Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:51 pm



Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Търся платформа / превоз от Германия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
А плащането на Гермаската мацка как стана? По банков път или даде парите на пича с автовоза?

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Съб Яну 27, 2018 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
А плащането на Гермаската мацка как стана? По банков път или даде парите на пича с автовоза?


Посъветваха ме да не давам пари на шофьорите. Имали са редица случаи, в които шофьорите твърдели, че са били упоявани и т.н. и са им взимани парите или са измисляни някакви други интересни случки :-~

Плащането стана по банков път. Доста по-лесно и спокойно беше всичко :)

Пон Яну 29, 2018 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
doktormik написа:
Колега,безавариино каране с колата!! Много добре е станало според мен,че са те оставили сам да си монтираш номерата!!! Иначе започва едно безогледно дупчене на ламарината,за да се завият 2 видийки,при положение,че имаме фабрични места за номерата...


Благодаря за пожеланията, колега!
Напълно съм съгласен с теб за номерата...тъпото в случая беше, че търсех около 30мин. в най-ветровития и ледовит ден от месеца да се появи монтажник, за да ми каже в крайна сметка, че мога и сам да си ги монтирам ](*,)

Пон Яну 29, 2018 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 4:33 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet написа:

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO.


Колега би ли споделил коя е спедиторската фирма защото и аз търся превоз на кола от Германия? Ако сметнат админите че е скрита реклама моля те изпрати ми я на ЛС. Предварително благодаря

Нед Апр 01, 2018 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nirbod83 написа:
dr_vet написа:

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO.


Колега би ли споделил коя е спедиторската фирма защото и аз търся превоз на кола от Германия? Ако сметнат админите че е скрита реклама моля те изпрати ми я на ЛС. Предварително благодаря


Писах ти ЛС, колега. Успех ти желая!

Нед Апр 01, 2018 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 01, 2018 5:16 pm
Мнения: 1
Телефон: 017626250779
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Интересувам се и аз от темата. Може ли да помоля колегите с координатите на тази фирма за превоз?

Благодаря предварително!

Съб Сеп 01, 2018 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам познат дето бръмчи до Австрия и Германия, за кой град става въпрос да го питам.

Чет Сеп 06, 2018 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 1:15 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet написа:
Здравейте колеги и за много години :)

Пиша с малко закъснение, но все пак реших да актуализирам темата и да споделя как се развиха нещата с превоза на "Беки" до България... :D

Първо искам да благодаря на всички, които изказаха мнение по темата и по-специално на колегата CE107, който очевидно е доста запознат с подробностите покрай докарването на автомобил от Германия!

След не много дълъг период на размисъл и търсене на подходящия вариант в крайна сметка колата беше докарана с автовоз на голяма спедиторска фирма. За любопитните цената на такава услуга излезе 550 EURO. Проверих на няколко места и цените вървяха горе-долу в тези граници, с изключение на офертата на един колега от форума, чието име не искам да споменавам....неговата оферта беше х2 :shock:

Както и да е....колата вече е на българска земя, регистрирана, обслужена и готова за подвизи ;)

P.S. не съжалявам, че избрах варианта за докарване с автовоз пред този за докарване на собствен ход. Предполагам, че щеше да излезе една идея по-евтино, но това само в идеалния случай на безавариен път. В моя случай се оказа, че термостата е все още оригиналния си за колата и даваше малко отклонения в поддържането на температурата на двигателя. Не ми се мисли ако бях тръгнал на път от около 2000км. и по пътя я бях прегрял или, я нещо друго се беше случило... Гумите също не бяха добре балансирани и при по-висока скорост тресеше. Дали щеше да е приятно да карам така 2000км. или рентабилно да търся по пътя къде да ми балансират гумите... :-~

Не на последно място спестих не малко време, избирайки варианта с автовоз, а в моя случай (а може би и не само в моя) времето е доста ценно ;)

Поздрави на всички колеги и се надявам по-често да се засичаме по пътищата, а не по сервизите :beer:

Здравей
ще ми пратиш ли и намен телефон на спедиторската фирма.
Благодаря предварително!

Чет Ное 01, 2018 1:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 30, 2018 2:50 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Ще може ли и аз да получа името/ контакти на спедиторската фирма? :)

Благодаря предварително.

Пет Ное 30, 2018 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 22, 2018 6:54 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!
Бихте ли споделили контакти за тази спедиторска фирма, на която dr_vet е ползвал услугите?
Благодаря ви предварително!

Пон Мар 11, 2019 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 23, 2019 6:27 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, темата е малко стара, но имам въпрос, аз съм пред дилема за парите, познавам шофьора на автовоза, но ме е страх да му дам 14к в джоба, по банков път ок, но не е ли много голяма таксата за прехвърляне на големи суми пари? Иначе си харесах кола и пратих човек да я погледне, каже ли, че е ок имам зелена светлина за парите, но как става и колко лв е таксата за такова нещо?

Вто Юли 23, 2019 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
betaserk написа:
Здравейте, темата е малко стара, но имам въпрос, аз съм пред дилема за парите, познавам шофьора на автовоза, но ме е страх да му дам 14к в джоба, по банков път ок, но не е ли много голяма таксата за прехвърляне на големи суми пари? Иначе си харесах кола и пратих човек да я погледне, каже ли, че е ок имам зелена светлина за парите, но как става и колко лв е таксата за такова нещо?


Зависи от банките. При всички случаи е по-добре по банка. - Вижте тарифите на банката - има голямо значение кога да се изпълни превода - дали същия ден, дали следващия или след два три дена - в зависимот от това е и таксата. Превода за сума от 15к лева няма да надхвърли 100-150 лева такса. Но както казах и преди проверете във вашата банка какви са тарифите.

Поздрави

Сря Юли 24, 2019 6:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, използвайте SEPA а не SWIFT. Банките се правят на ударени, но и вие ударете по масата и си искайте правата.
Ако Вашата банка откаже, потърсете доставчик на такава платежна услуга, примерно Paysera. Аз лично никога вече не бих платил 25евра+ % от сумата на банката - това е обир, който банките умишлено прилагат.
Имайте предвид, че при плащане по банка на автосалона/собственика трябва да си оформите и договора, съответно таксите за тази сума. По принцип автоджамбазите пишат по-ниски суми на договорите, но това е при кеш плащане.
При използване на банка и парите трябва да са с доказан произход, но това си е открай време.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Юли 24, 2019 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди време (около 3-4 години), когато правих превод се плзваше само SWIFT (в банка, която ползвах) и наистина таксата беше доста дебела - при сегашните условия (при използване на SEPA), ако сумата на колегата е 14к Евро, то превода би му коствал около 24Евро, ако е 14к лева - 20Евро

Пет Юли 26, 2019 9:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 8:17 am
Мнения: 5
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Банков превод. Това е най сигурното

Пет Юли 26, 2019 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 2:02 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dr_vet - колега сподели коя е спедиторската фирма. Спешно ми трябва такъв транспорт и искам да е нещо проверено. Видях, че и други колеги са те молили за същата услуга, ако някой от тях има информацията моля да ми я сподели на лично или тук в темата. Благодаря на всеки отзовал се!

Пон Фев 10, 2020 2:07 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор