Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:57 pm



Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 Въпрос за Евро стандарт 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, пиши на щатския сайт, но просто избери някой щат фиктивно, за да ти мине мейла и да ти даде възможност да го направиш, но едва ли има някаква сравнителна таблица за щатските норми и съотвентие има европейски, но не пречи да пробваш.

Чет Юли 18, 2019 3:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Писах на Subaru California ... напънаха се хората , но казаха - не можем.... Само в централния офис можели ... Ще прашам хартиено писмо... Друга опция не ми остана . Писах и на UK, Canada ...нооо не се получи.

Нед Юли 21, 2019 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Една приятелка ми каза, че има внесено от Канада Мини и в талона е записано Евро 5. Ще я питам дали може да разбере повече.

Вто Юли 23, 2019 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря !
Ще чакам информация :)

Вто Юли 23, 2019 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Писали са ми следното за евро стандарта на минито от Канада:

Цитат:
Начи
Каза
Когато отидеш на технотест,там ти дават евро стандарт
Той е задължителен за автомобили извън европейския съюз

Обаче наеш какво друго
Все пак минито се произвежда в Европа, не знам това дали има значение


Не знам дали това ти върши работа...

Според мен е опция и да се обадиш на хора, които се занимават с внос на коли от Америка и регистрацията им, би трябвало те да са по-наясно с нещата.

Сря Юли 24, 2019 9:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря !
Ще търся такъв човек ... писах с молба на пет бг фирми , които правят такива тестове , да проверят в архива...Само две ми отговориха за сега-Декра и Технотест...
Ще пиша , ако има развитие по въпроса :)

Сря Юли 24, 2019 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
rumkata написа:
Здравейте ! Изчетох темите за проблемите по издаването на Евро стандарт , но не открих следния проблем.
Става въпрос за автомобил субару Трибека , който е произведен в САЩ и от Европейският клон в Италия са отказали издаване на документа. Колата е внесена в България преди 5-6г. от някаква Пловдивска фирма .След това е била собственост на човек в Благоевград и след това на друг собственик. Та последният собственик иска да си извади документ , нооооо ситуацията е патова. Пробвах да пиша на офисът в Щатите , но формата не позволява , защото България не присъства в падащото меню. Звънях в Декра , но те казаха , че не издавали такива документи.
Някой сблъсквал ли се е с подобен казус иии дали има някакво решение?

Точно този проблем се разисква 1-2 страници назад. Май единственото решение беше Технотест?

Сря Юли 24, 2019 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В Технотест ми отговориха , че не издават такъв документ....

Сря Юли 24, 2019 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, без да те отчайвам, но до скоро нямаше нужда от такъв документ, защото основно колите се внасяха в категория N1, при които не се гледаше норма за емисии. Това, което ти искаш е все още непроправена пътека - в някой момент някоя от сертифициращите фирми ще си вкара главата в торбата, след като оцени потенциала (печалбата) от такава услуга. За момента явно още не са го оценили ;) Аз мога само да прогнозирам, че услугата ще струва толкова, че първите две години няма да усетиш никакво спестяване от цялата галимация.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Юли 24, 2019 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Положението наистина е отчайващо !
Какво пречи да има оторизирана фирма , която да прави въпросния тест и да издава документи при желание на собственика...
Иначе ми писаха и от американското представителство-не можели да издадат такъв документ , защото колата не била произведена в Щатите , а само купена от там. Препоръчват ми регионалния дилър ...този в Италия , вероятно ....и даже са ми пратили е-мейла на българското представителство ...Другата препоръка е да се свържа със Subaru Corporation ....ама те нямат форма за контакт ...препращат към регионалния дилър....
Та сега ще пиша в Италия.....

Чет Юли 25, 2019 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, пиши в Италия, 50 евро е справката, ако се съгласят да ти направят такава мисля, че ще е сравнително ок.

Пон Юли 29, 2019 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 17, 2019 6:38 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Значи ... човекът , който одобрява документите и ги изпраща в Италия за сертификат , три месеца мълча. Не можа да изпрати писмо и да каже , че колата е американска и не става да й се издадат документи за Европа.
По тази причина писах на представителствата в UK , Канада , Калифорния и накрая ... с адреса на офиса на субару в Глендейл Калифорния / формата за е мейл изисква американски адрес / , успях да пиша и на Subaru of America,Inc . От там ми обясниха , че не могат да издадат документ за Европа. Посъветваха ме да се свържа с бг представителя или регионалния-Италия. Тогава вече писах директно на представителството в Италия и те най-накрая ми разясниха положението. Колата е произведена за американския пазар и е хомологирана по американския стандарт-при тях еко категориите са с ZLEV , LEV ... и други и за съжаление , няма начин да се приравнят двата вида стандарт.
Та на американско возило , европейски документ за еко категория , НЕ може да се издаде.
Г-н Владимир Димитров можеше да ми обясни това и да ми спести чакането от три месеца , както и последвалата кореспонденция ...с кого ли не.....НО не го направи ....
Не отговори на нито един от изпратените от мен е-мейли....
Това е моят опит .....

Пон Юли 29, 2019 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 12:31 pm
Мнения: 237
Местоположение: София
Skype: zarere
Автомобил: Outback 2.5 2019
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няколко въпроса имам :-) По номер на рама колата ми е модел 2000

VIN: JF1BHCLR5YG026684 Марка: LEGACY (B12) Регион: Europe Руль: LHD Дата: 1999/11/22 Модельный год: B ('00MY) Код компл.: BHCBL7R Код назн.: E5 Главн. опц.код.: SW Внешн цв.: ROYAL SILVER MET (792) Внутр цв.: GRAY (010) BODY: WAGON (W) ENGINE: 2500CC EMPI SOHC NA (EJ251) TRAIN: FULLTIME 4WD (F4WD) MISSION: AUTOMATIC TRANSMISSION (AT) GRADE: GX(KA:RX) (GX) SUS: AIR SUSPENSION (A/S) DESTINAT: LHD (LH)


И според това трябва да е евро 2 стандарт или аз бъркам

https://en.wikipedia.org/wiki/European_ ... _standards

Първата и регистрация в БГ е 1 февруари 2000 т.е. би трябвало да е евро 2 или?
От друга страна евро 2 започва от дата на първа регистрация 1997, а евро 3 от 2001.
В талона като на повечето тук не е отбелязана евро категорията и се чудя като слагам катализатор и избирам такъв за коя категория да купувам, че цените варират доста?И друго нещо като мина на ГТП кои граници ще ми гледат да покривам за евро колко?Ебаси филма :-?

Според българската версия на wikipedia съм в евро 3?Вече тотално се обърках.Иначе е ясно че като не е упоменато в талона ще си плащам като за Евро 1 данък или пак се бъркам,защото цените както знаем за евро 1/2 са еднакви,но за евро 3 е друга цифра.Питам,за да знам:

1.Какъв катализатор да взема да покрива кой евро стандарт
2.Да знам дали има смисъл да плащам 100 лева на Субару Италия за евро сертификат за емисиите
3.Да знам при ГТП кои стойности ще ми изискват да покривам

Вто Окт 22, 2019 10:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Писах на Веко оил от габрово и ми отговориха че цената е 200лв.

Писах на субару италия и ми отговориха, че документа струва 50 евро. :facepalm: Защо така тук се припечелва двойно за сметка на 1 препращане на емайл ? :facepalm:
Цитат:
Dear Customer,

in order to support your request, Subaru Italy can release the emission certificate level of your car.

To receive it, please compile the order form and proceed wityh payment (50 € for PDF) or (50 € + 20 € for paper copy).

Чет Дек 12, 2019 10:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
opelcrumper написа:
Писах на Веко оил от габрово и ми отговориха че цената е 200лв.

Писах на субару италия и ми отговориха, че документа струва 50 евро. :facepalm: Защо така тук се припечелва двойно за сметка на 1 препращане на емайл ?..


Защото са ти дали цена само за хартиен вариант. За електронен няма смисъл да минаваш през БГ представителство, а се подава бланка директно към Субару Италия - почети малко по-назад в темата.
Куриерската такса са я намалили явно - преди беше 50 евро, а не 20 евро. Явно и Владимирчо не е уведомил Beko ойл, че има нова по-ниска куриерска такса, за да си актуализират таксата.
Не се припечелва двойно в България, просто така нареченият представител за България им забрани на дилърствата да издават удостоверения, макар че имат тази компетенция, а вместо това да ги поръчват към Субару Италия. В това отношение само Субару Италия се правят на интересни, но не за друго, ами за да може да си лапат там директно тлъстата такса, да не би някой Българин случайно да припечели някой друг смешен лев(преди забраната таксата в БГ беше 30 лв.).
По принцип и това с тези удостоверения по VIN е такъв фарс, че няма по-глупаво решение. Тук има нужда от генерална смяна на концепцията, тъй като това, че един автомобил е произведен под определена еко норма не определя неговото текущо ниво на замърсяване. Това трябва да се контролира на ежегодна база при техническия преглед и тази информация съответно да се актуализира в централна база данни, която да я ползват и КАТ, и общините, определяйки данъка индивидуално. Ама това е мнооого работа за държавната ни мързелива администрацийка :(
 15

Чет Дек 12, 2019 11:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
nikentce написа:
opelcrumper написа:
Писах на Веко оил от габрово и ми отговориха че цената е 200лв.

Писах на субару италия и ми отговориха, че документа струва 50 евро. :facepalm: Защо така тук се припечелва двойно за сметка на 1 препращане на емайл ?..


Защото са ти дали цена само за хартиен вариант. За електронен няма смисъл да минаваш през БГ представителство, а се подава бланка директно към Субару Италия - почети малко по-назад в темата.
Куриерската такса са я намалили явно - преди беше 50 евро, а не 20 евро. Явно и Владимирчо не е уведомил Beko ойл, че има нова по-ниска куриерска такса, за да си актуализират таксата.
Не се припечелва двойно в България, просто така нареченият представител за България им забрани на дилърствата да издават удостоверения, макар че имат тази компетенция, а вместо това да ги поръчват към Субару Италия. В това отношение само Субару Италия се правят на интересни, но не за друго, ами за да може да си лапат там директно тлъстата такса, да не би някой Българин случайно да припечели някой друг смешен лев(преди забраната таксата в БГ беше 30 лв.).
По принцип и това с тези удостоверения по VIN е такъв фарс, че няма по-глупаво решение. Тук има нужда от генерална смяна на концепцията, тъй като това, че един автомобил е произведен под определена еко норма не определя неговото текущо ниво на замърсяване. Това трябва да се контролира на ежегодна база при техническия преглед и тази информация съответно да се актуализира в централна база данни, която да я ползват и КАТ, и общините, определяйки данъка индивидуално. Ама това е мнооого работа за държавната ни мързелива администрацийка :(

Здравей,
Поръчах само електронен вариант - предполагам аз мога да си го разпечатам и това ще важи за пред общината в София. Има ли нужда от оригинален документ с печат или преведен на български?
До колкото разбрах няма нужда от повторно минаване през КАТ и нов талон а вече можело в общината да го отразят директно :)


Последна промяна opelcrumper на Чет Дек 12, 2019 1:47 pm, променена общо 1 път


Чет Дек 12, 2019 1:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 12:31 pm
Мнения: 237
Местоположение: София
Skype: zarere
Автомобил: Outback 2.5 2019
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз имам малко въпросчета тук viewtopic.php?p=304607#p303420 ,ама още никой не дава жокер.

Чет Дек 12, 2019 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, катализатора сам по себе си не определя евро стандарта.
Какво ще гледат е разписано в наредбата за ГТП. В момента не гледат, защото от 10 коли само 3 ще влязат в нормата на стандарта си. Ако почнат да се заяждат ще стане страшно.
Още нещо - на 15+годишна кола, ако искаш да повишиш нормите на отработени газове в същата или по-висока категория разходите са повече от цената на колата
За данъка ти си решаваш, но моя се вдигна с 20 лв (кола1997). За толкова пари берекет... :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Дек 12, 2019 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 12:31 pm
Мнения: 237
Местоположение: София
Skype: zarere
Автомобил: Outback 2.5 2019
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Колега, катализатора сам по себе си не определя евро стандарта.
Какво ще гледат е разписано в наредбата за ГТП. В момента не гледат, защото от 10 коли само 3 ще влязат в нормата на стандарта си. Ако почнат да се заяждат ще стане страшно.
Още нещо - на 15+годишна кола, ако искаш да повишиш нормите на отработени газове в същата или по-висока категория разходите са повече от цената на колата
За данъка ти си решаваш, но моя се вдигна с 20 лв (кола1997). За толкова пари берекет... :)


Мерси за инфото, проблема е че на моята кола не пише нищо в талона за евро стандарт и се чудя дали да платя на Субару Италия за документа и като слагам катализатор за какво норма да е той?Моя го свалиха преди години (уж за добро по думите на майсторите) и много съжалявам оттогава.В смисъл, ако Субару Италия ми прати, че трябва да покривам евро 3 аз трябва да взема катализатор за евро 3.


Последна промяна zarere на Чет Дек 12, 2019 2:07 pm, променена общо 2 пъти


Чет Дек 12, 2019 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 12:31 pm
Мнения: 237
Местоположение: София
Skype: zarere
Автомобил: Outback 2.5 2019
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@ico_tech Твоята кой евро стандарт се води и какво ти пише на талона?

Чет Дек 12, 2019 2:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор