Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:12 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Решен проблем при тресене между 20-40км/ч 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

колата е Subaru Outback BL 2007 2,5, 173кс

Искам да споделя разрешен проблем, ако на някой му се случи тресене само при набиране само в определен интервал, при мен той беше 20-40км/ч.

Та преди време, колата започна да тресе при набиране, след няколко месеца и лагера ми зави...
Та отидох при майстора ми, каза десен лагер и дясно вътрешно каре са за смяна. Лявото вътрешно каре имало малък луфт и не е за смяна(в няколко сервиза, така ми казваха).
Смених карето и лагера с оригинални, като майстора стегна със свински опашки маншона (в оригиналната окомплектовка до сега(.08.2018) няма маншон и скоби, да знаете като си поръчвате, питайте!).
Първи ден идеално, втори ден, започна пак леко да тресе... Тъкмо заминах за Варна, докато си карам замириса на изгоряла грес, после докато отида до майстора минаха сумарно(900км). Точно под дясното вътрешно каре минават тръбите мна изпускателната система. Оказа се, че стягането със свински опашки не е добра идея. Та стегна го със скоба с винт, но не сложи допълнително грес, според него е изхвърлило излишната.

Та карам си аз още 2000км тресе ми от 20-40км при набиране и никой не може да разбере защо, викат карай смело.
Та заинатих се и отидох при друг похвален ми от колега сервиз, "викам оправете я", не мога да я карам така.

Та... малко излишни или не но: тампом на двигателя, тампон на скоростната... до тъук нищо, само някакви вибрации изчезнаха.
Пълна ревизия на външни и вътрешни карета. Оказа се, че старото и старото (ново) са износени.

Сменихме и двете предни вътрешни карета и колата заспа.

Това е, успех колеги
 30

Вто Сеп 25, 2018 8:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 10:38 am
Мнения: 80
Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Тресенето не се усеща във волана а в купето.

Вто Сеп 25, 2018 10:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 11:13 am
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Автомобил: Impreza 2.0R '06
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Имах същия проблем, реших го като размених местата на предните полуоски. ;)

Сря Сеп 26, 2018 7:56 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор