Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:33 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Новият Форестър (5то поколение) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
засега ще се предлага само този мотор - 2.5-liter boxer four-cylinder with direct injection, higher compression, and active exhaust valve control.
182 коня, на практика колата ще върви почти като текущия модел, евентуално да ускорява с 0.5сек по-бързо.

Що се отнася до CVT-то, незнам какво точно не му харесвате - мисля че повечете противници не са го карали.
Аз лично съм доста доволен, бачка си добре и по асфалта и в полето; а ускорението с тези "симулирани" предавки е 1:1 като усещане с автомат DSG

като цяло относно агрегатите, Субару полека лека "закриват" дизела и се насочват към хибридните агрегати.
Новата платформа на този аутбек позволява монтиране на такъв, и е много вероятно след година да го видим.


Последна промяна tarambuka3500 на Съб Мар 31, 2018 4:44 pm, променена общо 1 път


Съб Мар 31, 2018 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Ще е добре да покараш едно Суби с вариатор на спортен режим и ще разбереш че е точно като 5-степенната на Субару ( в конкретния случай визирам Форестър 2.0DIT на колегата tst ). Кутията е много адекватна, а след този модел вече има и доста подобрения.
Не си прав за нишовия играч - даже наобратно - по този начин Субару става масов играч на пазара в САЩ.
Нишови сме аз, ти и още няколко човека, които търсят турбо тръпката - това е реалноста.

Не твърдя, че вариатора е лош, дори напротив - уникално е като усещане, но по асфалт. За офроуд инженерите не само, че не го препоръчват, но го отричат напълно, поради конструктивните особености. Аз истински джип с вариатор не съм виждал.
Пък дали нишата сме ние, може би си прав, но за това говоря от мое име. Иначе щях да карам дизелов Голф 5 или Пасат 6.
 -15

Съб Мар 31, 2018 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да ви се струва странно, но базовия клиент на Форестър в САЩ e жена (или семейство) на средна възраст без никакви аспирации за офроуд :shock:

Съб Мар 31, 2018 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 11:13 am
Мнения: 63
Местоположение: София
Автомобил: Forester
Рейтинг: 34
От звездите одобрен
Отговори с цитат



Пон Юли 02, 2018 9:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат

Сря Мар 27, 2019 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 2:05 am
Мнения: 6
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Колата е наи продаваното СУВ в Америка .
АЗ е карам ниама такав кеф откам возия и комфорт .
Набирасе ка то истребител и СВТ е уникално ,Безмислено е да оцениавате несто без да го имате ,
Аз не оцениавам Международната Космическа Станциата защото не сам бил там.
 -15

Вто Юли 27, 2021 12:27 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор