Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Electronic throttle control (ETC) 
Автор Съобщение
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Може ли някой да каже има ли разлика м/у:

Electronic throttle control (ETC) и Vehicle Dynamics Control System

Пет Яну 12, 2007 12:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Тези две системи са си две съвсем различни неща. И двете имат общо с хендълинга на автомобила, но едното предимно взема и дава с двигателя, другото с автомобила.

Първата система е дето му викаме drive-by-wire. Педала на газта не е свързан механически по никакъв начин с дросел клапата. Няма жило, няма приводи. Просто казано - на педала има потенциометър, сигнал от който се обработва от ЕСМ и се предава за изпълнение на вграден към дросела мотор. Сложи го стъпково моторче. За вас е достатъчно да знаете, че системата като цяло и като инпут към дросела не винаги и не напълно отговаря на позицията на педала на газта (на желанието на водача). Последното решение го взема ЕСМ. Хубаво е да знаете, че Субару има доста надеждна система и че досега нямаме случай на дефект. И да излезне нещо, няма да е никакъв проблем, защото системата си е много mechanic friendly и всичко си е на скенера като показание. Който и компонент да е - веднага ще се хване.

За втората система (VDC) - тя има вземане даване с поведението на автомобила в движение. Тя допринася за по-добър хендълинг като се намесва в спирачки, в разпределение на въртящ момент.......Но като кажем спирачки имаме предвид нещо различно от ABS. В случая намесата става индивидуално за всяко колело, взависимост какво решение вземат компютрите.

То може много да се говори тук. Много е писано и в нета. Аз казах само А Б -то.

Пет Яну 12, 2007 3:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Това наистина са две различни неща... Първото се отнася до мениджмънта на двигателя, а второто е система за стабилност; аналогична на ESP...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Яну 12, 2007 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Така ги разбирам нещата и аз макар ,че не профисионално като Nick и FLAT6.

Цялата идея на поста е да разгадаем кои съвременни технологии са вградени в автомобилите.
Кои системи не са необходими, според СУБАРУ.
Включете се колеги.

Идеята дойде от разходката ми на любимия ми сайт на SUBARU.


Symmetrical All-Wheel Drive
» Airbags (6) & DataDot
» 5 Star ANCAP¹ safety rating
» Electronic Throttle Control
» Anti-lock Braking System

Ето линк http://www.subaru.com.au/models/liberty/

Пет Яну 12, 2007 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Mи аз като гледам.....от всичко си има нужда. Ако имам пари, от никоя от тези системи не се отказвам. Виж играчки - това е друго нещо. Примерно DVD ? На мен не ми трябва. Това е ако пътуваш надълго и то със семейство. Аз никога не пътувам надълго. Дори и да тръгна - вече си имам портативно DVD. То и с телефоните е така. Наблъскали са ги с опции и функции, а клиента в крайна сметка си го използва като телефон. Не като камера. Аз като имам 3.1 mpxl телефон та какво ? Точно нищо.

Пет Яну 12, 2007 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Първо мерси за инфото на Ник, не всичко това го знаех :wink:
Второ: напълно съм съгласен с мнението ти, относно тези джунджуриийки...особено в България 'сичката електроника, 'дето може да се сваля я няма още на втория ден :lol: :roll: Да не говорим за функционалността й :wink: Колкото и пари да имам DVD в колата няма да си сложа за да ме разсейва. Наистина е голяма мания за такива екстри, навсякъде, необяснимо за мен защо...са ше отида да си купа телефон с котлон на екрана :lol: ('01 Nokia 3310 рулира :P )

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Пет Яну 12, 2007 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Целия момент е в автомобилите СУБАРУ.

На Австралийския сайт видях,че за либерти предлагат и тази опция.

Пет Яну 12, 2007 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Айде пак малко полу офф (преди да съм ял бой). Субару или не, истинска облага си се явява навигатор (GPS), карта, брато. Не знам за БГ какво има в наличност, но облага си е тука да търсиш адрес и да си се движиш като 'бял човек'. Оn Star ? Да те пази Бог да не ти потрябва, но картата брат, е удоволствие.

Пет Яну 12, 2007 10:49 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Да навигатора е супер.

В България нещата се развиват леко полеко.

Nick кажи след като легасито има място за навигация има ли смисъл да се купува kit от субару.Интересно лесно ли се монтира на това място.

Може би е по добре да си купи Hp или друга марка.

И все пак никой не каза за SUBARU - AU , защо там предлагат Electronic throttle control (ETC). От къде го взимат. В смисъл Японците ли го монтират или просто хората го предлагат като собственна опция.
Как стои въпроса в СУБАРУ-USA.

Пет Яну 12, 2007 11:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 71 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор