Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:38 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Проблем парктроник Легаси 2005 - съвети за ремонт 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 17, 2018 10:43 am
Мнения: 18
Автомобил: subaru legacy h6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, имам инсталиран заден и преден парктроник от предишния собственик в Швейцария, както и бутон до скоростния лост, с който би трябвало да се включва или спира евентуално. Работи ми само предния парктроник, като когато карам назад не издава никакъв звук, а когато след това дам напред предният почва да пищи дори, когато вече няма коли пред мен. Някой може ли да препоръча къде мога да го ремонтирам или колега, който има желание да го направи, понеже не съм вещ в тези неща, а без парктроник си е доста тегаво. От София съм.

Чет Окт 18, 2018 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Когато включиш задна скорост, парктроникът трябва да се включи сам - без копче. Взема захранване от светлината за заден ход. За предните датчици захранването идва когато натиснеш спирачка, т.е. от стоп машинката или стоп светлините. Трябва да действа около 30 секунди. Случва се предните да подават фалшив сигнал и да пищи, когато ъгълът им на поставяне не е подходящ, датчиците са завъртени (има стрелка върху всеки датчик, която трябва да сочи нагоре) или ако не са подредени в правилния ред по схемата на основния блок за управление.

Нед Окт 21, 2018 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 17, 2018 10:43 am
Мнения: 18
Автомобил: subaru legacy h6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега, мерси за мнението, но не ми помагаш по никакъв начин така. Неслучайно съм споделил, че не разбирам от жици и предпочитам да отида и да ми го направят/поправят някъде или някой любезен колега, който разбира от тези неща да погледни при желание. Бутона, който имам за парктроника е поставен допълнително в чужбина.

Нед Окт 21, 2018 3:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
salamburger написа:
Здравей колега, мерси за мнението, но не ми помагаш по никакъв начин така. Неслучайно съм споделил, че не разбирам от жици и предпочитам да отида и да ми го направят/поправят някъде или някой любезен колега, който разбира от тези неща да погледни при желание. Бутона, който имам за парктроника е поставен допълнително в чужбина.


dek.bg

Пон Окт 22, 2018 7:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2018 8:33 pm
Мнения: 32
Местоположение: Петрич / Благоевград
Автомобил: Subaru Outback 2.5 4AT B13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз също монтирах парктроник с 8 датчика, като всичко е вързано правилно, но без копче за включване и и изключване. Предните датчици обаче се включват при ниска скорост и спирачка, което е някакъв ужас в кръгово кръстовище. Блока за управление е монтиран в багажника и много лесно се махат /разкачат/ предните датчици. Намери си блока за управление и пробвай кои са предни и кои задни датчици. Не е нужно да разбираш от електроника /аз също не разбирам/ и изключи което не те кефи.

Вто Ное 06, 2018 11:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор