Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 29 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 TOYOTA СЕ ПРИБЛИЖАВА ДО ЗАКУПУВАНЕТО НА SUBARU? 
Автор Съобщение
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Промени в антимонополното законодателство на Япония отварят пътя на гиганта Toyota да закупи Fuji Heavy Industries, групата на която принадлежи и фирмата Subaru.

Toyota вече притежава 8.7% дял във Fuji Heavy Industries от 2005 г., но досега не можеше да закупи контролния пакет от акциите поради ограничения в антимонополното законодателство.

Според Automotive News, общите продажби на Toyota и Fuji Heavy Industries заемат 45.6% от пазара на автомобили в Япония през миналата година. Според досегашното законодателство нито една фирма не може да държи 50% от домашния пазар на който и да е продукт.

Промяната предвижда при сливания и поглъщания вече да се гледа делът на световния пазар, а не на домашния. Това цели да подсили японските фирми на световните пазари и ще влезе в сила от 1 април.

Ако Toyota закупи контролния пакет във Fuji Heavy, със сигурност ще постигне дълговременната мечта да се превърне в производител номер едно в света. В технологично отношение това би дало предимство на Toyota например в областта на системите AWD (4х4), където Subaru са лидери в световен мащаб, както и при спортните автомобили.


=========================

Ооо мразя ги тия "далавери"! Неща комбина с Toyota :x
Какво ще спечели Subaru от цялата работа :?:

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Фев 07, 2007 8:22 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ох....то не че някой ще усети промяната, но все пак е някак гадно...но както сам Ник каза преди време, тойота наливат много пари в момента...

П.П Какво се случи след като VW Group купи Мазерати? Запазиха ли традициите? Да! Ако така стане и със Субару, надали на някой клиент му пука в чий джоб ще отидат парите му :wink:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Сря Фев 07, 2007 9:43 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
може поне частите да се намират по-лесно :D

Сря Фев 07, 2007 11:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Мазерати си е на ФИАТ групата бе пичове :idea: :wink:

П.С. И тая тема си е баш за Основния форум :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Фев 08, 2007 9:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Bentley,Lamborghini и Bugatti са в групата VW

Чет Фев 08, 2007 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Lamborghini - VW Group, Audi
MASERATI - FIAT
Ferrari - FIAT
Bugatti - VW
Bentley - VW
Rolls-Royce - VW Group, Audi

_________________
All-Wheel-Drive

Чет Фев 08, 2007 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Flat 6 написа:
Мазерати си е на ФИАТ групата бе пичове :idea: :wink:

П.С. И тая тема си е баш за Основния форум :wink:

Така де, за Бугати говорех, правописна грешка...но мнението ми не си губи смисъла :wink:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Чет Фев 08, 2007 8:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Impreza '94 написа:
Ооо мразя ги тия "далавери"! Неща комбина с Toyota :x
Какво ще спечели Subaru от цялата работа :?:

Питаш ли ги Нисан с Рено :lol:

Съб Фев 10, 2007 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Не е страшно ако Тойота купи контролния пакет на Субару.Дано да запазят самобитността на марката.А на Тойота определено им е нужно "Ноу хау" в областта на AWD.Като гледах наскоро рали Париж-Дакар се изумих как един WV костенурка,дето е ретроавтомобил и модел отпреди 30-40 години,мина през една локва без проблем,а след него един джип Тойота Лендкруйзер ли беше или Форрънър не знам,закъса в същата локва и го теглиха с трактор :shock: :shock: :shock:

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Фев 11, 2007 12:53 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
Ползата ще е взаимна. Тойота ще има ноу-хау, а Субару ще има почти неограничени финансови възможности :)

Ако е така, гласувам - ЗА!

_________________
All-Wheel-Drive

Нед Фев 11, 2007 1:45 am
Върнете се в началото
Профил WWW
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Еми да и аз не смятам че нещо лошо ще стане...само да не вземе да се прекомерсиализира марката, само това може да се случи :roll:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Нед Фев 11, 2007 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
Оооо, това ще стане. Почти съм сигурен, че Субитата ще станат много по масови автомобили, но не вярвам на тях да не им хареса това :wink:

Ами за да станат по-масови трябва да са по-достъпни, защото съгласи се, в момента не са по джоба на всеки (особено в България)...ако поевтинеят това няма да е, защото ще работят на загуба, а защото ще се влагат по-малко пари в тях, тоест ще се понижи качество на изработка, ще има по-малко екстри и.т.н. Аз съм сигурен, че ако Тойота закупят Субару ще се появят по-евтини модификации и с по-малките двигатели с една задвижваща ос..... :roll:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Пон Фев 12, 2007 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Писаха,че новата Impreza,ще е по-евтина от сегашния модел.Също 07' Аутбек е по-евтин с 2-3 хил. от 06' Аутбек(базовия модел е без отопляеми седалки и лети джанти затова).Позиционирането на субару е различно в Америка и Европа.В Европа Субару е по-екзотична марка и има по-голям шанс в конкуренцията с по-високия ценови диапазон,затова и се предлагат повеце екстри,отколкото в Америка.в Америка марката е доста по-позната и разпространена.Отдавна е станало ясно,че няма как да се наместят сред луксозните марки на този етап(дано Тойота да им помогнат в това)и затова са се ориентирали към друга целева група клиенти в средния клас заедно с Хонда и Тойота.Това е спецификата на автопазара в Америка.Затова Тойота,Нисан и Хонда създадоха луксозни подразделения като Инфинити ,Акура и Лексус,с които да се опитат да се намясет в пазара на луксозни возила отвъд океана.Засега май само лексус успяват.
В САЩ ценовата конкуренция е жестока,понеже това е най-големият автомобилен пазар в света.Марки като Киа и Хюндай засилват позиции и повишават качеството си като произвеждат колите си само в Корея(Тойота в България се произвежда в Турция и според мен това е прицината за лошия имидж на тойота в България)
Същевременно корейците предлагат най добрите гаранционни условия и най ниските цени.Хюндай имат 160 хил км или 7 години гаранция на трансмисия и двигател.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Вто Фев 13, 2007 2:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Тойота, като са по-достъпни

Тойота изобщо не са по-достъпни. При тях точно не по-малко от 20 % от парите, които плащаш, отиват за името. Значи, за един и същи 'кантар' кола, дето купуваш, при Тойота, Хонда......си отиват за името. За това, че те са дали първи (точно както е казал великия Буров)....за да получат после. Те са продавАли на ниски цени, пробивАли са пазари, наложили са се, с качество, с яко бачкане, с ум......и сега, sorry dear buyers.......трябва да си плащате. И то с лихвите. А които производители са си я карали 'на майтап', които са искали да ударят кьоравото в нощта (като Руснаците, като Форд, като Крайслер в близкото минало) сега си съдират бомбетата и някои от тях драпат с нокти и кръв да догонват, а други направо са 'издали амуницията' и нямат претенции.

Синусoидата, тъй да се каже, на Тойота в момента върви страхотно нагоре и няма кой да ги спре. И обикновената им дивизия слага доста останали производители в съответния клас, в малкия джоб......и луксозната им дивизия също. Който си е купил Мерседес, си го е купил от снобизъм, от желание да изживее неизживяни мечти, от увлеението по една вече създадена легенда. От нейната инерция. А който си е купил Лексъс, си го е купил защото нещата са там наистина. Те са там СЕГА. Защото няма лъжа, няма измама. Той е купил The Real McCoy. Той не е имал нужда нито от реклама, нито от агитация. И е щастлив.

Така е то, като на фронта и като във спорта. Единият е постоянно в нападение, другия е в отбрана. Един боксьор има титлата и иска да я запази, другия иска да му я отнеме. И в един момент му я отнема.

Вто Фев 13, 2007 3:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Който си е купил Мерседес, си го е купил от снобизъм, от желание да изживее неизживяни мечти, от увлеението по една вече създадена легенда


Бих добавил и защото може да си го позволи.

Твоето мнение за Тойота го уважавам,но не съм съгласен,Тойота Camry е в класа на Мерцедес Е класа,Ауди А6...но е два-три пъти по-евтина.Такъв клас кола,а струва 20 хил.$ Защо? Защото не е в този сегмент.Точно сега чета Motor Trend,където сравняват топ версиите на Toyota Camry,Nissan Altima,Mitsubishi Galant i Chevrolet Malibu SS-всичките с 6 цилиндрови мотори.Еми Тоиотата е 25 хил.,Мицубишито -27$,Нисана е 30.Само Шевито е с хилядарка по-евтино.
Това доказва,че най продаваната и легендарна Toyota - моделът Camry е един от най евтините автомобили в класа си.Ето ги цените.Аз боравя с факти:
http://www.toyota.com/camry/index.html? ... AMRY_INDEX

Базовият модел е 18 500$ -толкова колкото струва базовото Subaru Impreza комби а са друг клас.Кой нормален човек(незакоравял фен на Субару като Impreza 94' :lol: ) ще си купи Субаруто ?
За сравнение с немските коли от този клас не мойе да става и дума,а и не съм виждал някой да ги сравнява-там цените почват от 45 хил$ нагоре за базовите модели.

И като знам сега,че 20% са за име,И като ми дадат исконните ми 10 % отстъпка(щот така съм свикнал :lol: )от тези цени и като сметна печалбата на Тойота .Че то излиза,че тая кола има себестойност под 10 хил.$ :shock: И ако я карах с кораб от япония с кво щяха да платят на моряците :roll: Примерно RAV4 ги карат от Япония,и те са на тия пари долу горе...А аз се чудя що слагат тия прозрачните светлосини пластмаски по таблото-явно нямат пари за други :roll:
http://www.automotive.com/2007/102/toyo ... radio.html

Аз за това ги бях сравнил преди Toyota с Wallmart.Предлагат що годе качествени неща на дъмпингово ниски цени.Но затова пък ка скучни и лишени от характер.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Вто Фев 13, 2007 4:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Сега, за десерт, ако вземеш и да ми обясниш защо един Джагуар е скъп......и направо ще си дойдем на думата. Защото е много стойностен или защото хората не знаят как да сведат себестойността на производството си ? Тогава, със сигурност, ще разбереш и защо едно Камри е на достъпна цена. А пък аз веднага ще те отворя на една малка тайна. Японеца ако може, ще свали още цената на Камрито. Ще свали cost-a, но няма да свали качеството.

Що се отнася до тези, които могат да си позволят Мерцедес - и за тях ще ти кажа. Когато ти смениш начина си на мислене и стигнеш до заключението, че и да имаш пари, няма да си купиш Мерседес а ще си купиш Лексъс, тогава си излезнал от групата на онези, дето ще купят Мерседес от снобизъм и си разбрал какво съм казал аз. А когато, при първите събрани пари или постигната възможност да си позволиш Мерседеса, отидеш и си го купиш....тогава нищо няма да си разбрал. И ако ти кажа в сервизите на Мерседес как 'уважават' такива смели собственици.......особено с S 600, за главата ще се хванеш.

Вто Фев 13, 2007 10:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:26 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Като стана дума за цени да попитам колегите "отвъд голямата вода" колко струва там Honda Legend и доколко е масов автомобил естествено.

Вто Фев 13, 2007 10:46 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Eто ти една малка ориентация. Може да си запазиш търсачката за в бъдеще и да си правиш сравнение за всякакви коли.
CLICK

Вто Фев 13, 2007 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Това за 20-те процента за име според мен не е точно така. В този "народен" сегмент никой не може да си позволи такива надценки, а възможността да продаваш евтино идва от това дали имаш рентабилно производство. Затова Камри е на такава цена, защото Тойота в момента може би са най-рентабилни. А за да са рентабилен ти трябва голяма продукция, защото само така ще имаш възможност да изстискваш ръцете на под доставчиците и да получаваш добри цени на отделните детайли.

Точно това е и проблема на Субару - високата себестойност, и това не е мое мнение, а изказване на някакъв шеф по отношение на точно това изкупуване на фирмата от Тойота. След като станат едно цяло, за мен лично Субару може само да спечели - нови технологии на готово, нови дизелови двигатели на готово, по-добри материали за Аутбек фена :D и най-добрата дилърска мрежа в света...

П.С. Това камри за тия пари е убиец :shock:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Фев 13, 2007 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
Сега, за десерт, ако вземеш и да ми обясниш защо един Джагуар е скъп......и направо ще си дойдем на думата. Защото е много стойностен или защото хората не знаят как да сведат себестойността на производството си ? Тогава, със сигурност, ще разбереш и защо едно Камри е на достъпна цена. А пък аз веднага ще те отворя на една малка тайна. Японеца ако може, ще свали още цената на Камрито. Ще свали cost-a, но няма да свали качеството.

Що се отнася до тези, които могат да си позволят Мерцедес - и за тях ще ти кажа. Когато ти смениш начина си на мислене и стигнеш до заключението, че и да имаш пари, няма да си купиш Мерседес а ще си купиш Лексъс, тогава си излезнал от групата на онези, дето ще купят Мерседес от снобизъм и си разбрал какво съм казал аз. А когато, при първите събрани пари или постигната възможност да си позволиш Мерседеса, отидеш и си го купиш....тогава нищо няма да си разбрал. И ако ти кажа в сервизите на Мерседес как 'уважават' такива смели собственици.......особено с S 600, за главата ще се хванеш.


Ако това е към мен-никога не ме интересувало защо тойота са евтини коли.Просто показах,колко са достъпни в действителност.Явно има и хора,които ги харесват :roll:
А за мерцедес и лексус пък ,ама изобщо не съм се наострил.Не са мой тип автомобили.Субару си ме кефи достатъчно :D

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Сря Фев 14, 2007 7:13 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор