Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:32 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Въпрос относно внос от Австрия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, може ли малко помощ...

Никога до сега не съм се занимавал с чужди коли, а един приятел австриец се премести да живее в България и се е насочил към доста ЕКО живот, докара си покъщината с колата и сега иска да я подари, а сестра ми си търси точно такъв тип кола (не е Субару, но само в този форум съм потребител и за това питам вас).

Въпроса е следния, колата е с австрийски номера, всички документи са от там, няма нищо българско по нея и в такъв случай как се действа пред КАТ? Трябва ли някакви специално австрийски документи, че колата е изнесена от там с цел продажба в България? А случая дори не е продажба... Помолих го да ми изкара, каквито документи има, искара ми една книжка, която се издава при регистрация на колата (нещо като нашия голям талон), показа ми и техническия преглед, който е до 09.08.2017. Каза ми, че като разбера, какво трябва да се направи, той трябва да отрегистрира колата от австрия с въпросната книжка, та ще трябва да му я върна. Аз в такъв случай, какви документи трябва да подготвя за пред КАТ?

Предварително се извинявам за може би смешно звучащия пост, ама на истина, не знам какво да правя.

П.П. Колата е VW Polo 1.4, Бензин 2000 г. (ако това има значение)

Съб Юли 08, 2017 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор