Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:42 am



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Навигация - проблем със софтуер 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 21, 2016 11:31 am
Мнения: 24
Автомобил: Subaru Impreza 1.5 AT '08
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

От вчера имам следния проблем с моята навигация. Като я пусна и излиза съобщение за грешка: "Application Platform.exe encountered a serious error and must shut down"

1. Навигацията е т.нар. китайци: S100 с WinCE 6.0 за Subaru Impreza 2008-2013

2. Така я купих колата и за жалост нямам кутия или нещо друго.. не съм се сещал в Settings -> Info да си направя една снимка на версията на OS, DIN i т.н.

3. От това което прочетох тук: https://www.roadnav.com/forum/firmware- ... est/page11 - този форум е доста сериозен по мое мнением - за да се оправи, трябва да се префлашне фърмуера, но за целта трябва да се избере точния фърмуер, за точната версия на този модел нави, тъй като са доста мисля.

4. Нещо такова трябва да стане: https://www.youtube.com/watch?v=or_hlGo8BLc

5. Като начало трябва да се извади малко навито от конзолата, за да се види серииния номер и по него да се търси точния фърмуер. Трябва с някакви инструменти т.нар. щипки като на клипа.: https://youtu.be/7ndGfhknkWA?t=84

6. Моля, ако някой е имал същите главоболия да сподели и да каже къде си е решил проблемите. Предпочитам да си платя и да ми оправят проблема професионално и качествено.

7. Прикачам и реална снимка, та спецовете да видят и се надявам ми помогнете колеги.

8. Направих reset от малкото копченце (горе-вляво), намира се точно до слота на gps sd-card но не помогна особенно, поне като boot-не тръгва радиото.

9. Иначе копчетата не работят, не можеш да правиш нищо така да се каже. Само от врътките може да си усилваш звука и да си сменяш станциите :)

10. Като е на P (Parking) и мина през R (задна) ми тръгва камерата за задно виждане, но като дам на D (директна) и екрана става черен и трябва да рестарна навито.

11. Мисля си за някаква комбинация от копчета с която евентуално да извадя някакво сервизно меню или и аз незнам. Та там да видя с какви версии (OS, DIN и т.н.) е това чудо. Нещо като Ctrl+ALt+Del нали все пак е Windows, нищо че е Windows CE :D :D

12. Извинявам се дългите писаници, ако може някой да помогне, ще черпя с най-голямо удоволствие. Скъсах телефона 2 дена по магазини и уж сервизи и т.н. повечето са май само търговци.

Прикачени файлове:
photo 1.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Май 11, 2018 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор