Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 48 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 Затягане на еко нормите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всички сме съгласни, че има проблем със замърсяването.

Всеки има различно мнение, кой е по-големият причинител и кое решение е най-правилно.

Всеки има право на различно мнение и е важно да уважаваме това право, а като спорим да се фокусираме върху факти, а не лични оценки, за да имаме продуктивна дискусия.

Моето лично мнение е, че е по-важно да се повиши контрола и прозрачността върху използването на ресурсите ( парите на всички ), и да се повиши гражданският контрол/реакция при всякакви залитания, защото в противен случай ще си караме по старому.

Дали тази инициатива ( затягане на еко нормите ) ще е поредния финт за пари, ще разберем скоро.

ПС: Доста бързо забравихме за разделното събиране на боклуците..., които на финала се натоварват и извозват заедно.

Интересно защо новинарските екипи не се интересуват и не припомнят как и от кого беше рекламирано това, и в какво се превърна.
Сега гледаме наследника на героят от Банкя, с миловиден тон как ще ни решава проблемите...

Вто Фев 14, 2017 11:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това за новинарските екипи изобщо няма съмнение. Със сигурност ме интересува много къде ми отиват парите, което не прваи неглижирането на такъв проблем по маловажно. Хората, които нямат деца с такива проблеми могат да говорят по този начин и за това си позволих лична квалификация. За която също така няма да се извиня. Обидно ми е.

Наследника ще бъде същия и нищо по-различно. Просто по-коалиран. Другия вариант е да гласи Томислав, щото е единствения, на който политически вярва.

Вто Фев 14, 2017 11:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Истината не е по средата, истината я няма в този случай. Няма значение дали защитавате едната или другата гледна точка, но няма смисъл от крайни мнения и строго субективистични оценки - по последното всеки интелигентен човек ще си направи изводи - дали да продължава или не.

Автомобилния бизнес - производство, поддръжка, търговия и тнт е клон на петролния бизнес, с много малки изключения. какви еко норми, какви катализатори. Знаете ли колко пъти се е повишило оловото в полярния лед от доиндустриалните времена и от проба от края на 90-е години - 2000 пъти, в полярния лед, знаете ли колко са се увеличили тежките метали в почвени проби в централна Европа, в страни които нямат тежка металургия и машиностроене - над 20 000 пъти, на места са умопомрачаващи данните. Отдавна сме тръгнали по грешен път, в този спор човек, който си у купил кола и е сменил 5-10 през живота си досега, няма смисъл да дава мнение за екология - енергоизточника можеше и да е друг, не е да няма измислени от десетки години алтернативи, много по-чисти, евтини и достъпни.
Отдавна пазарът, маркетинга и идеите не задоволяват нужди, а всякак се стремят да създава такива, икономиката и политиката на 98% от държавите и организациите по света е такава.
Осъзнавате ли какъв е смисълът на тази тема и за какво спорим ?
 5

Вто Фев 14, 2017 11:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да, напълно съм съгласен с горното мнение. Хората забравят, че живеем в капиталистически свят, въпреки че думата капитализъм е още мръсна и у нас се говори за демокрация :) Печалбата е преди всичко. И всичко у нас го доказва.
Истината е толкова гадна, че хората предпочитат да се самозалъгват и да вярват - я в дядо Мраз, я в религия, я в политики.
И заплатите ще вдигнат, и пенсиите, и прочие, но след изборите - ама след тия ли, след ония ли...
Грижата за човека, както гласеше един лозунг, забравих го...

Вто Фев 14, 2017 2:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 29, 2016 7:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca 3.6
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм за затягане на мерките, относно екологията. Искам чист въздух и имам право на такъв. Но не желая да се насочва проблемът само в една посока. Като съвестен гражданин си плащам всеки дължим данък, без да мрънкам, защото никой не ме е заставял да си купувам лична кола 256 к.с. 3,6 литров мотор, купувам си винетка, имам ГО и плащам всички останали дължими данъци на държавата, но очаквам от управляващите адекватно разпределение на приходната част от бюджета- като купувам винетка- качествен път/ без дупки, почистен, с маркировка/, като плащам здравни осигуровки- очаквам адекватна здравна намеса , ако ми се наложи и т.н. Искам да има ред, а не хаос, затова трябват и закони, и солени глоби за тези, които не ги спазват. Не съм съгласен обаче със ситуацията в момента - да се пълнят дупки в бюджета- поради "изтичане" на средства. "Докато има овце ще има и кой да ги стриже". Е , аз не искам да съм повече овца...

Вто Фев 14, 2017 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Отдавна не бях влизал във форума... някак ми липсваше.
Я да събудим темата и да видим има ли прогледнали, еколози, електрикаджии, вегани.
Просто искам да видя накъде върви света и какви са настроенията, че нещо последно време усещам,че е тръгнал на м**на** си. Или пък одъртявам нещо.
Та до къде я докарахме екологията 5 години след отваряне на темата.. освен че имаме ЕКО стикери .. които нищо не правят освен, че струват някакви пари ?
И да кажа - мойте катализатори още са си на мястото. И са оригиналните - 310К км :)
(Поста си е чисто заядлив , не се връзвайте :D )

Сря Яну 25, 2023 11:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Накъде да върви... по Български. Миналага година минах преглед в СБА Габрово и ми дадоха стикер 2ра категория. Имам си стоков катализатор и работи (на една от колите още не съм сложил, защото се замотах, а я взех без и знам как мирише без).
Тази гоина, минавам преглед пак в СБА, тук в София. Уреда им не можа да засече оборотите на двг. 10минути се чуди къде да сложи датчика, мести го къде ли не, че да хване нещо, така и не успяха да засекат обороти, мрънкаха ми, че катализатора ми не работел и ми сложиха първа категория - от тях да минело. Реших да не се заяждам, но догодина ще мина пак в Габрово. Предполагам (ако им работи с-мата) ще си ми дадат 2ра категория... защото имам катализатор и си работи (колата е '92 и всичко си и работи нормално).
От тук нататък какво да гледаме :-~

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 26, 2023 2:06 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нищо не мерят - слагат ти категорията на база годината на колата.
Наскоро омбудсмана беше атакувал тази простотия с еко стикерите, но явно още е в сила.
Минах ГТП миналата седмица с кола на 3г, без замерване - 6 категория.

Така че всичко е за пари и измама, докато не почнат да мерят колите на горивото с което се движат и спрат тези простотии с възраст.

Като чуя и тия от Софийска община да се изказват за смог направо ми се обръща - те не се спряха да горят всякакви боклуци в тецовете иначе са нагли да сапунисват хората че колите го причинявали…много народ плаче за сурвакане със сопа…

Чет Яну 26, 2023 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 75 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор