Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:22 pm



Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Затягане на еко нормите 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
...
Тони, с какво се отопляваш?
Слушам напоследък тези напъни и се опитвам да не обръщам внимание, че на фона на цялата тъпотия и олигофрени от екрана и това идва малко в повече...
Автомобилите, та автомобилите...то 1/3 от София се отоплява на твърдо гориво, и сигурно половин България - какви автомобили в тази картинка?




Стани, понеже питаш - ще ти отговоря - от миналата година се отоплявам с газ.

Това, което исках да кажа е, че трябва да си променим мисленето - да мислим екологично с
малките действия, които може да направи всеки от нас.

Другото нещо, което исках да кажа е, че сме хитреци и винаги искаме да минем по
"тънката лайсна" - винаги първо мислим за себе си и после за обществото,
винаги си чистим къщата вътре, а хвърляме боклука през прозореца -
да споменавам ли други неща, така характерни за нас?

Да споменавам ли, че има тема как да си махна DPF филтъра и как ще си вдигна мощността,
пък и ще спестя някой лев - въпроса не е само до автомобилите, а за всичко около нас -
въпрос на манталитет.

Трябва да започнем от някъде и това някъде да е вътре от нас (нашето съзнание) -
ето това исках да кажа.



Поздрави

Пет Фев 10, 2017 12:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Принципно си прав - но това което описваш е валидно за хора с прилични доходи и образование.
За да постигнеш масов ефект се иска друго - държавна политика без кражби, а не този неграмотен популизъм.

При 20см сняг и държавата блокира, минаваш през тунел и те убива лампа, пътуваш по златна магистрала и закъсваш, и всеки път има обяснение, но няма виновен?

И на този фон ще затягаме нормите? Това да не е Калифорния - хората не стават по богати и образовани, а обратното.
Като почне държавата да стимулира повишаването на доходите и образованието ( по малко кражби, по справедливо разпределение на обществените разходи и т.н. ), тогава ще се появи и това мислене.

С обедняващо население и крадлива управляваща класа, това упражнение не става според мен

Ако искат екология - да махнат ддс/акциз и данък за електрички, за газ за битови нужди и да сложат един общински търтей на всеки строеж да следи за хигиената.

По темата - според мен колите са на последно място в проблема с праховите частици, на първо са тецове, мръсотията от строежи и липса на озеленяване, после домакинства на твърдо гориво, камиони и чак тогава са колите.

Сега остава да видим какъв еко данък са намислили за още кражби в София с този селски популизъм?
 15

Пет Фев 10, 2017 7:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съгласен съм с теб. Ни си заслужаваме управниците, които избираме.

Пет Фев 10, 2017 8:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За котловини като Софийската, Севлиево, Казанлък и др, по поречието на Дунав, в Горнотракийската низина и други специфични региони с определен релеф и съответния климат, студеното полугодие е почти невъзможно да се изчисти въздуха - причината температурната инверсия - няма как да се махне студения въздух от приземния слой. Докато по поречието на Дунав и в Горнотракийската низина, нещата са по-спорадични, защото са отворени пространства, то в котловините, зимата въздуха се заседява и по 40 дена, особено като влезе по-студен фронт.

По мои наблюдения границата на инверсията в София е 700 м, което обхваща 95 % от града, това не е нещо ново, не се е появило последните години, това е така от как съществува като селище.

Аз лично в София, не мога да изкарам и 30 мин. пеша било в централната част или другаде, особено в час пик сутрин или вечер. Като основната роля за задушливия въздух е на колите без катализатори и разни бракми, което не знам кой им е дал разрешение да се движат - леки коли, бусове, баничарки, камиони - всеки път оставам като треснат, как може да се движат подобни неща по пътищата, собственикът му е абсолютен безхаберник. Отоплението на твърдо гориво е друга тема, тъй като там е до възможности - както споменахте образование и доходи, но не мога да оправдая множество сервизи, които се топлят на изгоряло масло.

И за да е пълна картинката - всички строежи, товаро-разтоварни работи, тъпанари слезли от гората - на платното и оставили тонове кал - но това е по-осезаемо топлото полугодие.

ПП - като заключение - има много транспортни средства, които са произведени след 2000г и нямат катализатори, а само система за повторно горене на изгорелите газове - това са 90 % от нормалните мотори, атв, извънбордови двигатели, снегомобили и тнт. На последния ГТП, мотоциклетът ми, който е 1000 куб и 143 к.с. - с най-обикновен 95, влезе в стандартите на Евро 4, явно не е до катализатор, а и до състоянието на двигателя и горивния процес.

ПП2 - със сигурност малко хора са се интересували колко струва един спортен катализатор или такъв за атмосферен автомобил - за покриващ Евро 4, спортен катализатор с 200 клетки, е 200 лв., за атмосферен е 150 лв. Монтирането е в рамките на 20-30 лв.

ПП3 - Разбира се, всичко казано тук е чешене на езика - цялата работа е пак да се смъкнат едни пари - един път директно, втори път чрез обществени поръчки.
 30

Пет Фев 10, 2017 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Основната вреда е твърдото гориво. От сумати време не бях отварял за по-дълго вечер прозорците в нас и да ти кажа никога не бях усещал такава миризма на дърва точно както писа Vmax. НИКОГА!! Все едно ги горяха на 10 метра от нас. На 2-3 километра от нас няма къщи.

Пет Фев 10, 2017 9:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
По темата - според мен колите са на последно място в проблема с праховите частици, на първо са тецове, мръсотията от строежи и липса на озеленяване, после домакинства на твърдо гориво, камиони и чак тогава са колите.

И аз мисля така. Четох изследване според което въздуха през зимата в София и в Смолян е еднакво замърсен. Да не би в Смолян броя на автомобилите да е колкото в София на единица площ? Просто в Смолян населението основно се отоплява на дърва и въглища.
Все пак може да се започне от дизеловите автомобили, например да се забрани движението на такива автомобили в определени дни от годината. Много често обаче и самите електроники на автомобила те карат да махнеш ДПФ филтъра с лъжливо съобщение, а накрая се оказва, че проблема не е бил във въпросния филтър. Лично съм го играл този филм.

_________________
BORN TO RUN

Пет Фев 10, 2017 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То е ясно, че проблема не е само в автомобилите, но да се отписват с лека ръка те е несериозно. Броят на автомобилите в София е нараснал главоломно последните години (има си статиститики, но лесно се вижда и по новите номера, CA, CB, и т.н.).

Автомобилът в града е лукс, за разлика от отоплението, което е нужда на всеки един човек, тъй че най-лесно и логично би било да се започне с тях. Всеки който е паркирал дизелов автомобил в подземен гараж знае какво е да не можеш да се прибереш без да миришеш на сажди вкъщи. То и по светофарите като застанеш зад някой чадилник е същото. Една от причините да сменя предната ми кола е именно това - не можах да се примиря с миризмата и с пушеците излизащи от мен по светофарите. Новият собственик и върти под 5000км на година и е доволен.

А необръщането на внимание на един проблем, защото друг не бил решен (корупция и т.н.) е мислене, с което не се постига прогрес. Освен това, не мисля, че населението в София е обедняващо, или нискообразовано, а точно обратното. Заплатите в София не са спрели да нарастват последните години, и броят на автомобилите и хората, които се местят насам го показват.

В този блог имаше не лош анализ на ситуацията:
http://yurukov.net/blog/2017/10-mita-za-zamarsqwaneto/

Пет Фев 10, 2017 10:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:
То е ясно, че проблема не е само в автомобилите, но да се отписват с лека ръка те е несериозно. Броят на автомобилите в София е нараснал главоломно последните години (има си статиститики, но лесно се вижда и по новите номера, CA, CB, и т.н.).

Автомобилът в града е лукс, за разлика от отоплението, което е нужда на всеки един човек, тъй че най-лесно и логично би било да се започне с тях.

/


Естествено че не е за отписване този проблем, но не той е основната причина. Трябва да се работи по отстраняване на основните замърсители приоритетно.
Защото сега ситуацията мирише на поредната схема - мерим замърсяване, след 2 дена удобно общината скача на амбразурата с гърди напред и почва да бори тези гадни, мръсни коли. Как? - ми с чичковци с уреди по улицата...
Ало, а техничесите пунктове - там за къв чеп плащаме?

Да не стане сега с евтин популизъм да измислят нов вид данък за да скубят и крадат още пари.

Защото както аз, така и ти Иво, и останалите сме ходили в Западна Европа и там като вали дъжд обувките ти остават чисти дори в село Хугарден в Белгия например, и колите им не изглеждат така сякаш са ходили на нивата...
Тук се стопи малко сняг и стана калищак и мизерия.

Чия грижа е това - на общината, същите тези немойковци дето никой не ги пита защо не чистят, сега под маската на загрижеността за здравето отбиват номера и баламосват хората с псевдо акции. И понеже са супер нахални - ще се опитат да прокарат някоя еко такса простотия.

ПС: За мен колата е необходим лукс - просто защото не мога да ползвам обществен транспорт до работа. Ако можех щях да си карам колата много по рядко - и ще съм хепи, а не 30 мин сутрин да си тровя нервите с трафик и калпави шофери и да дебна къде има нова дупка.

ПС2: Ще снимам строеж до офиса ни ( района между Декатлон и ХП сградата ) да се види как излизат камиони от калта, омазват по 1-2 км нов асфалт, след това колите го поемат и разнасят навсякъде. И на фона на това ще говорим за екология?

ПС3: София не е България, нито трябва да е критерий как да се развива България ;)

Пет Фев 10, 2017 11:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
То и преди имаше замърсявания, мъгли с месеци, сега вероятно е по-страшно, но все пак не е нещо ново, паднало от Луната напоследък.
Впечатляващото е, че проблемът стана значим и "ще се вземат мерки" месец и нещо преди сещате се какво :cool: Че и безплатен транспорт ще има, след като вдигнаха цените на билетчетата. А уж точно там, дето има по-голямо потребление, цените падат и би трябвало в София да е най-евтин транспортът, ама е точно обратното, знаем защо. Точно тия месеци мога да ходя всеки ден на работа с кола и ми излиза с няколко левчета по-евтино от метрото на седмица, стигам и по-бързо, и това при 18 л газ разход :)
Сега остава да се окаже, че има проблеми със здравеопазването и там да се вземат спешни мерки, после с престъпността, глутниците и прочие :bow: Какво ще остане накрая като утайка (накрая, накрая след таковата) ще е според това кое носи дългосрочни финансови ползи за яз, брато и аверите.

Пет Фев 10, 2017 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2016 12:26 pm
Мнения: 9
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Нещата започнаха да ескалират с автомобилния транспорт реално от началото на лятото.
Увеличиха цената на билета точно в момента, когато поевтиняха горивата и то в началото на летния сезон, когато намаля трафика. От там хората сметнаха, че е по-изгодно и по-комфортно да ползват личните си автомобили. Абсолютен пример за лош разчет и глъмотия от страна на столична община :) Ако бяха направили обратното - да намалят цената на билета, хората може би щяха да си направи друга сметка. Навика е голямо нещо и ако не ти се струпат накуп няколко нови фактора, човек не си променя рутината.

Сега и да опитват с тояга да ни налагат промяна, най-много да ни подтикнат да си практикуваме националния спорт - да мислим как да прекараме държавата/общината/другарчето и др. :)

Пет Фев 10, 2017 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ясно е че общината иска да събере повече пари. Затова се вдигна толкова много цената на билетите. Тогава не обърнахме внимание. Всеки си каза "няма повече да им ползвам безумно скъпия транспорт". Сега е 2 стъпка - забраняват ти да си ползваш колата(или го правят безумно скъпо) и щеш не щеш си дупчиш билети от 1.6 като поп.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Фев 10, 2017 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,

малко извън темата, но все пак: скоро си взех следната машинка - http://sharpbg.com/?item=305&group=6 - преиствател с овлажнител и йонизатор - откакто го ползвам, не знам дали заради цената му си налагам да си въобразявам, но се се диша и спи у нас в пъти по-добре - когато го вкл
ихме за първи път, влажността на въздуха беше около 40%, а сега с тази машинка се поддръжа около 55-62%.

Та, само като отворя вратите на терасите за около 5 минути, понеже е настроен да работи в автоматичен режим, първо веднага включва турбо режима, второ яко пада влажността и трето - индикаторът за замърсяване се пъни на около 2/3.

Тези дни понеже съм малко настинал ми се наложи да ходя до центъра на преглед и не исках да се чудя къде да паркирам, ходих с градски транспорт - ами какво да ви кажа, за общо 30 минути навън - едвам дишах - имах чувство, че по гърлото ми се търкаля пясък - вярно, че съм с обострено репсираторно състояние, но фактът е факт - в момента в София не се живее - дали са печки, дали са коли - но някакви мерки трябв да се взема - аре, аз мен си се пиша в групата на заминалите, но ми се иска детето ми да не живее в подобна гняс.

п.с. пречиствателят го взех от друго място като цената беше 850 лева, а с 5 години гаранция, 940...в Амазон.де може да се намери дори за около 700 лева...

Съб Фев 11, 2017 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 29, 2016 7:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca 3.6
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги и аз да изкажа мнение. Споделям мнението , че тецове, твърди горива, строежи без никакъв надзор и всякакви МПС имат своя принос за мръсния въздух, но.... Проблемът според мен отново е желанието на държавата да пълни дупки в бюджета. Вместо да засилят мерките върху строителството в София и в областните градове, да има данъчни облекчения за ползване на газ за отопляеми нужди и т.н. , отново обръщат внимание на най-незначителния фактор- катализаторите. Живея в Студентски град- карам си колата на автомивка и сутринта има 2 мм прахоляк и кал по нея. Викам си това е от строежа до сградата, в която живея, тръгвам по улиците вечер да се разходя и гледам- ами то няма една чиста кола- нормално преброих 27 новостроящи се кооперации- навсякъде разбити улици, всичко в кал и прах. Къде е държавата да регулира извозването на строителни отпадъци и измиване на улици? Ама от това действие няма какво да откраднат- ще глобят строителя с глоба от 500-5000 лв- пука му. А сега ми се струва ще приемат наредба, с която да внедрят нови модерни измервателни уреди, с които да въоръжат всеки орган из пътищата ни. Естествено поръчката ще се спечели от наши хора и ще струва няколко милиона. Отпечатъци в болници- абе говеда депутатски- това ли е здравната реформа? Едно и също месец след месец.

Нед Фев 12, 2017 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
всичко което се изписа нагоре е така, но:
- не-правенето на (А) не е оправдание за неправенето на (Б) "ама те не чистят, какво са се хванали за катализатора ми"
това е много вредна логика, неводеща до нищо добро. Една от причните да сме на това дередже в Бг

- трябва да се почне от някъде.
крайно време е да се сложи край на тази слободия с 'махането на екологията'.
Всички виждаме, докъде точно ни доведе това

Пон Фев 13, 2017 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Екологията е хубаво нещо.. sтига да не е винаги на мой гръб.
По скъп ток защото тецовете имали филтри и имало фотоволтици..
Катализатори , които се изкупуват на 100лв а се продават на 1200 като нови.
Ламбда сонди , които струват 400лв.. защо ли не ги изкупуват ?? - май платината е някакви микрограмове и цената трябва да е около 40лв на сонда.
Дали харесвам димящите коли - не , обаче не харесвам всичко да се пише на този от който е най-лесно да се вземат парите.
Някой прави мнооого пари на мой гръб. Е няма проблеми , в БГ сме свикнали на всичко и пак ще се оправим. (не е важно как.. след като за законотворците не е важна справедливостта )
Вода с колаген, розова сол... не кълва вече... не ми дреме. А някога исках да поправя света.

Май някой е измислил от къде да внесе катализатори.. точно както с касовите апарати, уредите отчитане на парното.. и какво ли още не.
Всъщност нищо няма да стане, могат да приказват предизборно колкото си искат.

Още не сме готови за такива промени. А ще сме готови , когато може да си позволим такава промяна.

Вто Фев 14, 2017 10:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Изключително нелепо изказване. Да знаеш, че точно заради това мислене сме толкова зле в България. Всеки мисли на дребно и търси далавера във всичко. Търси как да мрънка за 20лв винетка, а не да каже на шефа си да му увеличи заплатата с 1.66лв на месец за да може да си я покрие без да мрънка и да се оплаква. Мога още много неща да напиша, но ще си ги спестя. Замисли се сам над това, което написа. Изключително много се надявам да си под 22 годишен и да нямаш деца, защото иначе тогава ситуацията ще е още по-страшна.
 15

Вто Фев 14, 2017 10:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Екологията е хубаво нещо.. sтига да не е винаги на мой гръб.
По скъп ток защото тецовете имали филтри и имало фотоволтици..
Катализатори , които се изкупуват на 100лв а се продават на 1200 като нови.
Ламбда сонди , които струват 400лв.. защо ли не ги изкупуват ?? - май платината е някакви микрограмове и цената трябва да е около 40лв на сонда.
Дали харесвам димящите коли - не , обаче не харесвам всичко да се пише на този от който е най-лесно да се вземат парите.
Някой прави мнооого пари на мой гръб. Е няма проблеми , в БГ сме свикнали на всичко и пак ще се оправим. (не е важно как.. след като за законотворците не е важна справедливостта )
Вода с колаген, розова сол... не кълва вече... не ми дреме. А някога исках да поправя света.

Май някой е измислил от къде да внесе катализатори.. точно както с касовите апарати, уредите отчитане на парното.. и какво ли още не.
Всъщност нищо няма да стане, могат да приказват предизборно колкото си искат.

Още не сме готови за такива промени. А ще сме готови , когато може да си позволим такава промяна.



Доста патос, ама все пак, караш кола 250 коня, ако толкова нямаше възможности, щеше да караш малолитражка, или да се возиш на градския. Лесно е да се изкараш мъченик, но е трудно да направиш жертви за общото благо. Тъй че, цялото ти мнение за мен лично увисва във въздуха.

Вто Фев 14, 2017 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Толкова дълго може да се спори, че не ми се почва и няма да почна.
Няма общо благо.. никога не е имало. Царя командва за общото благо .. и дядо ти умира във войната.
И какво .. ами царя пак си е цар.. но ти вече нямаш дядо.. гениално и защо ???.. Защото някой е станал богат от продажба на оръжия.
Не искам паметник.. искам яхта. И не е патос.. а отвращение.
Просто прогледнах..
Явно не виждаш... това , което правят не е за екологията. За пари е, винаги е за пари !!!
 15


Последна промяна subarist на Вто Фев 14, 2017 11:09 am, променена общо 1 път


Вто Фев 14, 2017 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Изключително нелепо изказване. Да знаеш, че точно заради това мислене сме толкова зле в България. Всеки мисли на дребно и търси далавера във всичко. Търси как да мрънка за 20лв винетка, а не да каже на шефа си да му увеличи заплатата с 1.66лв на месец за да може да си я покрие без да мрънка и да се оплаква. Мога още много неща да напиша, но ще си ги спестя. Замисли се сам над това, което написа. Изключително много се надявам да си под 22 годишен и да нямаш деца, защото иначе тогава ситуацията ще е още по-страшна.


Това последното ти изречение, не е хич коректно :idea:
Ще се сетиш сам защо.

Аз чета по друг начин написаното от subarist, а именно като описание на реалността в БГ.
И да - не ми харесва реалността, но я е описал точно.
Сутринта по БТВ или Нова имаше интервю с Фандъкова - на сайта на СО има данни за проблеми с предложения и тече 1 мес. срок за подаване на нови предложения. Самата тя призна, че основните замърсители са коли и отопление на твърдо гориво, както че щели да почнат да мият улиците...

Да изчакаме да мине месец и да видим какви мерки ще предложат, за какви пари става дума ( щом вече открито се говори за усвояване на едни пари ) и на чий гръб ще ги пишат. И по важното какво ще се промени.

Преди да поемем своята отговорност и дял в дадени разходи, трябва да изискваме/постигнем прозрачност и ефективност в управлението на тези разходи. Днес убедени ли сте че има такава?

Обратният подход - да приемаме всичко допълнително като тежест, само влошава ситуацията, защото т.нар. власт имащи ще продължават по добре утъпканата пътека на стригане на стадото и крадене на обществен ресурс.

Да не забравяме че сме в България, а не в Германия.

Вто Фев 14, 2017 11:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо мислиш, че не е така? Ще се сетя разбира се какво имаш предвид, което определено не променя факта как аз мисля. Колите и отоплението са, да. Винаги е бил такъв въздуха в София и в момента новите коли са много ама МНОГО повече от старите. Преди години съм проверявал (беше ми интересно) какви са стойностите. Не по-различни от в момента в безветрените и мъгливи дни. И това за децата го казах, защото имам нещо предвид. Един приятел пътува всяка Събота и Неделя сутрин до морето, защото детето му има дихателни проблеми. Едвам издържа цяла седмица тук и едвам диша. Всички трябва да се замислим, защото ще става все по-страшно. Съгласен съм да има данъчни облекчения и всичко останало за по-новите автомобили, които замърсяват по-малко. Така мислех и аз на 22. Сега обаче мисля по съвсем друг начин, защото реалността не е такава.

БЕЗЗАКОНИЕ! Това ни е проблема. И, според мен, далавера с "внасяне на катализатори" няма. Въпрос на гледна точка. Това е моята.

Вто Фев 14, 2017 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор