Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Яну 24, 2019 6:45 am

Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Въпрос за Lineatronic 
Автор Съобщение

Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 814
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идеята на всички коментари беше, че може да се ремонтира. Просто няма достатъчен брой счупени за да започне някой да се занимава специално с тази кутия.

Сря Яну 31, 2018 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Момчета, аз никъде не споменах, че "не може", казвам че в България не се е намерил човека. Ако утре си купя Аутбек, а вдругиден му замине кутията, няма никакво значение на теория ремонтира ли се или не.....ако никой не може да ти я поправи. Вероятно.....може би....след 4-5 години най-после някой да се е заел, за сега обаче няма нищо на хоризонта. Разбира се... винаги го има варианта сам да си свалиш кутията, да я разглобиш..... ако ти стигне акъла да установиш какво не е на ред, по какви ли не начини да си поръчваш части от къде ли не и накрая след няколко месеца главоблъскане може да имаш отново движещ се автомобил. Но....по-лесно е да си вземем конструктор Лего :D
Не казвам нищо за да злорадствам или нещо подобно-напротив, харесвам Субару..... просто сме гледали подобни филми преди години с други марки и това обезсмисля нещата....

Чет Фев 01, 2018 9:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 228
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се обиждай,ама малко като вица за онзи дето мерел палтото наобратно ,за да види как ще му стои
след няколко години. Ако си преценил,че след време ще ремонтираш кутия за Х лева,то добави ги
към сумата за покупка и си вземи проверен автомобил, та да е по-вероятно да избегнеш този ФИЛМ.
Успех с каквото и да е.

Чет Фев 01, 2018 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Outback 2.5 2005
Рейтинг: 208
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fireblood-Subaru написа:
просто сме гледали подобни филми преди години с други марки и това обезсмисля нещата....

Ейййййй, тези Аудита са страхотни автомобили, обаче са ти образували страхова невроза и са ти ,, изкривили ,, мисленето ( не се обиждай, най-добронамерено го казвам ). Но света е шарен - хора най-различни, всеки гледа от неговата си ,,камбанария,, .
Fireblood-Subaru написа:
Ама....на човек угодия няма..... аз не правя изключение

Тука си много прав. В общи линии, просто не си ,,узрял,, за идеята за такъв автомобил. Щом не ти е на сърце и имаш съмнения и разсъждения от този род - вземи си друг автомобил, Субаруто не е твоя автомобил.

P.S. В момента имам други ангажименти и смяната на автомобила въобще не ми е на дневен ред, но когато дойде времето с удоволствие бих ,, рискувал ,, с един Бек с линеатроник 2015+....

Чет Фев 01, 2018 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Forester XT 2014
Рейтинг: 260
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fireblood-Subaru написа:
Момчета, аз никъде не споменах, че "не може", казвам че в България не се е намерил човека. Ако утре си купя Аутбек, а вдругиден му замине кутията, няма никакво значение на теория ремонтира ли се или не.....ако никой не може да ти я поправи. Вероятно.....може би....след 4-5 години най-после някой да се е заел, за сега обаче няма нищо на хоризонта. Разбира се... винаги го има варианта сам да си свалиш кутията, да я разглобиш..... ако ти стигне акъла да установиш какво не е на ред, по какви ли не начини да си поръчваш части от къде ли не и накрая след няколко месеца главоблъскане може да имаш отново движещ се автомобил. Но....по-лесно е да си вземем конструктор Лего :D
Не казвам нищо за да злорадствам или нещо подобно-напротив, харесвам Субару..... просто сме гледали подобни филми преди години с други марки и това обезсмисля нещата....

Колега,

Много си се "впрегнал". По принцип всички неща се чупят. Предлагам ти да не подхождаш, че ще се счупи и ще я ремонтираш, а че ще си я караш с кеф достатъчно дълго време.

И друго, от къде накъде реши, че точно скоростната кутия ще ти се счупи, ами ако гръмне двигателя, каква файда, че ще ти го ремонтират (тъй като има кой) за много повече пари, ако евентуално ти се счупи скоростната кутия.

Ако подхождаш така трудно ще си намериш какъвто и да е автомобил.

Ако бих дал съвет, то е да пропуснеш Субару като марка и да се насочиш към други алтернативи.

Успех.

Поздрави

Чет Фев 01, 2018 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Outback 3.6R LPi
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 190
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Русия е голяма страна. Благодарско за линковете. Частите ги има, остава да намериш една чиста баня и ремонта е готов ROFL .
Само като гледам цифрите при сериозен ремонт (шпулите, верига, лагери, семеринги, клъчпакове) са над 4000 лв и отделно труд......
Пък като гледам и до какви препоръки са стигнали за тия кутии:
- Не вдигайте повече от 130-140km/h :bow:
- при 200км/ч за 10 мин - отиваш на ремонт :beer:
- не буксувай в сняг и не тръгвай рязко :-~

Вече съм сигурен, че всяка втора кола със CVT идваща от Германия е за ремонт ROFL
Мааалко са се поувлекли май.

Не мааалко, ами много са се поувлекли. ROFL
При 160км/ч оборотомера е на 2650 - какво толкова натоварване ще види тази кутия, не знам. ](*,)
За 10-те минути ако е вярно, досега трябваше да направя /3-4/ основни ремонта. :beer:
Виж за рязкото потегляне от място винаги имам едно наум. ;)
Ако имаше сериозен проблем с нейната надеждност, доста собственици на WRX щяха да изреват на умряло. Едва ли в упътването пише WRX-а да се кара като "пенсионерска" кола, щото иначе няма да й важи гаранцията.

Пет Фев 02, 2018 7:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всичко в Русия има сериозен проблем с надеждността. Ти виж какви клипове качват тия - идиотски изпълнения без край. Последно гледах един, който беше се хакнал с Ауди S6 в гората след джиповете :facepalm: Здраво място не остана под колата докато накрая, кутията му не роди.
Та написаното може да се приема като обобщение на руския начин на ползване.

Съб Фев 03, 2018 12:48 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kvark написа:
ico_tech написа:
Русия е голяма страна. Благодарско за линковете. Частите ги има, остава да намериш една чиста баня и ремонта е готов ROFL .
Само като гледам цифрите при сериозен ремонт (шпулите, верига, лагери, семеринги, клъчпакове) са над 4000 лв и отделно труд......
Пък като гледам и до какви препоръки са стигнали за тия кутии:
- Не вдигайте повече от 130-140km/h :bow:
- при 200км/ч за 10 мин - отиваш на ремонт :beer:
- не буксувай в сняг и не тръгвай рязко :-~

Вече съм сигурен, че всяка втора кола със CVT идваща от Германия е за ремонт ROFL
Мааалко са се поувлекли май.

Не мааалко, ами много са се поувлекли. ROFL
При 160км/ч оборотомера е на 2650 - какво толкова натоварване ще види тази кутия, не знам. ](*,)
За 10-те минути ако е вярно, досега трябваше да направя /3-4/ основни ремонта. :beer:
Виж за рязкото потегляне от място винаги имам едно наум. ;)
Ако имаше сериозен проблем с нейната надеждност, доста собственици на WRX щяха да изреват на умряло. Едва ли в упътването пише WRX-а да се кара като "пенсионерска" кола, щото иначе няма да й важи гаранцията.

WRX не знам да има с вариатор. Единствените автоматици, за които съм чувал при тях, са 5 степенни обикновени автомати - https://www.auto-data.net/bg/subaru-wrx ... atic-17957

Съб Фев 03, 2018 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Ей много се ползва тоя сайт. Не знам кой го списва, но по-добре не черпете информация от него.
Kvark говори за WRX(2014+), който е с FA20dit двигател и идва с ръчна или CVT.
Старите WRX (- 2008) бяха с 4ЕАТ кутия като твоята. WRX 2008+ в Европа не съм виждал автомат, само 5MT.

Това описание WRX STi Turboautomatic e някаква несбъдната мечта на редактора ROFL

Съб Фев 03, 2018 10:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 228
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Това описание WRX STi Turboautomatic e някаква несбъдната мечта на редактора ROFL

И не само негова ](*,) :beer:

Съб Фев 03, 2018 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 957
Отговори с цитат
Не е мечта - преди 3-4 години за Руският пазар имаше СТИ с автомат - коментирали сме го във форума, ако не греша и линк имаше но не помня къде.

ауто-дата е голфаджийски сайт - за Субару не става

Ето една актуална обява:

https://m.auto.ru/cars/used/sale/subaru ... -8d446af1/

Съб Фев 03, 2018 11:50 am
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
My Bad :bow:
Айде Жоро, разходка до Москва и мечтата се сбъдва :D

Иска ми се да я видя на живо някъде....

Съб Фев 03, 2018 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
ето и малко инфо, от което се вижда, че има и някои други разлики:
Цитат:
https://www.gtnet.co.jp/car_info/impression/impreza_impression/index_en.php

Кутията е от Outback 3.6/Legacy GT и не знам до колко би удовлетворила очакванията към STI емблемата.

Съб Фев 03, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
сори :
https://www.gtnet.co.jp/car_info/impression/impreza_impression/index_en.php

Съб Фев 03, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza GF EJ 20, Mazda RX-8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 475
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То и моторчето друго...

Съб Фев 03, 2018 7:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не се обиждам на никого, просто никой тук не ме познава и не знае как може да ме обиди :) . Не твърдя и че иска:)
Не разсъждавайте вместо мен. Не случайно никъде не зададох въпроса кое колкото струва, мога да поддържам и Ауди и Субару..... С никого не съм се пазарил.....попитах просто АКО се прецака има ли кой да я поправи или не?! Мисля всички знаете отговора! Никъде не написах, че ЩЕ се счупи! Не става ясно защо всички смятат че нещо ме плаши?! Нищо не ме плаши /не и по колите разбира се/... сам си плащам сметките.....ако мотора е за ремонт има кой да ми го поправи.
Всеки има право да си прави сметката, ако ще даде няколко десетки хиляди лева за кола и ще я поддържа добре в следващите години!
54 коментара след зададен кратък, ясен и точен въпрос...от тях 3 що годе по темата..... останалите вероятно са мнения на психотерапевти... :lipseal:
Нищо повече няма да питам тук..... да не предизвиквам такива реакции.
На колегите коментирали именно по зададения въпрос - благодаря! :)

Нед Фев 04, 2018 1:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 135
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинявай, но вместо да се правиш на ощипана госпожица, можеше да се замислиш дали пък тези 51 коментара "извън темата" не направиха темата ти интересна? Другия път си казвай още в началото какви са очакванията ти за възможните отговори. Само не се учудвай ако не получиш такива...

Нед Фев 04, 2018 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fireblood-Subaru написа:
Не се обиждам на никого, просто никой тук не ме познава и не знае как може да ме обиди :) . Не твърдя и че иска:)
Не разсъждавайте вместо мен. Не случайно никъде не зададох въпроса кое колкото струва, мога да поддържам и Ауди и Субару..... С никого не съм се пазарил.....попитах просто АКО се прецака има ли кой да я поправи или не?! Мисля всички знаете отговора! Никъде не написах, че ЩЕ се счупи! Не става ясно защо всички смятат че нещо ме плаши?! Нищо не ме плаши /не и по колите разбира се/... сам си плащам сметките.....ако мотора е за ремонт има кой да ми го поправи.
Всеки има право да си прави сметката, ако ще даде няколко десетки хиляди лева за кола и ще я поддържа добре в следващите години!
54 коментара след зададен кратък, ясен и точен въпрос...от тях 3 що годе по темата..... останалите вероятно са мнения на психотерапевти... :lipseal:
Нищо повече няма да питам тук..... да не предизвиквам такива реакции.
На колегите коментирали именно по зададения въпрос - благодаря! :)

Не знам с какво са те обидили тези над 50 коментара, та реагираш така?
И моето мнение е сред тях, а не виждам с нещо лично теб да съм те обидил!
Просто изказах мнение, че ако искаш офроуд, вариатора не се препоръчва. Това си е мое виждане, защото Outback към който си се насочил, все пак е с такова предназначение, но вариатора прави това малко рисковано.

Нед Фев 04, 2018 7:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 957
Отговори с цитат
Колеги, успокойте малко топката.
Човекът пита, ако можем отговаряме - не е лесна тема, защото няма много информация и ще е добре всяка нова такава.

Това което аз съм виждал и знам е, че някои соленоиди са същите като от Нисан и Митака се опитва и ги лекува, но има кутии които не стават.
Нека не спамим темата и който има полезно инфо да пише.

Нед Фев 04, 2018 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има клипчета за ремонт на такива кутии. В БГ още не е ремонтирана. Като започнат да ги внасят от Италия на по 200000 ще се започне и ремонта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Фев 04, 2018 9:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща