Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 57 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 И аз искам Субару... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
тези сайтове са хубави,но според мен специално за Субару е по-добре да се купи от България-ще излезе по-евтино.Не за друго,а понеже тези коли супер трудно се продават в Бг и цената може да се смъкне доста...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ей това ти трябва на теб:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-SUB ... dZViewItem

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?

Пон Яну 29, 2007 1:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Provigo написа:
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?


Хм,а твоята на по-малко ли е?Че то в България кола ,дето е внесена от вън и е на повече от 3-4 години на по-малко километри е като игла в купа сено...Ти не гледай какво пише на километража.Като ходих да ми връзват радиото във Варна при едни алармаджии,тъкмо връщаха километража на един пасат -2-3 годишен ТДИ.Напраиха го да е на 100 хил км.И това става в един гараж...Та ТДИ -тата дето се внасят в Бг са по на 300-400 хилкм реално !
Та аз тази кола,от еbay бих я взел без да се замисля ако си търсех сега кола. Кола 2002 г. на тея километри е карана само по магистрала-няма изтъркано вътре,като кукла е.Моята дето е на 6 месеца не изглежда така.Освен това има сервизна книжка и ако и е правено обслужването както следва,не виждам какви опасения може да има купувача.А и говорим за цена 6800$(тва са 10-11 хил.лв.) за Аутбек 2002...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пон Яну 29, 2007 5:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Имаш право, моята на километража пише 186 хил. ама аз силно се съмнявам да е на толкова.

Пон Яну 29, 2007 5:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум

Пон Яну 29, 2007 7:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум



И всичките тези главоболия оптпадат ако само се махнеш и не живееш повече в България.

Пон Яну 29, 2007 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
tonizdravkov написа:
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум


Дадох примера с тази кола,понеже е идеална оферта-нова кола за малко пари на много мили,НО магистрални мили !!! Има огромна разлика.Аз бих избрал тази пред някоя 10 годишна със 100 хил на километраж.И цената е реална не само за щатите.Ти мислищ ли,че нашите търгаши ги купуват по скъпо по Европата.Един пич в България ми каза,че продава 4 автовоза на месец ! Ти мислиш ли,че всяка кола я оглежда в подробности-ми не.Той не се пазари за цена за една кола,а за 20 примерно накуп.
А за Субару в България може да смъкнеш колкото си искаш от цената,понеже има минимално търсене.Не че са лоши коли-напротив,но няма условия за тях-сервизи ,евтини части...а и си имат кусурите.

В щатите е същата работа със автотъргашите.Със Субару е друга работата-втора ръка са скъпи именно щото са им евтини частите и има сервизи.
Аз познавам тук един евреин-автотърговец-та той ми вика така:Искаш ли да изкараш бързи 5 хил$?-Купуваш 3 коли за 5 хил. и ги продаваш за 10.Пича е на около 60 години,само с автотърговия и акции се занимава.Обикаля дилърите,ходи по аукциони и купува коли"На килограм", без да го интересува каква е колата,на колко километра е,в какво състояние е...Купува 10 коли,примерно 2 се оказват за ремонта-ако не може да прикрие кусурите ги оправя и винаги е на печалба !!!

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Вто Яну 30, 2007 5:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
да ви питам пак за тея понижаващи предавки, каква точно им е функцията, при всички легасита ли ги има или само при тея с ръчни скорости, има ли ги в моделите преди 94, има ли ги в импрезата?

благодаря

P.S. Каква е тая противооткатна система дето се монтирала на комби модификациите на легасито (източник автомобила на старо в мобиле.бг)

Сря Яну 31, 2007 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
mateocolumb написа:
да ви питам пак за тея понижаващи предавки, каква точно им е функцията, при всички легасита ли ги има или само при тея с ръчни скорости, има ли ги в моделите преди 94, има ли ги в импрезата?

благодаря

P.S. Каква е тая противооткатна система дето се монтирала на комби модификациите на легасито (източник автомобила на старо в мобиле.бг)


Понижаващата предавка я има във всички комбита с ръчни скорости. Тая противооткатна система освен да е хилхолдера, не се сещам за друго.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Яну 31, 2007 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте момчета!...ето какво излезе - Импреза, 1.6 комби, 124000км(официално :D ) първа регистрация в края на 98...внос по поръчка от Австрия. Да ми е честита и дано да ми е на късмет!!!! Темата "И аз искам Субару..." се закрива официално!

Сега естествено изникват въпросите по смяната на консумативите, но тях ще си ги задам в частта посветена на Импреза...Благодаря на всички за съветите

Нед Фев 25, 2007 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Хайде честито, безаварийно, и със здраве да си я караш.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Нед Фев 25, 2007 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Честита да ти е :)

_________________
All-Wheel-Drive

Нед Фев 25, 2007 7:31 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 19, 2007 6:41 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.0d AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравейте,

Един кандидат-член на обществото, с добра идея скоро да имам Форестър (ако може "още утре" при добра оферта, стига да е за свястна машина на разумна цена).

На 35 г. съм, висше образование (ТУ-София), зает с консултатска дейност в авиацията и журналистика, фен на японски коли. Сега карам - Нисан Примера 2.0 ТД, 1998 г. и Тойота РАВ4 2.2 Д4Д, 2006 г.

Запалването по Форестър стана от тест-драйв миналата седмица в шоурума на Симеоновско (дето го рекламираха по радиото). Пробвах 2,5ХТ. Звяр мамка му с ускорение, и със скоростите (ръчни) много удобни.

Да, ама не. Не ми се купува чисто нов Форестър по разбираеми финансови съображения. Затова искам да продам Примерата и да взема Форестър втора ръка, производство 1999-2002 г. някъде, за предпочитание 2.0 атмосферен МТ. Ама като гледам, тук в БГ ги няма масово в продажба (тоест избор няма като хората или пък въобще го няма, в шоурума на Симеоновско например казаха, че от време на време при тях изпадат добре поддържани коли - когато заменят използван за нов Форестър и цената върви около и над 20 хил. лв., ама е много рядко и скоро няма да има).

Явно най-добре ще е да се купува от Германия (на мобиле.де има доста светстни, поне на пръв поглед, обяви за по 9-11 хил. евро), ама това си е сериозна задачка, която ще ми отнеме време. Има едни познати на мои приятели, дето се занимават да вкарват коли по поръчка от време на време от Германия и се чудя да ги използвам ли за това.

Та ще се радвам на съвети на участници във форума с опит за купуване на Форестър втора ръка от чужбина, пък и защо не от България, ако си струва.

Нед Май 20, 2007 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Здравей колега! Радвам се, че се присъединяваш към форума! :)
Относно колата-ами най-сигурната работа наистина е от навън да я вземеш, поне избора е голям пък и щом имаш познати те предполагам че са гъсти с автокъщите и няма да ти дадат някой боклук, нали така. :wink:
Нека и другите да кажат съвет, но аз мисля, че това е правилния избор!

Още веднъж приятно прекарване във форума! :D

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Вто Май 22, 2007 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Май 19, 2007 6:41 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.0d AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ImprezaSTI написа:
Здравей колега! Радвам се, че се присъединяваш към форума! :)
Относно колата-ами най-сигурната работа наистина е от навън да я вземеш, поне избора е голям пък и щом имаш познати те предполагам че са гъсти с автокъщите и няма да ти дадат някой боклук, нали така. :wink:
Нека и другите да кажат съвет, но аз мисля, че това е правилния избор!

Още веднъж приятно прекарване във форума! :D

Направено вече - "Форестър" от Германия 2.0 МТ, първа регистрация март 2002, 88 000 км.

Съб Юни 23, 2007 10:42 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
А честита да ти е, да си я караш с удоволствие! :D

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Съб Юни 23, 2007 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Отговори на тема   [ 57 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор