Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 103 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Цени-части за Subaru по градове и мит ли е скъпата поддръжка 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ralitex написа:
Колеги, имайте в предвид, че не всеки може да ремонтира Субару. Аз от такива евтини сервизи съм си патил много. В големия град има сервизи, които могат да си позволят да обслужват и ремонтират само Субару или Мерцедес например. В малкия град всеки е майстор по всичко. Накрая евтиното излиза скъпо! Другия проблем е, че търсим да си купим евтина и здрава кола, а такова животно нема! И после се оплакваме, че много се чупели колите и даваме много пари за ремонт. Е, пълно щастие няма!


Аз пък доста си патих от скъпите и "бели" сервизи! Даже съм на мнение, че по някаква причина се лансират изкуствено, а по-добри от тези варианти не намирам в интернет. На кантар съм да се откажа от марката заради "белите" сервизи. Иначе относно чупенето, аз много харесвам Субару. Както друг колега писа, с нея може да отидеш на риба, на кино, да пътуваш удобно, да отидеш в планината!
 30

Нед Юли 09, 2017 2:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 10:56 pm
Мнения: 58
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някой скоро да е правил реглаж на SOHC 2.0, каква сума са ви вземали или смятате, че е разумна?

Чет Юли 13, 2017 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пратих ти лично съобщение,че гледам тука колегите избягват да говорят в цифри.
 19

Чет Юли 13, 2017 11:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо да няма цифри - пускайте. Цената на реглажа зависи от това какви гарнитури ще си вземеш за капаците на главите. В най-евтиният вариант - отваряш и затваряш със старите гарнитури, а реглажа може да се направи със всеки съсед, който е имал Москвич. Необходими са отвертка, луфтомерни пластини (сонди от 0,05-1,00) и ключе 10/12. А, и естествено да се знае къде е ГМТ на съответния цилиндър.

В сервиз цените варират доста.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Юли 14, 2017 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Смених лагер главина....бях се приготвил за 350лв ама майстора ми вика има за 150 и за 250 и аз ми слагай за 250 той вика няма смисъл една и съща работа вършат и сложихме италианска за 150.
Иначе всички тампони са от 18 до 22лв ама пък са доста на брой

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Пет Юли 14, 2017 11:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 10:56 pm
Мнения: 58
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Anton Yankov написа:
Пратих ти лично съобщение,че гледам тука колегите избягват да говорят в цифри.


Нямам нищо в кутията :idea: ;)

Съб Юли 15, 2017 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Съб Юли 15, 2017 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
 -15

Нед Сеп 10, 2017 1:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)


От две години съм във форума и това е първият пост който подлага на съмнение качествата или коректността на Павлин. Не че нещо - просто факт
 28

Нед Сеп 10, 2017 7:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:facepalm: :facepalm:
Цитат:
Направо ти е резнал главата..

Добре, че на колегата са му "резнали" главата при Павлин, щото ако му я бяха "резнали' във Видин за 48.63 лв (с фактура. гаранция и безплатно уиски с бадеми) щеше да е 500% процента по-несигурен какво точно са му сменили на колата.

Колега angel1972ex, в тая тема автора говори на общо основание - нито е виждал Павлин, нито знае как работи, нито колко доволни клиента има - важното е, че е "обръснал" човек със 170 лв. А още по-важното е, че, както стана ясно от първа страница, всички трябва да се поучим от цените на частите и сервиза във Видин и да не се заблуждаваме, че някъде някой ни обслужва по-ефективно, напротив - мамят ни на поразия.

Към Автора - смятам да си проверя хлабините на клапаните и евентуално да правя реглаж. Айде да те помоля да дадеш цена на "твойте" майстори, щото ако е 30-40 лв ще дам още 100 да дойда до Видин с удоволствие. (двигателя е ej255, 2010). Предварително благодаря. :bow:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0
 10

Нед Сеп 10, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично адмирам идеята на автора да се сравняват цените с идеята да е полезен на колегите от форума.Но в момента в който почнем да използваме изрази като " най-вероятно евтини заместители " или " не ходи повече при него " без никакви доказателства просто не съм съгласен. Прекалено малко са сервизите във форума за които няма НИКАКВИ отрицателни отзиви за да ги плюем прибързано.И в заключение аз предпочитам да дам 200лева но да си кача семейството и да тръгна спокойно към .........примерно Португалия отколкото да дам 49.50 и да не смея да тръгна за София.Въпрос на избор но трябва да си тачим качествените хора че са МНОГО кът.

Нед Сеп 10, 2017 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)


Колега, momcho2000, елементарната етика изисква когато правиш коментар за някой или нещо, да си сигурен в своя коментар. Явно ти не си сигурен в това което твърдиш, така, че спести ни тези поуки къде да ходим да си ремонтираме автомобилите. Не си ти човека който ще дава оценка на работата в сервиза на Павката. :^o

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Нед Сеп 10, 2017 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги по спокойно, казах най вероятно а човека на който е правен ремонта да каже какво му е поставено дали са OEM части или заместители а за труд ми висока е цената от където и да го погледнеш! И до колегата дето само Видин та Видин му е в устата... ми не е само Видин, и Благоевград е и Монтана оня ден на морето докато бях и в Варна и там не останах с впечатление за високи цени (говорихме с автомонтьор) та някой си се набутвате сами да ви режат главите и сега се опитвате да ме убедите видиш ли ти колко аз съм се преебал или колко ми е дръглива колата защото на мен са ми направили реглаж за 40 лв +80 лв OEM части а вашия струва 170 лв. (все още не е уточнено с какви части - гарнитури)!
Както виждате има съмнения, че така наречените бели сервизи се лансират изкуствено в форумите (в нашия както и в на други марки форумите) а има доста недоволни клиенти от тях! В лични разговори с колеги също сме говорили за прехвалените майстори от белите сервизи! Естествено има и съвестни хора вършещи се съвестно и коректно работата, но на каква цена!
И това, че по малките градове не ни дерат кожите не означава, че колата ми е зле подържана или по лоша от вашите, тръгвам с нея и за Португалия и за Швейцария и където си поискам без никакви притеснения. И съм сигурен, че в всеки град има поне едно сервизче с кадърни хора работещи на нормални цени! Поздрави и по спокойно го раздавайте не се засягайте за глупости просто коментираме, целта и на темата не е заяждане а обмяна на мнения и коментиране на цените по градовете, и по горния ми коментар е че на тая цена лично аз не бих стъпил повече в тоя сервиз ако ще и от раздел "розави" сервизи да е. ;)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
"При тоя не ходи повече"-това не ми звучи че ти няма да ходиш повече ама здраве да е.Лошото е че не само че не разбираш какво искаме да ти кажем с колегите ами и не желаеш да разбереш !!!. Предполагането за евтини заместители също е само по себе си некоректно ама горния ти пост говори че това не те интересува.Дума да не става за заяждане на така не е редно.Аз приключих с темата

Нед Сеп 10, 2017 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нормално е сервиз или човек когато си изгради име да работи и на по висока цена за услугата си.Така е навсякъде.В това лошо няма,защото работата му започва да се "гледа под лупа" и всяка грешка може да му донесе много ,много негативи.Затова това прави тези сервизи много педантични в работата си.

Нед Сеп 10, 2017 8:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Anton Yankov написа:
При Павлин в Пловдив,170 лв.заедно с гарнитурите на капаци,на свещи и на болчета.Осезаема разлика след това.Явно доста бях просрочил с реглажа.

Направо ти е резнал главата.... оригинален комплект от всички необходими в случая гарнитури и тампончета е 80 лв. за труд те е избушил 90 лв. а и не съм сигурен че ти е поставил оригинални части по скора заместители на тънката лайсна! При тоя не ходи повече ;)

Когато продаваше наскоро чисто нови гуми 2012-13год. ти подсказах , че не бива да си мислиш че тук във Форума всичко е позволено . Сега се опитваш да кажеш ПУБЛИЧНО , че Видин или ти сте N1 в цените на авточастите ОК , НО да кажеш че Павлин е кожодер и лъжец , неее- мога да простя. Искам от модераторите бан за теб поне 1 месец.

Нед Сеп 10, 2017 8:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вие колега като какъв се изявявате като негов адвокат или??? И не знам от кога ако се усъмниш в някой трябва да те баннат!?!!!
И пак казвам, не съм казал, че е лъжец казах за цената, че е висока и все още не се разбра какви части са сложени... мистерия е!
И друго ако кола произведена 2014 (седяла в шоурум) се продаде през 2017 стара ли е? А за тая тема бели сервизи ама хич и нямам вяра и не само аз де.. и има защо а и е писано по тоя въпрос.
Пак казвам занимавам се с продажба на разни неща както и коли (предимно СУБАРУ) и до сега не съм излъгал никой с нищо, ако има някой излъган моля да го напише!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ами някой ще покаже ли тая фактура за какво точно е все пак?

а и някой може ли да изкара колко са нормовремената за тези операции

ако ще я рзазнищим цялата процедура дрането и.

Нед Сеп 10, 2017 9:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
ами някой ще покаже ли тая фактура за какво точно е все пак?

а и някой може ли да изкара колко са нормовремената за тези операции

ако ще я рзазнищим цялата процедура дрането и.

:good: Много точно казано колега, дори и да не е по фактура да се напишат цени за частите и цена за труд!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Нед Сеп 10, 2017 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Вие колега като какъв се изявявате като негов адвокат или??? И не знам от кога ако се усъмниш в някой трябва да те баннат!?!!!
И пак казвам, не съм казал, че е лъжец казах за цената, че е висока и все още не се разбра какви части са сложени... мистерия е!
И друго ако кола произведена 2014 (седяла в шоурум) се продаде през 2017 стара ли е? А за тая тема бели сервизи ама хич и нямам вяра и не само аз де.. и има защо а и е писано по тоя въпрос.
Пак казвам занимавам се с продажба на разни неща както и коли (предимно СУБАРУ) и до сега не съм излъгал никой с нищо, ако има някой излъган моля да го напише!

Тогава пиши само за себе си колко си честен и не клевети хората които не познаваш и нямаш пряк контакт за дейността им. Когато имаш честа да познаваш Павлин и се запознаеш пряко с това което извършва и какви гаранции дава , тогава можеш да изказваш мнения от сорта ,, Знаеш ли какви са частите и колко те е одрал.

Нед Сеп 10, 2017 10:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 103 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор