравейте. Реших, че ще си ремонтирам автомобила в официалния сервиз и магазин на субару след проведен разговор с тях( моля без да бъда "нахулен", но хората казаха, че ще ми дадат гаранция) и бих искал да попитам все пак съм си "българче" хаха дали някой има някой познат, който би ми дал услуга като отстъпка било то и малък процент ако може някой да сподели. Ако ли не все пак благодаря за отговорите и че ми помогнахте с информация. Решението ми е такова най-вече заради гаранцията,която ще ми дадат след ремонта, а и съм решил да си ползвам колата още дълго време тъй като най-вече зимата ми върши работа. Благодаря.



Колега,

Ще си позволя да ти предоставя една различна гледна точка, като наблюдател / читател на темата ти:
Взел си нова кола, обслужвал си я във фирмения сервиз редовно и чинно, и тя е сдала багажа малко след като е свършила гаранцията... :-~
И то не каква да е, ами бензиново Суби с атмосферен двигател, и то първопричина - прегряване... :facepalm:

Тук има коли които са на по 300, 500х км с незнайна поддръжка и не се прегряли, па камо ли двг да е на салата...

Не ти ли се струва малко нелогично? :idea:

И на фона на този хал, ти се навираш пак в устата на вълка да ти смъкне кожата с 7 бона?

От моята камбанария има 2 разумни варианта:

1. Правиш ремонт в някой доверен или специализиран сервиз, но в никакъв случай не в официалния. Със сигурност няма да ти излезе 7 бона.
2. Продаваш колата

Успех
 15

Пет Яну 20, 2017 11:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много съжалявам да прочета подобен проблем със сравнително нова кола, имайки предвид, че повечето съфрумци все още се радваме на моделите от преди 15 години...
Наистина има резон в логиката на повечето дали мнение тук - т.н официални сервизи в БГ изглежда не са си заслужили похвалите, напротив. Де що е "официално" в БГ подлежи на съмнение, защото опре ли момента на гаранцията - всички се скатават...
Ако наистина държиш на колата си и имаш желание да я поправиш - послушай съветите на съфорумците.
По същество този проблем не би трябвало да съществува за кола на тези години, поддържана изрядно. Съответно моето заключение е, че колата не е поддържана както трябва в определен момент или качеството на консумативите не е било на ниво.
Как така ще "замине" мотор и то атмосферен на толкова години?!
Дълбока тема за размисъл. Освен да си я изтезавал хамалската, но не ми се вярва...
Каквото и да решиш ти пожелавам резултатът да е ползотворен.
Късмет!

Нед Яну 22, 2017 11:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 20, 2015 9:07 pm
Мнения: 52
Автомобил: Subaru Outback 3.6R 2010
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ppetrov написа:
Здравейте. Реших, че ще си ремонтирам автомобила в официалния сервиз и магазин на субару след проведен разговор с тях( моля без да бъда "нахулен", но хората казаха, че ще ми дадат гаранция) и бих искал да попитам все пак съм си "българче" хаха дали някой има някой познат, който би ми дал услуга като отстъпка било то и малък процент ако може някой да сподели. Ако ли не все пак благодаря за отговорите и че ми помогнахте с информация. Решението ми е такова най-вече заради гаранцията,която ще ми дадат след ремонта, а и съм решил да си ползвам колата още дълго време тъй като най-вече зимата ми върши работа. Благодаря.

Колега, след всичките мнения споделени по-горе, човек трудно може да добави нещо по темата "официален сервиз", но все пак:

Пиша го с кавички и без главна буква не случайно - в България все още няма официално нито представителство, нито сервиз на Субару.

Според публикациите във форума, "официалното" Субару Моторс ООД автомобилите ги купува "на частно" от Subaru Italia S.p.A.
Затова в сайта им http://subarubg.bg/ най-отдолу пише само: © FUJI HEAVY INDUSTRIES Ltd. 2010. All Rights Reserved. | Subaru Italia S.p.A.
И може би затова зад тяхната "гаранция" не стои FHI, а юнашкото доверие на българските клиенти, което, както е видно от множеството публикации, вкл. Вашата, твърде често е измамено от нашенския Субару "вносител".

Както сте описали Вашия случай, аз не виждам на бека да са извършвали достатъчно задълбочена диагностика от наистина доверен сервиз. Тоест, прочутото "второ мнение".

В София бих предложил, инж. Тенчев (1040 във форума), за Пловдив, колегите вече ви предложиха Павлин.

Успех с начинанието!

Пон Яну 23, 2017 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор