Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:55 pm



Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Затъмняване на стъкла 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
след като прекарах 15 минути в търсене на подобна тема, не намерих и се учудих и спрях тук :) Интересува ме, някой от вас дали си е затъмнявал задните прозорци на колата (тъй като предните е забранено със закон). Как и къде го е правил, за какви пари и тн. Гледам, че има доста Субита със затъмнени стъкла. Също така не знам и какви са технологиите за това. Доколкото разбрах става въпрос за фолио, което се лепи на стъклата. До момента събрах само негативни отзиви от рода на некачествено залепено фолио, разглобяване на вратите и неправилното им сглобяване после, предизвикващо дрънчене в колата и др.
Та ще съм ви благодарен, ако някой има опит да сподели.

Пет Дек 24, 2010 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега!
Моето фори го затъмних във Варна. Фолиото е Ллумар и съм меко казано доволен, визията се промени, спира ув-лъчите и колата се охлажда много добре лятото! Определено си заслужава.
Ако искаш контакти пиши.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пет Дек 24, 2010 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 8:46 pm
Мнения: 248
Местоположение: БОЖУРИЩЕ
Автомобил: Аутбек3.0
Телефон: 0888524989
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
На моята импреза сина ми сложи тъмно фолио ,но след две години все да се напуква.Аз лично не съм привърженик на затъмняване на стъклата.

Пет Дек 24, 2010 2:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
kocepicha написа:
На моята импреза сина ми сложи тъмно фолио ,но след две години все да се напуква.Аз лично не съм привърженик на затъмняване на стъклата.

От това което прочетох из намереното от гугъл, явно е ползвано евтино и некачествено фолио или просто е сложено не както трябва. Точно поради тези причини търся някъде където се прави качествено :)

Пет Дек 24, 2010 2:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да се направи така, че да изкара и 5 и 10 години при това без да струва 1000-2000 лв.

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Дек 24, 2010 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:59 pm
Мнения: 21
Местоположение: F U
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
иаз си сложих и съм доволен - със сигурнос не ми пречи. нема жега неми пречи слънцето супе ре :)

_________________
Совите не са това, което са!!!

Пет Дек 24, 2010 4:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 9:14 pm
Мнения: 282
Местоположение: Стамболийски / София
Автомобил: Legacy 2.0 GL 97г.
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
моята си я купих със затъмнени стъкла, но все още не мога да дам много отзиви, прекалено малко съм я карал все още. Но ми е странно, това е сигурно :)

Пет Дек 24, 2010 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:59 pm
Мнения: 21
Местоположение: F U
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
забравих да кажа че мойта има и на предните стъкла и суууперрр

_________________
Совите не са това, което са!!!

Пет Дек 24, 2010 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 6:08 pm
Мнения: 1159
Местоположение: София
Автомобил: с EWG
Рейтинг: 379
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моите ги затъмних при Боби от VW Club в София, Младост 4. Има голям избор и работи много качествено:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 281f8cc60b

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigdinch.mobile

Пет Дек 24, 2010 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм с Лумар, много съм доволен. Отвътре се вижда много ясно и чисто, а отвън е доста тъмно. Илезе ми 230 лв и е поставено много професионално.

Пет Дек 24, 2010 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
miroslavmark написа:
И аз съм с Лумар, много съм доволен. Отвътре се вижда много ясно и чисто, а отвън е доста тъмно. Илезе ми 230 лв и е поставено много професионално.

Ако не е тайна, къде ти го поставиха ?
pafka написа:
Моите ги затъмних при Боби от VW Club в София, Младост 4. Има голям избор и работи много качествено:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 281f8cc60b

За какви пари? :)

Нед Дек 26, 2010 10:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега по добре разглоби вратите. Но не целите, Маха се отвътре кората и лайсната от външната страна. Тя е с малко гадни щипки които трябва да внимаваш да не дадат фира и има две рапидки от двете страни които са под гумените уплътнения. Не се дърпа нагоре, а трябва от вътрешната страна на вратата, долния край на щипката да се извади лекичко навън за да отщипе.
И след това, под лайсната от двете страни на стъклото има няколко водача които го крепят. От вътрешната страна на вратата се развиват, а тези от външната страна са пак като щипки. Те се свалят лесно. И това ще е напълно достатъчно да се залепи фолио както трябва. Ако не го направиш има голяма вероятност отдолу да започне да се разлепва и когато свалиш джама да го отлепи цялото. Но недей да се тестваш да сваляш стъклата от вратите ако не си го правил. После се започва с една настройка която може да отнеме доста време.
Разглобявал съм врати на легаси '00 и на аутбек '05. Би трябвало и при форито да е по същия начин.
Ако има проблем мога да помагам.
За самото фолио моето мнение е 3М.

_________________
www.pipontuning.com

Пон Дек 27, 2010 12:00 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
xektor написа:
Колега по добре разглоби вратите. Но не целите, Маха се отвътре кората и лайсната от външната страна. Тя е с малко гадни щипки които трябва да внимаваш да не дадат фира и има две рапидки от двете страни които са под гумените уплътнения. Не се дърпа нагоре, а трябва от вътрешната страна на вратата, долния край на щипката да се извади лекичко навън за да отщипе.
И след това, под лайсната от двете страни на стъклото има няколко водача които го крепят. От вътрешната страна на вратата се развиват, а тези от външната страна са пак като щипки. Те се свалят лесно. И това ще е напълно достатъчно да се залепи фолио както трябва. Ако не го направиш има голяма вероятност отдолу да започне да се разлепва и когато свалиш джама да го отлепи цялото. Но недей да се тестваш да сваляш стъклата от вратите ако не си го правил. После се започва с една настройка която може да отнеме доста време.
Разглобявал съм врати на легаси '00 и на аутбек '05. Би трябвало и при форито да е по същия начин.
Ако има проблем мога да помагам.
За самото фолио моето мнение е 3М.

Не ми се ще да разглобявам вратите за да сложа фолио. Предполагам има по-лесен и безболезнен начин. Само мога да си представя какво ще е положението, след като аз си разглобя вратата... :D Да не говорим, че после няма да мога да я сглобя... :D

Пон Дек 27, 2010 2:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Sobibor написа:
xektor написа:
Колега по добре разглоби вратите. Но не целите, Маха се отвътре кората и лайсната от външната страна. Тя е с малко гадни щипки които трябва да внимаваш да не дадат фира и има две рапидки от двете страни които са под гумените уплътнения. Не се дърпа нагоре, а трябва от вътрешната страна на вратата, долния край на щипката да се извади лекичко навън за да отщипе.
И след това, под лайсната от двете страни на стъклото има няколко водача които го крепят. От вътрешната страна на вратата се развиват, а тези от външната страна са пак като щипки. Те се свалят лесно. И това ще е напълно достатъчно да се залепи фолио както трябва. Ако не го направиш има голяма вероятност отдолу да започне да се разлепва и когато свалиш джама да го отлепи цялото. Но недей да се тестваш да сваляш стъклата от вратите ако не си го правил. После се започва с една настройка която може да отнеме доста време.
Разглобявал съм врати на легаси '00 и на аутбек '05. Би трябвало и при форито да е по същия начин.
Ако има проблем мога да помагам.
За самото фолио моето мнение е 3М.

Не ми се ще да разглобявам вратите за да сложа фолио. Предполагам има по-лесен и безболезнен начин. Само мога да си представя какво ще е положението, след като аз си разглобя вратата... :D Да не говорим, че после няма да мога да я сглобя... :D


Успех и кажи след това какъв е ефекта, че и аз ще го правя това някои ден.

_________________
www.pipontuning.com

Пон Дек 27, 2010 11:26 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 1:25 pm
Мнения: 12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Forester 2.0XS
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Когато купих моя автомобил поисках от дилъра в Бургас да затъмним задните прозорци, но това не можеше да стане в техния сервиз. Затова намерих професионалисти които се занимават с това и те ми го свършиха много професионално с фолио 3М, без да свалят никакви кори и т.н. глупости. Вече две лета и две зими съм си с фориото и няма никакъв проблем - стои като ново.

_________________
Напред науката е слънце.

Пон Дек 27, 2010 11:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 11:55 am
Мнения: 244
Местоположение: Berlin - Sofia
Автомобил: EVO VI GSR
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет,

и аз карам със фолио на предните и задните стъкла и съм много доволен. Беше ми поставено при един пич които работи в задния двор на Автокъща КОНЧЕТО в София.
Мишо се казва, работи заедно със едно друго момче, използват високо качествено Фолио от САЩ. Цените се коментират на място, но се ориентираи около 180/250лв.

Вече 7-8 коли сме правили при него, и няма никакви оплаквания. От лада до БМВ Х6 съм срещал при него в работилницата, така че според мен доста ги разбира нещата. Ако решиш нещо мога да ти пусна номера на момчето на ЛС :smt023

_________________
EVO VI GSR

Пон Дек 27, 2010 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Sobibor написа:
miroslavmark написа:
И аз съм с Лумар, много съм доволен. Отвътре се вижда много ясно и чисто, а отвън е доста тъмно. Илезе ми 230 лв и е поставено много професионално.

Ако не е тайна, къде ти го поставиха ?
pafka написа:
Моите ги затъмних при Боби от VW Club в София, Младост 4. Има голям избор и работи много качествено:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 281f8cc60b

За какви пари? :)


Не е тайна, в Шумен ми го слага един агент, занимава се само с това от доста години...Заради цените тук, идват доста хора отдалече при него. Ако пътуваш насам, ще ти уредя да стане за няколко часа...Ама трябва да е малко по-топло навън, сега ако го поставиш, ще се разлепи...

Пон Дек 27, 2010 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 3:18 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Автомобил: Legacy Outback 2.5 2000г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това е сайта на Мишо:
http://www.foliotuning.com/

В момента цените са около 140/160 лв за фолио с 5г. гаранция и 240/250 за 10г. гаранция (но си зависи от колата - размера).

Вто Дек 28, 2010 11:15 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 11:55 am
Мнения: 244
Местоположение: Berlin - Sofia
Автомобил: EVO VI GSR
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
XaBaTa написа:
Това е сайта на Мишо:
http://www.foliotuning.com/

В момента цените са около 140/160 лв за фолио с 5г. гаранция и 240/250 за 10г. гаранция (но си зависи от колата - размера).


Точно за него говорих! Много съм доволен от работата му :smt136

_________________
EVO VI GSR

Вто Дек 28, 2010 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 15, 2010 4:48 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5 XT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
chephe21 написа:
XaBaTa написа:
Това е сайта на Мишо:
http://www.foliotuning.com/

В момента цените са около 140/160 лв за фолио с 5г. гаранция и 240/250 за 10г. гаранция (но си зависи от колата - размера).


Точно за него говорих! Много съм доволен от работата му :smt136

Въпросният Мишо, не сваля прозорци не разкача врати и тн. нали ? Защото ако го хвалите ще го посетя догодина :D

Вто Дек 28, 2010 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор