Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:34 pm



Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Цени-части за Subaru по градове и мит ли е скъпата поддръжка 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ralitex написа:
Колеги, имайте в предвид, че не всеки може да ремонтира Субару. Аз от такива евтини сервизи съм си патил много. В големия град има сервизи, които могат да си позволят да обслужват и ремонтират само Субару или Мерцедес например. В малкия град всеки е майстор по всичко. Накрая евтиното излиза скъпо! Другия проблем е, че търсим да си купим евтина и здрава кола, а такова животно нема! И после се оплакваме, че много се чупели колите и даваме много пари за ремонт. Е, пълно щастие няма!


Аз пък доста си патих от скъпите и "бели" сервизи! Даже съм на мнение, че по някаква причина се лансират изкуствено, а по-добри от тези варианти не намирам в интернет. На кантар съм да се откажа от марката заради "белите" сервизи. Иначе относно чупенето, аз много харесвам Субару. Както друг колега писа, с нея може да отидеш на риба, на кино, да пътуваш удобно, да отидеш в планината!
 30

Нед Юли 09, 2017 2:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 10:56 pm
Мнения: 58
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някой скоро да е правил реглаж на SOHC 2.0, каква сума са ви вземали или смятате, че е разумна?

Чет Юли 13, 2017 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пратих ти лично съобщение,че гледам тука колегите избягват да говорят в цифри.
 19

Чет Юли 13, 2017 11:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо да няма цифри - пускайте. Цената на реглажа зависи от това какви гарнитури ще си вземеш за капаците на главите. В най-евтиният вариант - отваряш и затваряш със старите гарнитури, а реглажа може да се направи със всеки съсед, който е имал Москвич. Необходими са отвертка, луфтомерни пластини (сонди от 0,05-1,00) и ключе 10/12. А, и естествено да се знае къде е ГМТ на съответния цилиндър.

В сервиз цените варират доста.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Юли 14, 2017 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Смених лагер главина....бях се приготвил за 350лв ама майстора ми вика има за 150 и за 250 и аз ми слагай за 250 той вика няма смисъл една и съща работа вършат и сложихме италианска за 150.
Иначе всички тампони са от 18 до 22лв ама пък са доста на брой

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Пет Юли 14, 2017 11:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 10:56 pm
Мнения: 58
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Anton Yankov написа:
Пратих ти лично съобщение,че гледам тука колегите избягват да говорят в цифри.


Нямам нищо в кутията :idea: ;)

Съб Юли 15, 2017 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Съб Юли 15, 2017 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
 -15

Нед Сеп 10, 2017 1:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)


От две години съм във форума и това е първият пост който подлага на съмнение качествата или коректността на Павлин. Не че нещо - просто факт
 28

Нед Сеп 10, 2017 7:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:facepalm: :facepalm:
Цитат:
Направо ти е резнал главата..

Добре, че на колегата са му "резнали" главата при Павлин, щото ако му я бяха "резнали' във Видин за 48.63 лв (с фактура. гаранция и безплатно уиски с бадеми) щеше да е 500% процента по-несигурен какво точно са му сменили на колата.

Колега angel1972ex, в тая тема автора говори на общо основание - нито е виждал Павлин, нито знае как работи, нито колко доволни клиента има - важното е, че е "обръснал" човек със 170 лв. А още по-важното е, че, както стана ясно от първа страница, всички трябва да се поучим от цените на частите и сервиза във Видин и да не се заблуждаваме, че някъде някой ни обслужва по-ефективно, напротив - мамят ни на поразия.

Към Автора - смятам да си проверя хлабините на клапаните и евентуално да правя реглаж. Айде да те помоля да дадеш цена на "твойте" майстори, щото ако е 30-40 лв ще дам още 100 да дойда до Видин с удоволствие. (двигателя е ej255, 2010). Предварително благодаря. :bow:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0
 10

Нед Сеп 10, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично адмирам идеята на автора да се сравняват цените с идеята да е полезен на колегите от форума.Но в момента в който почнем да използваме изрази като " най-вероятно евтини заместители " или " не ходи повече при него " без никакви доказателства просто не съм съгласен. Прекалено малко са сервизите във форума за които няма НИКАКВИ отрицателни отзиви за да ги плюем прибързано.И в заключение аз предпочитам да дам 200лева но да си кача семейството и да тръгна спокойно към .........примерно Португалия отколкото да дам 49.50 и да не смея да тръгна за София.Въпрос на избор но трябва да си тачим качествените хора че са МНОГО кът.

Нед Сеп 10, 2017 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)


Колега, momcho2000, елементарната етика изисква когато правиш коментар за някой или нещо, да си сигурен в своя коментар. Явно ти не си сигурен в това което твърдиш, така, че спести ни тези поуки къде да ходим да си ремонтираме автомобилите. Не си ти човека който ще дава оценка на работата в сервиза на Павката. :^o

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Нед Сеп 10, 2017 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги по спокойно, казах най вероятно а човека на който е правен ремонта да каже какво му е поставено дали са OEM части или заместители а за труд ми висока е цената от където и да го погледнеш! И до колегата дето само Видин та Видин му е в устата... ми не е само Видин, и Благоевград е и Монтана оня ден на морето докато бях и в Варна и там не останах с впечатление за високи цени (говорихме с автомонтьор) та някой си се набутвате сами да ви режат главите и сега се опитвате да ме убедите видиш ли ти колко аз съм се преебал или колко ми е дръглива колата защото на мен са ми направили реглаж за 40 лв +80 лв OEM части а вашия струва 170 лв. (все още не е уточнено с какви части - гарнитури)!
Както виждате има съмнения, че така наречените бели сервизи се лансират изкуствено в форумите (в нашия както и в на други марки форумите) а има доста недоволни клиенти от тях! В лични разговори с колеги също сме говорили за прехвалените майстори от белите сервизи! Естествено има и съвестни хора вършещи се съвестно и коректно работата, но на каква цена!
И това, че по малките градове не ни дерат кожите не означава, че колата ми е зле подържана или по лоша от вашите, тръгвам с нея и за Португалия и за Швейцария и където си поискам без никакви притеснения. И съм сигурен, че в всеки град има поне едно сервизче с кадърни хора работещи на нормални цени! Поздрави и по спокойно го раздавайте не се засягайте за глупости просто коментираме, целта и на темата не е заяждане а обмяна на мнения и коментиране на цените по градовете, и по горния ми коментар е че на тая цена лично аз не бих стъпил повече в тоя сервиз ако ще и от раздел "розави" сервизи да е. ;)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
"При тоя не ходи повече"-това не ми звучи че ти няма да ходиш повече ама здраве да е.Лошото е че не само че не разбираш какво искаме да ти кажем с колегите ами и не желаеш да разбереш !!!. Предполагането за евтини заместители също е само по себе си некоректно ама горния ти пост говори че това не те интересува.Дума да не става за заяждане на така не е редно.Аз приключих с темата

Нед Сеп 10, 2017 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нормално е сервиз или човек когато си изгради име да работи и на по висока цена за услугата си.Така е навсякъде.В това лошо няма,защото работата му започва да се "гледа под лупа" и всяка грешка може да му донесе много ,много негативи.Затова това прави тези сервизи много педантични в работата си.

Нед Сеп 10, 2017 8:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)

Когато продаваше наскоро чисто нови гуми 2012-13год. ти подсказах , че не бива да си мислиш че тук във Форума всичко е позволено . Сега се опитваш да кажеш ПУБЛИЧНО , че Видин или ти сте N1 в цените на авточастите ОК , НО да кажеш че Павлин е кожодер и лъжец , неее- мога да простя. Искам от модераторите бан за теб поне 1 месец.

Нед Сеп 10, 2017 8:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вие колега като какъв се изявявате като негов адвокат или??? И не знам от кога ако се усъмниш в някой трябва да те баннат!?!!!
И пак казвам, не съм казал, че е лъжец казах за цената, че е висока и все още не се разбра какви части са сложени... мистерия е!
И друго ако кола произведена 2014 (седяла в шоурум) се продаде през 2017 стара ли е? А за тая тема бели сервизи ама хич и нямам вяра и не само аз де.. и има защо а и е писано по тоя въпрос.
Пак казвам занимавам се с продажба на разни неща както и коли (предимно СУБАРУ) и до сега не съм излъгал никой с нищо, ако има някой излъган моля да го напише!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ами някой ще покаже ли тая фактура за какво точно е все пак?

а и някой може ли да изкара колко са нормовремената за тези операции

ако ще я рзазнищим цялата процедура дрането и.

Нед Сеп 10, 2017 9:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
ами някой ще покаже ли тая фактура за какво точно е все пак?

а и някой може ли да изкара колко са нормовремената за тези операции

ако ще я рзазнищим цялата процедура дрането и.

:good: Много точно казано колега, дори и да не е по фактура да се напишат цени за частите и цена за труд!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Вие колега като какъв се изявявате като негов адвокат или??? И не знам от кога ако се усъмниш в някой трябва да те баннат!?!!!
И пак казвам, не съм казал, че е лъжец казах за цената, че е висока и все още не се разбра какви части са сложени... мистерия е!
И друго ако кола произведена 2014 (седяла в шоурум) се продаде през 2017 стара ли е? А за тая тема бели сервизи ама хич и нямам вяра и не само аз де.. и има защо а и е писано по тоя въпрос.
Пак казвам занимавам се с продажба на разни неща както и коли (предимно СУБАРУ) и до сега не съм излъгал никой с нищо, ако има някой излъган моля да го напише!

Тогава пиши само за себе си колко си честен и не клевети хората които не познаваш и нямаш пряк контакт за дейността им. Когато имаш честа да познаваш Павлин и се запознаеш пряко с това което извършва и какви гаранции дава , тогава можеш да изказваш мнения от сорта ,, Знаеш ли какви са частите и колко те е одрал.

Нед Сеп 10, 2017 10:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 103 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор