Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4
 Семеен проходим автомобил ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Аз съм насреща. Не, че го продавам, но може да си изградиш представа за 2,5 ХТ.
Пиши на ЛС като имаш време.

Той качи ли се на ХТ ама да е 2.0DIT CVT, друго няма да иска! Въпреки това и дизела дърпа чудесно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Чет Сеп 12, 2019 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
kronos написа:
Аз съм насреща. Не, че го продавам, но може да си изградиш представа за 2,5 ХТ.
Пиши на ЛС като имаш време.

Той качи ли се на ХТ ама да е 2.0DIT CVT, друго няма да иска! Въпреки това и дизела дърпа чудесно

Не мога да му предложа такъв, имам само 2,5 ХТ от 2-рата генерация (SG) :-?

Чет Сеп 12, 2019 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=kHUsujPR51c

Ако това е постижимо с CVT определено го искам ! :D Очевидно е,че пичовете знаят как да карат и колите не стокови, но все пка съм впечатлен :)

Чет Сеп 12, 2019 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мдааа, доста клипове има, и общото между всички е - Субару отива дотам докъдето го прежали собственика.
Какво значи колите не са сток? Ако имате предвид, че са сменили джанти и гуми, и са сложили ламаринки за повдигане (ака лифт кит) за 200 лв. Тогава да, тези коли не са сток.
Стига сте гледали клипове, ами се качвайте на най-близкото Суби и пробвайте в натура :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Сеп 12, 2019 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 9:50 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT, 2005, AT
Телефон: +359 88 522 4129
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Аз съм с Forester SG 2.0 XT, преди фейса. Газифицирано е.
Колега Kichev, предлагам да ни организираш една среща, може и почивните дни и тъкмо ще можеш да видиш три различни Форита.... :D
Две бензинови, моето и на Kronos (неговото е 2.5 XT) и дизеловото на nikentce.... Е, само атмосферката няма, но изчитайки темата до тук, сякаш тази версия май я отхвърляш.

Моите 5 стинки....
Форито макар и леко ръбато и със странна задница, все пак по моему излъчва чар и агресия.... Стои предизвикателно.
Високо е, е не колкото някой джип ленд крузър, но не ме е страх да кривна по някой черен път, за да стигна до река или полянка.
Рядко багажа е бил над щората, а не е да не сме били 3-4 човека в колата (това е когато съм свалял резервната гума).... Ако тя е там, мъкаааа :-?
Мислил съм варианта със стойка отзад (захваната за теглич/броня), в Щатите е доста популярна, но май е скъпичко удоволствие.
Много приятно ускорява турбото, особено при кикдаун...., завихря хубавичко....., е и лапа хубавичко ROFL .
Често си пътувам към Златоград, 350 км., т.е. смесено магистрала (130-150 км./ч.) и извънградско (100-120 км./ч., където позволява), разхода ми е мин. 13-14 газ на 100км. Не знам малко ли е/много ли е.
В София под 16-17 газ не съм падал, въпреки че 70% от шофирането ми до работа е по Цариградско.
Като цяло колата я усещам доста стабилна.
Ако уцелиш хубав екземпляр и след първоначално обслужване, едва ли ще имаш повече разходи от сегашната си кола.....

Не ми харесва:
- шума в купето ](*,) , и..... не съм сигурен, че ако дам по 80лв. за триъгълник, ще изчезне;
- харчи си масълце....хахаха, предната ми кола гоУф 3 не пипаше, НО няма място за сравнение...
- развали ми се моторчето на шофьорския прозорец (и за момента не го ползвам, че още се чудя ново ли/втора употреба ли), а доколкото разбирам това е често срещан проблем и ново моторче е пара....
- слабо осветеното купе...., е това се отстранява, но лично аз не знам къде в Сф някой може да го направи изцяло.

Ако се сетя за още нещо, ще пиша..... :good:

поздрави, Весо

_________________
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing!

Пет Сеп 13, 2019 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Така..... днес направих едно кръгче с танка на Кронос - харесА ми ! :)

Готино е,че предлагате да пробвам и дизела и 2.0 !!! Страхотни сте наистина....то човек само заради колегите във форума си струва да кара субару май :D

Щом си на Цариградско може и през седмицата ако ти е удобно, аз съм на мега парка.

Колегата с дизела ще го чуя кога му е възможно и ако офертата още стои ще се разберем идната седмица примерно. Засега съм очарован от вървежа..притеснява ме по-скоро интериора на SG генерацията, че жената иска нещо по-лачено и ми мрънка за пасати некви и т.н.

Та борбата ще е жестока, но няма се даваме лесно. Както обясних днес и на Кронос ( който също гледа акита ) аз съм си фен на Япония ( имам японска акита ) и един самурай още в семейството ще дойде добре :)

Пет Сеп 13, 2019 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kichev написа:
Засега съм очарован от вървежа..притеснява ме по-скоро интериора на SG генерацията, че жената иска нещо по-лачено и ми мрънка за пасати некви и т.н.

Та борбата ще е жестока, но няма се даваме лесно. Както обясних днес и на Кронос ( който също гледа акита ) аз съм си фен на Япония ( имам японска акита ) и един самурай още в семейството ще дойде добре :)


Ако слушаш жена няма да караш субару.
Става следното:

Купувам първото Субару без да казвам и реакцията е:
1. Ау, как можа да купиш най грозната кола на света?....(тук се прехапвам вътрешно до кръв за да не извия една шия )
2. А, ама тая кола не е толкова лоша ( след като си тръгнал в 1м сняг от Мальовица без вериги ей така..)
3. И моля не ми карай колата, имаш си твоя ( след като вече и тя кара Субару автомат )

Личен опит.

Покарай още малко модели, и прочети темата на Бат Буби за тайната на ниските цени на коли нов внос, не за друго, а за да можеш да си направиш правилно сметката колко ще ти струва за покупка и подръжка.
Не предлагам тест драйв, защото ще се уплашиш докъде стига пристрастяването към марката...

Майтапа на страна - погледни Фоз от 2009- , щом имаш куче това е купето. Вече дали ще е автомат или дизел, зависи от това какво ще намериш читаво ( рядко изпадат коли като на Миро ).
 3

Пет Сеп 13, 2019 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ех, Стъни
Жената се дърпа, после става основен движещ фактор. Викам и - Жена много е стара вече тая кола, да вземем да я сменим.
Отговор: Ми ако ми вземеш по- ново Субару....
Аз: Да вземем някоя малка хондичка?
Тя: Аааа, вземай си я и си я карай, аз Субаруто не сменям ROFL

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Сеп 13, 2019 10:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kichev написа:
Така..... днес направих едно кръгче с танка на Кронос - харесА ми ! :)

Готино е,че предлагате да пробвам и дизела и 2.0 !!! Страхотни сте наистина....то човек само заради колегите във форума си струва да кара субару май :D
Колегата с дизела ще го чуя кога му е възможно и ако офертата още стои ще се разберем идната седмица примерно.


През седмицата ми е зор, но този и другия уикенд няма да мърдам от вкъщи, че довършвам ремонта молейки се да не се роди бебето междувременно :).
Ще трябва обаче да се разходиш малко в планината(Витоша), но тъкмо пък има материал за тестване, та като се наканиш звънкай. Телефонът ми е публикуван.
А иначе като Subaru гилдията друга такава няма да намериш.

Съб Сеп 14, 2019 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Остана ми време днес да цъкна 2-3 днимки на автомобила, който купих след като покарах на колеги от форума автомобилите ,за което съм суепр благодарен !
Още веднъж благодаря на колегите - kronos и Logos за това,че ми се довериха и успях да покарам техните субита.

След като пробвах Форкото на kronos осъзнах,че ми харесва динамиката на XT-то както и височината. В бека определено ми хареса простора вътре, изненадващата височина и не на последно място по-изтънчените черти спрямо Форестъра. Като гледма по-новите модели мисля,че следващият ми автомобил ще е бек от 2014г.

В крайна сметка се сдобих с Forester 2,5 XT 2007 юни месец. Ето и малко снимки :)

Поздрави!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Окт 23, 2019 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хайде вече официално честито и от мен ;)

Сря Окт 23, 2019 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре дошъл в групата на по-бързите перални :D
 1

Сря Окт 23, 2019 9:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор