Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Новият Форестър (5то поколение) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
засега ще се предлага само този мотор - 2.5-liter boxer four-cylinder with direct injection, higher compression, and active exhaust valve control.
182 коня, на практика колата ще върви почти като текущия модел, евентуално да ускорява с 0.5сек по-бързо.

Що се отнася до CVT-то, незнам какво точно не му харесвате - мисля че повечете противници не са го карали.
Аз лично съм доста доволен, бачка си добре и по асфалта и в полето; а ускорението с тези "симулирани" предавки е 1:1 като усещане с автомат DSG

като цяло относно агрегатите, Субару полека лека "закриват" дизела и се насочват към хибридните агрегати.
Новата платформа на този аутбек позволява монтиране на такъв, и е много вероятно след година да го видим.


Последна промяна tarambuka3500 на Съб Мар 31, 2018 4:44 pm, променена общо 1 път


Съб Мар 31, 2018 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Ще е добре да покараш едно Суби с вариатор на спортен режим и ще разбереш че е точно като 5-степенната на Субару ( в конкретния случай визирам Форестър 2.0DIT на колегата tst ). Кутията е много адекватна, а след този модел вече има и доста подобрения.
Не си прав за нишовия играч - даже наобратно - по този начин Субару става масов играч на пазара в САЩ.
Нишови сме аз, ти и още няколко човека, които търсят турбо тръпката - това е реалноста.

Не твърдя, че вариатора е лош, дори напротив - уникално е като усещане, но по асфалт. За офроуд инженерите не само, че не го препоръчват, но го отричат напълно, поради конструктивните особености. Аз истински джип с вариатор не съм виждал.
Пък дали нишата сме ние, може би си прав, но за това говоря от мое име. Иначе щях да карам дизелов Голф 5 или Пасат 6.
 -15

Съб Мар 31, 2018 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да ви се струва странно, но базовия клиент на Форестър в САЩ e жена (или семейство) на средна възраст без никакви аспирации за офроуд :shock:

Съб Мар 31, 2018 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 11:13 am
Мнения: 63
Местоположение: София
Автомобил: Forester
Рейтинг: 34
От звездите одобрен
Отговори с цитат



Пон Юли 02, 2018 9:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат

Сря Мар 27, 2019 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 2:05 am
Мнения: 6
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Колата е наи продаваното СУВ в Америка .
АЗ е карам ниама такав кеф откам возия и комфорт .
Набирасе ка то истребител и СВТ е уникално ,Безмислено е да оцениавате несто без да го имате ,
Аз не оцениавам Международната Космическа Станциата защото не сам бил там.
 -15

Вто Юли 27, 2021 12:27 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор