Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Subaru Outback Проблем в мотора ?! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз само ще оставя това тук

Какво РЕАЛНО значи "автомобил, поддържан само в СМТ"?!
viewtopic.php?f=1&t=13556

Пон Яну 23, 2017 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Аз само ще оставя това тук

Какво РЕАЛНО значи "автомобил, поддържан само в СМТ"?!
viewtopic.php?f=1&t=13556



Колеги,

Много бързо издадахте присъда за СМТ. Не смятам, че това е коректно без да се запознаем с детайлите, които така или ниначе не са ни дадени.

Лично аз смятам, че в основата си този проблем е свързан с недоглеждане на притежателя на автомобила.

Тъй като "чичко Гугъл" е добър помощник - ето 5 - те основни причини за прегряване на двигател:

1.Повреден термостат
2.Повреден радиатор
3.Неработеща водна помпа
4.Скъсан ремък
5.Неправилна концентрация или ниско ниво на охлаждащата течност


Айде сега, кажете ми какво общо има СМТ с тези причини?

Поздрави

Пон Яну 23, 2017 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тони,

Колата на автора на темата е била в гаранция почти до последно...

Пон Яну 23, 2017 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стани,

Гаранцията на колата е 3 години или 100 000км (което е първо) - а в случая тя е прегряла на 5-тата година.

Нека притежателя да даде повече подробности за това каква е била причината и тогава ще видим.

"Заминали глави - ама от какво е било това?" и последващия ремонт при Митака, който също не е ясно дали е ок и дали това е било причината. Абе въобще пълна каша.

Аз отново смятам, че е имало индикации, които не им е било обърнато внимание в началото.

Пон Яну 23, 2017 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега TST, някакси очаквах да се включиш в тази дискусия, в която автора не е много активен. Аз примерно веднага се сетих за тебе, като един от малкото доволни клиенти на СМТ и дори щях да предлагам на колегата да се свържете и да си поговорите, в отговор на молбата му за "връзка" в СМТ.
Аз се извинявам, тъй като вмених впечатлението, че автора смята да ползва СМТ за ремонт, а всъщност колата може изобщо да не е поддържана в СМТ. Както се вижда от първия пост - автомобила е закупен от Габрово и най-вероятно там е поддържан. После се намесва друг сервиз, отново с противоречиви отзиви и навярно настоящата ситуация е резултат от комплексни фактори, за които ние не можем да вземем отношение.
Дискусията в тази тема относно СМТ е нездрава - най-малкото защото сее объркване у колегата с проблема. Но той трябва да прочете и за печалният опит на други от този сервиз за да вземе информирано решение. Факт, който трудно може да се оспори - в СМТ се правят много по-малко двигатели отколкото във всеки един от "белите" или "черните" сервизи.

Ако автора на темата търси отговори е най-добре да направи консултация на повече от едно място - това беше идеята на дискусията от моя страна.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Яну 24, 2017 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 27, 2019 9:16 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
субару трибека не е ли със същия двигател

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Пон Май 27, 2019 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 79 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор