Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:58 pm



Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
 И аз искам Субару... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
тези сайтове са хубави,но според мен специално за Субару е по-добре да се купи от България-ще излезе по-евтино.Не за друго,а понеже тези коли супер трудно се продават в Бг и цената може да се смъкне доста...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ей това ти трябва на теб:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-SUB ... dZViewItem

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?

Пон Яну 29, 2007 1:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Provigo написа:
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?


Хм,а твоята на по-малко ли е?Че то в България кола ,дето е внесена от вън и е на повече от 3-4 години на по-малко километри е като игла в купа сено...Ти не гледай какво пише на километража.Като ходих да ми връзват радиото във Варна при едни алармаджии,тъкмо връщаха километража на един пасат -2-3 годишен ТДИ.Напраиха го да е на 100 хил км.И това става в един гараж...Та ТДИ -тата дето се внасят в Бг са по на 300-400 хилкм реално !
Та аз тази кола,от еbay бих я взел без да се замисля ако си търсех сега кола. Кола 2002 г. на тея километри е карана само по магистрала-няма изтъркано вътре,като кукла е.Моята дето е на 6 месеца не изглежда така.Освен това има сервизна книжка и ако и е правено обслужването както следва,не виждам какви опасения може да има купувача.А и говорим за цена 6800$(тва са 10-11 хил.лв.) за Аутбек 2002...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пон Яну 29, 2007 5:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Имаш право, моята на километража пише 186 хил. ама аз силно се съмнявам да е на толкова.

Пон Яну 29, 2007 5:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум

Пон Яну 29, 2007 7:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум



И всичките тези главоболия оптпадат ако само се махнеш и не живееш повече в България.

Пон Яну 29, 2007 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
tonizdravkov написа:
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум


Дадох примера с тази кола,понеже е идеална оферта-нова кола за малко пари на много мили,НО магистрални мили !!! Има огромна разлика.Аз бих избрал тази пред някоя 10 годишна със 100 хил на километраж.И цената е реална не само за щатите.Ти мислищ ли,че нашите търгаши ги купуват по скъпо по Европата.Един пич в България ми каза,че продава 4 автовоза на месец ! Ти мислиш ли,че всяка кола я оглежда в подробности-ми не.Той не се пазари за цена за една кола,а за 20 примерно накуп.
А за Субару в България може да смъкнеш колкото си искаш от цената,понеже има минимално търсене.Не че са лоши коли-напротив,но няма условия за тях-сервизи ,евтини части...а и си имат кусурите.

В щатите е същата работа със автотъргашите.Със Субару е друга работата-втора ръка са скъпи именно щото са им евтини частите и има сервизи.
Аз познавам тук един евреин-автотърговец-та той ми вика така:Искаш ли да изкараш бързи 5 хил$?-Купуваш 3 коли за 5 хил. и ги продаваш за 10.Пича е на около 60 години,само с автотърговия и акции се занимава.Обикаля дилърите,ходи по аукциони и купува коли"На килограм", без да го интересува каква е колата,на колко километра е,в какво състояние е...Купува 10 коли,примерно 2 се оказват за ремонта-ако не може да прикрие кусурите ги оправя и винаги е на печалба !!!

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Вто Яну 30, 2007 5:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
да ви питам пак за тея понижаващи предавки, каква точно им е функцията, при всички легасита ли ги има или само при тея с ръчни скорости, има ли ги в моделите преди 94, има ли ги в импрезата?

благодаря

P.S. Каква е тая противооткатна система дето се монтирала на комби модификациите на легасито (източник автомобила на старо в мобиле.бг)

Сря Яну 31, 2007 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
mateocolumb написа:
да ви питам пак за тея понижаващи предавки, каква точно им е функцията, при всички легасита ли ги има или само при тея с ръчни скорости, има ли ги в моделите преди 94, има ли ги в импрезата?

благодаря

P.S. Каква е тая противооткатна система дето се монтирала на комби модификациите на легасито (източник автомобила на старо в мобиле.бг)


Понижаващата предавка я има във всички комбита с ръчни скорости. Тая противооткатна система освен да е хилхолдера, не се сещам за друго.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Яну 31, 2007 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте момчета!...ето какво излезе - Импреза, 1.6 комби, 124000км(официално :D ) първа регистрация в края на 98...внос по поръчка от Австрия. Да ми е честита и дано да ми е на късмет!!!! Темата "И аз искам Субару..." се закрива официално!

Сега естествено изникват въпросите по смяната на консумативите, но тях ще си ги задам в частта посветена на Импреза...Благодаря на всички за съветите

Нед Фев 25, 2007 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Хайде честито, безаварийно, и със здраве да си я караш.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Нед Фев 25, 2007 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Честита да ти е :)

_________________
All-Wheel-Drive

Нед Фев 25, 2007 7:31 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 19, 2007 6:41 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.0d AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте,

Един кандидат-член на обществото, с добра идея скоро да имам Форестър (ако може "още утре" при добра оферта, стига да е за свястна машина на разумна цена).

На 35 г. съм, висше образование (ТУ-София), зает с консултатска дейност в авиацията и журналистика, фен на японски коли. Сега карам - Нисан Примера 2.0 ТД, 1998 г. и Тойота РАВ4 2.2 Д4Д, 2006 г.

Запалването по Форестър стана от тест-драйв миналата седмица в шоурума на Симеоновско (дето го рекламираха по радиото). Пробвах 2,5ХТ. Звяр мамка му с ускорение, и със скоростите (ръчни) много удобни.

Да, ама не. Не ми се купува чисто нов Форестър по разбираеми финансови съображения. Затова искам да продам Примерата и да взема Форестър втора ръка, производство 1999-2002 г. някъде, за предпочитание 2.0 атмосферен МТ. Ама като гледам, тук в БГ ги няма масово в продажба (тоест избор няма като хората или пък въобще го няма, в шоурума на Симеоновско например казаха, че от време на време при тях изпадат добре поддържани коли - когато заменят използван за нов Форестър и цената върви около и над 20 хил. лв., ама е много рядко и скоро няма да има).

Явно най-добре ще е да се купува от Германия (на мобиле.де има доста светстни, поне на пръв поглед, обяви за по 9-11 хил. евро), ама това си е сериозна задачка, която ще ми отнеме време. Има едни познати на мои приятели, дето се занимават да вкарват коли по поръчка от време на време от Германия и се чудя да ги използвам ли за това.

Та ще се радвам на съвети на участници във форума с опит за купуване на Форестър втора ръка от чужбина, пък и защо не от България, ако си струва.

Нед Май 20, 2007 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравей колега! Радвам се, че се присъединяваш към форума! :)
Относно колата-ами най-сигурната работа наистина е от навън да я вземеш, поне избора е голям пък и щом имаш познати те предполагам че са гъсти с автокъщите и няма да ти дадат някой боклук, нали така. :wink:
Нека и другите да кажат съвет, но аз мисля, че това е правилния избор!

Още веднъж приятно прекарване във форума! :D

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Вто Май 22, 2007 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Май 19, 2007 6:41 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.0d AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ImprezaSTI написа:
Здравей колега! Радвам се, че се присъединяваш към форума! :)
Относно колата-ами най-сигурната работа наистина е от навън да я вземеш, поне избора е голям пък и щом имаш познати те предполагам че са гъсти с автокъщите и няма да ти дадат някой боклук, нали така. :wink:
Нека и другите да кажат съвет, но аз мисля, че това е правилния избор!

Още веднъж приятно прекарване във форума! :D

Направено вече - "Форестър" от Германия 2.0 МТ, първа регистрация март 2002, 88 000 км.

Съб Юни 23, 2007 10:42 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
А честита да ти е, да си я караш с удоволствие! :D

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Съб Юни 23, 2007 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор