Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 36 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Търся платформа / превоз от Германия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
А плащането на Гермаската мацка как стана? По банков път или даде парите на пича с автовоза?

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Съб Яну 27, 2018 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
А плащането на Гермаската мацка как стана? По банков път или даде парите на пича с автовоза?


Посъветваха ме да не давам пари на шофьорите. Имали са редица случаи, в които шофьорите твърдели, че са били упоявани и т.н. и са им взимани парите или са измисляни някакви други интересни случки :-~

Плащането стана по банков път. Доста по-лесно и спокойно беше всичко :)

Пон Яну 29, 2018 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
doktormik написа:
Колега,безавариино каране с колата!! Много добре е станало според мен,че са те оставили сам да си монтираш номерата!!! Иначе започва едно безогледно дупчене на ламарината,за да се завият 2 видийки,при положение,че имаме фабрични места за номерата...


Благодаря за пожеланията, колега!
Напълно съм съгласен с теб за номерата...тъпото в случая беше, че търсех около 30мин. в най-ветровития и ледовит ден от месеца да се появи монтажник, за да ми каже в крайна сметка, че мога и сам да си ги монтирам ](*,)

Пон Яну 29, 2018 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 4:33 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet написа:

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO.


Колега би ли споделил коя е спедиторската фирма защото и аз търся превоз на кола от Германия? Ако сметнат админите че е скрита реклама моля те изпрати ми я на ЛС. Предварително благодаря

Нед Апр 01, 2018 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nirbod83 написа:
dr_vet написа:

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO.


Колега би ли споделил коя е спедиторската фирма защото и аз търся превоз на кола от Германия? Ако сметнат админите че е скрита реклама моля те изпрати ми я на ЛС. Предварително благодаря


Писах ти ЛС, колега. Успех ти желая!

Нед Апр 01, 2018 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 01, 2018 5:16 pm
Мнения: 1
Телефон: 017626250779
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Интересувам се и аз от темата. Може ли да помоля колегите с координатите на тази фирма за превоз?

Благодаря предварително!

Съб Сеп 01, 2018 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам познат дето бръмчи до Австрия и Германия, за кой град става въпрос да го питам.

Чет Сеп 06, 2018 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 1:15 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet написа:
Здравейте колеги и за много години :)

Пиша с малко закъснение, но все пак реших да актуализирам темата и да споделя как се развиха нещата с превоза на "Беки" до България... :D

Първо искам да благодаря на всички, които изказаха мнение по темата и по-специално на колегата CE107, който очевидно е доста запознат с подробностите покрай докарването на автомобил от Германия!

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO. Проверих на няколко места и цените вървяха горе-долу в тези граници, с изключение на офертата на един колега от форума, чието име не искам да споменавам....неговата оферта беше х2 :shock:

Както и да е....колата вече е на българска земя, регистрирана, обслужена и готова за подвизи ;)

P.S. не съжалявам, че избрах варианта за докарване с автовоз пред този за докарване на собствен ход. Предполагам, че щеше да излезе една идея по-евтино, но това само в идеалния случай на безавариен път. В моя случай се оказа, че термостата е все още оригиналния си за колата и даваше малко отклонения в поддържането на температурата на двигателя. Не ми се мисли ако бях тръгнал на път от около 2000км. и по пътя я бях прегрял или, я нещо друго се беше случило... Гумите също не бяха добре балансирани и при по-висока скорост тресеше. Дали щеше да е приятно да карам така 2000км. или рентабилно да търся по пътя къде да ми балансират гумите... :-~

Не на последно място спестих не малко време, избирайки варианта с автовоз, а в моя случай (а може би и не само в моя) времето е доста ценно ;)

Поздрави на всички колеги и се надявам по-често да се засичаме по пътищата, а не по сервизите :beer:

Здравей
ще ми пратиш ли и намен телефон на спедиторската фирма.
Благодаря предварително!

Чет Ное 01, 2018 1:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 30, 2018 2:50 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Ще може ли и аз да получа името/ контакти на спедиторската фирма? :)

Благодаря предварително.

Пет Ное 30, 2018 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 22, 2018 6:54 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!
Бихте ли споделили контакти за тази спедиторска фирма, на която dr_vet е ползвал услугите?
Благодаря ви предварително!

Пон Мар 11, 2019 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 23, 2019 6:27 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, темата е малко стара, но имам въпрос, аз съм пред дилема за парите, познавам шофьора на автовоза, но ме е страх да му дам 14к в джоба, по банков път ок, но не е ли много голяма таксата за прехвърляне на големи суми пари? Иначе си харесах кола и пратих човек да я погледне, каже ли, че е ок имам зелена светлина за парите, но как става и колко лв е таксата за такова нещо?

Вто Юли 23, 2019 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
betaserk написа:
Здравейте, темата е малко стара, но имам въпрос, аз съм пред дилема за парите, познавам шофьора на автовоза, но ме е страх да му дам 14к в джоба, по банков път ок, но не е ли много голяма таксата за прехвърляне на големи суми пари? Иначе си харесах кола и пратих човек да я погледне, каже ли, че е ок имам зелена светлина за парите, но как става и колко лв е таксата за такова нещо?


Зависи от банките. При всички случаи е по-добре по банка. - Вижте тарифите на банката - има голямо значение кога да се изпълни превода - дали същия ден, дали следващия или след два три дена - в зависимот от това е и таксата. Превода за сума от 15к лева няма да надхвърли 100-150 лева такса. Но както казах и преди проверете във вашата банка какви са тарифите.

Поздрави

Сря Юли 24, 2019 6:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, използвайте SEPA а не SWIFT. Банките се правят на ударени, но и вие ударете по масата и си искайте правата.
Ако Вашата банка откаже, потърсете доставчик на такава платежна услуга, примерно Paysera. Аз лично никога вече не бих платил 25евра+ % от сумата на банката - това е обир, който банките умишлено прилагат.
Имайте предвид, че при плащане по банка на автосалона/собственика трябва да си оформите и договора, съответно таксите за тази сума. По принцип автоджамбазите пишат по-ниски суми на договорите, но това е при кеш плащане.
При използване на банка и парите трябва да са с доказан произход, но това си е открай време.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Юли 24, 2019 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди време (около 3-4 години), когато правих превод се плзваше само SWIFT (в банка, която ползвах) и наистина таксата беше доста дебела - при сегашните условия (при използване на SEPA), ако сумата на колегата е 14к Евро, то превода би му коствал около 24Евро, ако е 14к лева - 20Евро

Пет Юли 26, 2019 9:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 8:17 am
Мнения: 5
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Банков превод. Това е най сигурното

Пет Юли 26, 2019 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 2:02 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet - колега сподели коя е спедиторската фирма. Спешно ми трябва такъв транспорт и искам да е нещо проверено. Видях, че и други колеги са те молили за същата услуга, ако някой от тях има информацията моля да ми я сподели на лично или тук в темата. Благодаря на всеки отзовал се!

Пон Фев 10, 2020 2:07 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор