Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 57 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща
 И аз искам Субару... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
За mateocolumb
Цитат:
за abs-a, а кото се засиля и набия спирачки какво трябва да чуя?...


За да стане тази проба, трябва да имаш необходимите условия на пътната настилка. С други думи трябва да е хлъзгаво. Става и на шосе, засипано с пясък. Хубаво е да вкараш едната страна в хлъзгаво и другата на здраво. На чисто, сухо шосе, с добри гуми - недей очаква нищо. Тази година, този модел няма да ти даде нищо.

Извод - гледай да не се залепиш някъде 'кат гербова марка на молба' докато определиш дали бачка ABS-a.

Втори извод - ако всички лампи на таблото светват като дадеш контакт и загасват след като запалиш двигателя....ти имаш добър ABS. Забрави си за идеята лампичките да загасваt и ABS-a да не работи.

Трети извод - това става възможно само в Адрешковски държави, когато ABS-a има сериозен дефект, продавача не издържа да го поправи и продаде колата, в държавата цари беззаконие и корупция, продавача сваля таблото и bypass-ва лампичката на ABS ......или check engine light. Просто я освобождава от оригиналното и захранване и я връзва, примерно, към захранването на лампата за маслото. Така ти влизаш в колата, даваш контакт, лампите светват, запалваш, те загасват и ти си викаш ОК съм. Instruments functional test is OK, поне не са ми извадили крушките и аз да си мисля че имам ABS. И чакаш три месеца да падне сняг и да се види дали ти бачка ABS-a. A то се оказва, че не бачка.

:D :D :D :D :D :D :D :D

Да се надяваме, че сценарий #3 няма да се случи на вас.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Съб Яну 27, 2007 1:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Е това пък не ми беше идвало на акъла, да вържеш лампата на нещо си за друга, и така да ти отчита нормална работа. Един познат като си продаваше колата наскоро измъкна лампата на АБС-а и кат си продаваше колата казваше че може би е изгоряла ;)

Съб Яну 27, 2007 2:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Офф.
Цитат:
За да стане тази проба, трябва да имаш необходимите условия на пътната настилка. С други думи трябва да е хлъзгаво.

Става, става :lol: като се засилиш с 180... :D :D :D

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Съб Яну 27, 2007 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ама, добави му отдолу и другото де, че така човека ще остане с неправилно впечатление ?

Цитат:
залепиш някъде 'кат гербова марка на молба

Съб Яну 27, 2007 2:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
абе дай да ви питам, тая ръчка до ръчната спирачка, за какво точно служи? Нали колата си врътка четерите гуми по default и през цялото време? Какъв е тоя бушон в двигателния отсек дето прави машинката само с предно, каде да го търся и ако го има, какво, пр****на ли е системата?

А и по прнцип, каква е разликата на awd-то на субару и конкурентите?

by the way, легасито от обявата в мобилето дето е 5800 всъшност било на 230000 км а не на 175, иначе "нямало забележки, но не съм го пробвал на баир дали му работи и предното :shock: :shock: , ама ръчка до ръчната си има", каза чичето дето го продава :lol: ...........с още малко теоретична подготовка, може и да изиграя разбирача, поне в тоя случай :lol: ....благодарности за инфото на всички


Последна промяна mateocolumb на Съб Яну 27, 2007 3:51 pm, променена общо 1 път


Съб Яну 27, 2007 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
другото дето е 5500, още не е внесено от германия, пича проучва пазара щото не му се рискувало да внесе толкова рядка кола....иначе било "перфектно" : :lol:

Съб Яну 27, 2007 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
При Субару не е въпрос дали ще работи предното а е дали ще работи задното.
Цитат:
не съм го пробвал на баир дали му работи и предното


Въртящият момент се предава от скоростната кутия към предния мост като фиксирана величина, а този към задния мост вече бива променлива. Когато колата изгуби, поради дефект или поради желание на водача, AWD....то тогава тя изгубва задно движение. За да изгуби предно движение трябва короната и пиньона на предния диференциал да станат оглозгани кат царевичен кочан.

Съб Яну 27, 2007 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
При Субару не е въпрос дали ще работи предното а е дали ще работи задното.
............Въртящият момент се предава от скоростната кутия към предния мост като фиксирана величина, а този към задния мост вече бива променлива........


продавача си мислеше че е със задно, а не аз.............за задния мост пак не разбрах, в нормални пътни условия предава ли се въртящ момент назад или не?...От гледна точка на awd-to има ли разлика дали е ръчна или автоматична скоростна кутия?....Ник, кажи и за ръчката до ръчната за какво служи?

Съб Яну 27, 2007 4:31 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ръчката до ръчната спирачка ти е понижаваща предавка на всички скорости. С механичната скоростна кутия си постоянно 4х4 и нямаш бушон само за предно.

Малко множко ми се виждат километрите, изчакай за по-добра ако можеш.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Съб Яну 27, 2007 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
http://www.webmobil24.de/web/bu/suchen/ ... lTreffer=4

Нед Яну 28, 2007 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Detai ... =2&row=10#

Нед Яну 28, 2007 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Detai ... =2&row=10#

Нед Яну 28, 2007 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
потърси и тукhttp://www.car4you.com/

Нед Яну 28, 2007 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
тези сайтове са хубави,но според мен специално за Субару е по-добре да се купи от България-ще излезе по-евтино.Не за друго,а понеже тези коли супер трудно се продават в Бг и цената може да се смъкне доста...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ей това ти трябва на теб:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-SUB ... dZViewItem

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?

Пон Яну 29, 2007 1:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Provigo написа:
Пък и с тия 230 хил. км. не е ли множко? Я кажете според вас на колко километра бихте взели кола от ръка. Знам че няма точен отговор на това, и също е от значение как е поддържан. Знам че един двигател на 100 хиляди може да е свършил, и друг на 250хил. да си върви както трябва.
Но въпроса е, каква е за вас психологическата граница за километрите на Субару моторите?


Хм,а твоята на по-малко ли е?Че то в България кола ,дето е внесена от вън и е на повече от 3-4 години на по-малко километри е като игла в купа сено...Ти не гледай какво пише на километража.Като ходих да ми връзват радиото във Варна при едни алармаджии,тъкмо връщаха километража на един пасат -2-3 годишен ТДИ.Напраиха го да е на 100 хил км.И това става в един гараж...Та ТДИ -тата дето се внасят в Бг са по на 300-400 хилкм реално !
Та аз тази кола,от еbay бих я взел без да се замисля ако си търсех сега кола. Кола 2002 г. на тея километри е карана само по магистрала-няма изтъркано вътре,като кукла е.Моята дето е на 6 месеца не изглежда така.Освен това има сервизна книжка и ако и е правено обслужването както следва,не виждам какви опасения може да има купувача.А и говорим за цена 6800$(тва са 10-11 хил.лв.) за Аутбек 2002...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пон Яну 29, 2007 5:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Имаш право, моята на километража пише 186 хил. ама аз силно се съмнявам да е на толкова.

Пон Яну 29, 2007 5:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум

Пон Яну 29, 2007 7:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
абе хора тая кола е в щатите.не забравяйте,че японски и американски автомобили внесени от щатите имат все още мито.та като я купиш за 12 000лв,като платиш транспорт и мито и ще ти стъпи на 20 000лв минимум



И всичките тези главоболия оптпадат ако само се махнеш и не живееш повече в България.

Пон Яну 29, 2007 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 57 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор