Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Яну 23, 2019 3:54 pm

Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Въпрос за Lineatronic 
Автор Съобщение

Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ето това звучи окуражаващо:)
Остава да открием един сервиз поне в нашите географски ширини и дължини, който може да отремонтира такива скоростни кутии при нужда..... та да наберем смелост:) Чак ми е малко странно.... не една и две марки в последните 7-8 години вкараха подобни автоматици.....и така и не се "отвори" някой да ги поправя, да ги подновява софтурено, да прави компютрите им и т.н. Ама какво се чудя, Аудитата от 2001 са с такива кутии и още "спят" автомонтьорите! :)
П.п: мааалко ме е яд, че не съм се запалил от рано по това да съм механик, не твърдя, че щях да стана факир в ремонта на автоматици, ама определено неумението и нежеланието на други, биха ме надъхали като за олимпийски финал :)

Нед Яну 21, 2018 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: 2.0EcoBoost,3.0 EA839, MA1.20
Рейтинг: 469
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Субару CVT е добре да се сменя маслото на едно 80-100000 км , макар че се води "вечно" и да се прави ъпдей на кутията (ако има такъв). Засега статистичеси е здрава кутия с някои издънки в началото.
Принципно този тип скоростна кутия е доста проста като принцип на работа, по-евтина за производство и една идея по-безпроблемна във времето. Те затова масово Японците ги слагат, гледат дълговечност, а не задоволство от карането на колата. Всички Лексъси хибрид са с такива скорости и държат по над 500000 км, Приусите също, Субару само такива вече слагат, Нисан, Тойота и други марки също масово ги вкараха в употреба.

Пон Яну 22, 2018 9:18 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 814
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fireblood-Subaru написа:
Ето това звучи окуражаващо:)
Остава да открием един сервиз поне в нашите географски ширини и дължини, който може да отремонтира такива скоростни кутии при нужда..... та да наберем смелост:) Чак ми е малко странно.... не една и две марки в последните 7-8 години вкараха подобни автоматици.....и така и не се "отвори" някой да ги поправя, да ги подновява софтурено, да прави компютрите им и т.н. Ама какво се чудя, Аудитата от 2001 са с такива кутии и още "спят" автомонтьорите! :)
П.п: мааалко ме е яд, че не съм се запалил от рано по това да съм механик, не твърдя, че щях да стана факир в ремонта на автоматици, ама определено неумението и нежеланието на други, биха ме надъхали като за олимпийски финал :)

Колега, а как според теб се ремонтира изгоряла електрическа крушка? :)

Пон Яну 22, 2018 1:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Изгорялата електрическа крушка се заменя с нова. Стойността на която е няколко десетки хиляди пъти по-ниска от стойността на жилището, автомобила и т.н.. Ако автомата на колата се повреди, е добре да може да бъде поправен, все пак стойността му е само няколко пъти по-ниска от цялото превозно средство като ново. Ако това имаш в предвид разбира се, колега:)
Нима нещо толкова нечувано поисках, като казах че се надявам някой, някъде да може да ги ремонтира?:)

Вто Яну 23, 2018 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зададох малко закачливо въпроса колега, но целта беше да насоча вниманието ти към две понятия в техниката и машиностроенето - контролопригодност и ремонтопригодност. Електрическата крушка е класически пример за неконтролопрогоден и неремонтопригоден компонент. В свят, в който всички производители работят при жестока конкуренция, печалбите от продажба на автомобили е мизерна. Доходната част е продажбата на консумативи, резервни части и сервизни услуги. Всеки производител може (и го прави) целенасочено да проектира елементите на автомобила с определен ресурс и в негов интерес е механизма да е контролопригоден и ремонтопригоден само в условията, в които той има превъзходство - специализиран сервиз, специализирана апаратура, компановка на механизма за подмяна на цели обособени доставени само от него части. Последният му приоритет е механизма (компонента) да се ремонтира от всеки гараж с подръчни средства - дори напротив, той цели подмяна вместо ремонт. Защото труда е доста скъп в други места на планетата. Пример за това са пластмасовите помпи за спирачната система. Преди 25 години биха се разсмели на идеята да сменяш цяла помпа вместо да я разглобиш и да смениш гумички за 3 лв. Надявам се разбираш за какво иде реч.
Мога да те успокоя, че Субару по принцип "малко бавно загряват" и в този случай все още правят нещата доста по-ремонто пригодни от тези на останалите производители. Това се променя в същата описана посока за съжаление, но икономиката има превес над техниката в нашето съвремие.
Ако всеки мислеше за ремонт преди да си купи колата, кой би си взел Бугати, Пагани и прочие техно чудеса?
Взимай каквото ти хареса и допада, пък бъдещето ще покаже дали ще се ремонтира или не.

Сря Яну 24, 2018 10:32 am
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Да, това което казваш е точно така. :)
Проблема при Ауди например /просто с тях имам досег/, е че именно в официалните им сервизи никакъв ремонт на скорости не могат да ти направят....говорим за CVT. Просто ти предлагат чисто нова.......на цена с труда.....ще цитирам по спомен..."около 11 000 евро"!
Разбира се, вързали са си гащите и най-важният и съществен елемент в кутията не се предлага като резервна част. Всичко останало го има. Стига се и до въпроса, щом в официалните сервизи не се предлага ремонт /не само в България/, защо се предлагат оригинални резервни части?! Ей такива разсъждения..... :)
Ще дам един пример... преди няколко години си закупихме Ауди /не сегашното/, взехме го от автосалон. беше на 8 години и по километраж 252 000 км. Изглеждаше супер....абе все едно е стояла във витрина,въпреки пробега. В течение на времето наистина нямахме никакви проблеми с нея, освен че след 2 години я откраднаха. Та....малко след като я закупихме, открих в интернет предишната собственичка, жена на нашите години /бях и преписал името и адреса от старите документи преди да ги вземе кат/. В крайна сметка от чисто любопитство я попитах как си купих здрава кола за толкова малко пари. Тя беше озадачена, каза че скоростната и кутия е "умряла" и са и поискали доста солена сума за нова кутия /повече, отколкото искат тук/. И...тя е оставила колата в някакъв автосалон и си е купила нова. Вече.....на колата откъде и каква кутия е сложена мога само да гадая, оказа се с изтрит сериен номер, явно е крадена. Но....работеше като часовник:)
Отпеснах се малко.....за което се извинявам:)

Сря Яну 24, 2018 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Предвид, че и двете кутии Lineartronic и Multritronic споделят някои компоненти и са резултат от инженеринг на една компания (LuK), мисля че можеш да очакваш същото развитие при наличие на проблем. Днешните CVT кутии са изключително сложни механизми, които изискват специфични и комплексни умения и апаратура. Производителите са си направили сметката, че пълното диагностициране и ребилд от квалифициран механик (70-120 Euro/h) при необходимо време от 20-30 часа не си заслужава парите, при положение, че поддържат нови кутии на склад. За възрастта на колите у нас единствения вариант остава втора употреба кутия (както са направили в твоя случай). Не бих разчитал на ремонт при сегашното ниво на дилъра.
Ако търсиш ремонтопригоден мехнизъм (стандартен хидротрансформатор) трябва да промениш нещо в критериите за търсене.
Успех.

Чет Яну 25, 2018 11:24 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Руснаците ремонтират всичко! Имайки предвид факта колко субара се карат там.
https://www.transakpp.ru/232/main/subar ... 0-cvt.html

Тва е един от многото сервизи в Москва.

още малко информация за TR690 https://akppro.com/en/archive/article/l ... onic-tr690
и TR580 https://akppro.com/en/archive/article/tr-580
като втория очевидно е по - добрия избор но на Аутбеците е чак след фейслифта от 2013-та.

Кутиите са си ОК. Просто клапаните който най - често страдат не се продават отделно, а в комплект с valve body-to на цена от 1000 + евро.

Вто Яну 30, 2018 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Русия е голяма страна. Благодарско за линковете. Частите ги има, остава да намериш една чиста баня и ремонта е готов ROFL .
Само като гледам цифрите при сериозен ремонт (шпулите, верига, лагери, семеринги, клъчпакове) са над 4000 лв и отделно труд......
Пък като гледам и до какви препоръки са стигнали за тия кутии:
- Не вдигайте повече от 130-140km/h :bow:
- при 200км/ч за 10 мин - отиваш на ремонт :beer:
- не буксувай в сняг и не тръгвай рязко :-~

Вече съм сигурен, че всяка втора кола със CVT идваща от Германия е за ремонт ROFL
Мааалко са се поувлекли май.

Вто Яну 30, 2018 1:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 228
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Русия е голяма страна. Благодарско за линковете. Частите ги има, остава да намериш една чиста баня и ремонта е готов ROFL .
Само като гледам цифрите при сериозен ремонт (шпулите, верига, лагери, семеринги, клъчпакове) са над 4000 лв и отделно труд......

Вече съм сигурен, че всяка втора кола със CVT идваща от Германия е за ремонт ROFL

В Германия на един колега му казали да не ползва моторна спирачка от падъл шифт-а,че не признавали гаранцията..... ](*,)

Вто Яну 30, 2018 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Каква е статистиката за тези кутии, чупят ли се масово , има ли сериозен проблем или са предимно частни случаи. Аз не съм чул засега за нещо сериозно, но честно не съм се и ровил в нета...

Вто Яну 30, 2018 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Всичко се чупи, особено като влезе в БГ. Първата модификация имаха серия със сериозен проблем, свързан с разпробиване на кутията. При втора генерация промениха сериозно дизайна, теглото и размерите, и валв бодито. Сега основно идват с "шум", който изисква отваряне и най-малкото подмяна на лагери. Обаче както пише и в сайта - они са са застраховали и лагера идва с корпуса :pardon:.
Тепърва ще се чува масово. Не мисля, че ще има истерия, но дизайна има някои ограничения, които трудно ще се спазват в Европа и у нас. Германеца ходи с нея по "черния" път до Малките градинки (вилните зонички) и е ОК, ама после идва в ръцете на Дончо Гагауза (името е измислено) и оня я емва да гони уазките в горите и ПЛЯС почва с песента " Тия Субара мамата ...... а - чупят се кат арменски сладки"

Неслучайно най-големия бум на CVT e в Азия (45% дял)

Вто Яну 30, 2018 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:

Да не забравяме, че и удар в бордюр, както и изкачване на големи наклони също еб@ват майката на кутиите.
За мен офроуд и вариатор са несъвместими неща, но пък кой съм аз, че да ги съдя. Това беше основната причина да не си купя Мурано. Това ще е основната причина и да не си купя повече и Субару. Като ще е кросувър, да е такъв, като ще е кола, може и вариатор, но няма място у калта ](*,)

Вто Яну 30, 2018 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Един колега с мурано 3литрово веднъж му се случи ВТ - София да я вземе много бързо. (незнам колко е карал, каза на магистралата на няколко пъти вдигнал 200, един резервоар бензин едвам му стигнал до софия) и нищо му няма на кутията.

Вто Яну 30, 2018 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Warxcell написа:
Един колега с мурано 3литрово веднъж му се случи ВТ - София да я вземе много бързо. (незнам колко е карал, каза на магистралата на няколко пъти вдигнал 200, един резервоар бензин едвам му стигнал до софия) и нищо му няма на кутията.

Велико Търново - София и с Кайен 500 к.с. не може да го вземеш с 200 км/ч средна скорост. А по АМ Хемус към София, са доста малко местата, където някой ще вдигне 200 км/ч.

Вто Яну 30, 2018 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
kronos написа:
Warxcell написа:

Велико Търново - София и с Кайен 500 к.с. не може да го вземеш с 200 км/ч средна скорост. А по АМ Хемус към София, са доста малко местата, където някой ще вдигне 200 км/ч.

Понеже горе се казва
Цитат:
- при 200км/ч за 10 мин - отиваш на ремонт

Затова го казвам. Би трябвало да са ги направили малко по-здрави.

Що ще слагат ХМоде за офроуд уж в ЦВТ-то?

Вто Яну 30, 2018 11:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Това го цитирах с ирония от руския сайт. Естествено, че нищо няма да и стане на кутията. Ми то в тубата е пълно с руснаци дето орат с Forester ХТ всякакви нивя, блата и калища. Ако беше толкова чупливо CVT-то досега да са оревали нета.

Сря Яну 31, 2018 12:00 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
В тия сайтове малко са прекалили :). В Subaruoutback.org е пълно с аутбеци cvt с който си теглят караваните и лодките и нямат проблеми. Е има и такива с проблеми, но не е масов проблема. Все пак знаем новите BMW-та колко се трошат :facepalm:

Сря Яну 31, 2018 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Kenshin написа:
Все пак знаем новите BMW-та колко се трошат :facepalm:

Знам, че е офф, ама какво имаш предвид, от опит ли го твърдиш или някаква статистика....и кои БМВ-та, че те имат доста над 10 модела....освен това тук се говори са скоростни кутии... ти това ли визираш, че се чупи при БМВ ?

Сря Яну 31, 2018 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Всичко може да се счупи! Нали знаете, "ако едно нещо може да се обърка, то се обърква" :D
Не искам да правя генерален извод след 2 страници коментари, но за сега изглежда, че независимо от цената...така или иначе в България никой не може да направи ремонт на такава кутия......за сега!? Не съм изненадан.... зададох въпроса с леката надежда, че може да греша, но.... :) Ето това ще е основната причина ако не се реша за Субару. Толкова години не ми харесваха интериорно.... след като заприличаха на коли отвътре, започнаха с гатанките отвън:) Ама....на човек угодия няма..... аз не правя изключение :lipseal:

Сря Яну 31, 2018 10:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща