Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:14 pm



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Семеен проходим автомобил ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Аз съм насреща. Не, че го продавам, но може да си изградиш представа за 2,5 ХТ.
Пиши на ЛС като имаш време.

Той качи ли се на ХТ ама да е 2.0DIT CVT, друго няма да иска! Въпреки това и дизела дърпа чудесно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Чет Сеп 12, 2019 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
kronos написа:
Аз съм насреща. Не, че го продавам, но може да си изградиш представа за 2,5 ХТ.
Пиши на ЛС като имаш време.

Той качи ли се на ХТ ама да е 2.0DIT CVT, друго няма да иска! Въпреки това и дизела дърпа чудесно

Не мога да му предложа такъв, имам само 2,5 ХТ от 2-рата генерация (SG) :-?

Чет Сеп 12, 2019 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=kHUsujPR51c

Ако това е постижимо с CVT определено го искам ! :D Очевидно е,че пичовете знаят как да карат и колите не стокови, но все пка съм впечатлен :)

Чет Сеп 12, 2019 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мдааа, доста клипове има, и общото между всички е - Субару отива дотам докъдето го прежали собственика.
Какво значи колите не са сток? Ако имате предвид, че са сменили джанти и гуми, и са сложили ламаринки за повдигане (ака лифт кит) за 200 лв. Тогава да, тези коли не са сток.
Стига сте гледали клипове, ами се качвайте на най-близкото Суби и пробвайте в натура :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Сеп 12, 2019 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 9:50 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT, 2005, AT
Телефон: +359 88 522 4129
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Аз съм с Forester SG 2.0 XT, преди фейса. Газифицирано е.
Колега Kichev, предлагам да ни организираш една среща, може и почивните дни и тъкмо ще можеш да видиш три различни Форита.... :D
Две бензинови, моето и на Kronos (неговото е 2.5 XT) и дизеловото на nikentce.... Е, само атмосферката няма, но изчитайки темата до тук, сякаш тази версия май я отхвърляш.

Моите 5 стинки....
Форито макар и леко ръбато и със странна задница, все пак по моему излъчва чар и агресия.... Стои предизвикателно.
Високо е, е не колкото някой джип ленд крузър, но не ме е страх да кривна по някой черен път, за да стигна до река или полянка.
Рядко багажа е бил над щората, а не е да не сме били 3-4 човека в колата (това е когато съм свалял резервната гума).... Ако тя е там, мъкаааа :-?
Мислил съм варианта със стойка отзад (захваната за теглич/броня), в Щатите е доста популярна, но май е скъпичко удоволствие.
Много приятно ускорява турбото, особено при кикдаун...., завихря хубавичко....., е и лапа хубавичко ROFL .
Често си пътувам към Златоград, 350 км., т.е. смесено магистрала (130-150 км./ч.) и извънградско (100-120 км./ч., където позволява), разхода ми е мин. 13-14 газ на 100км. Не знам малко ли е/много ли е.
В София под 16-17 газ не съм падал, въпреки че 70% от шофирането ми до работа е по Цариградско.
Като цяло колата я усещам доста стабилна.
Ако уцелиш хубав екземпляр и след първоначално обслужване, едва ли ще имаш повече разходи от сегашната си кола.....

Не ми харесва:
- шума в купето ](*,) , и..... не съм сигурен, че ако дам по 80лв. за триъгълник, ще изчезне;
- харчи си масълце....хахаха, предната ми кола гоУф 3 не пипаше, НО няма място за сравнение...
- развали ми се моторчето на шофьорския прозорец (и за момента не го ползвам, че още се чудя ново ли/втора употреба ли), а доколкото разбирам това е често срещан проблем и ново моторче е пара....
- слабо осветеното купе...., е това се отстранява, но лично аз не знам къде в Сф някой може да го направи изцяло.

Ако се сетя за още нещо, ще пиша..... :good:

поздрави, Весо

_________________
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing!

Пет Сеп 13, 2019 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Така..... днес направих едно кръгче с танка на Кронос - харесА ми ! :)

Готино е,че предлагате да пробвам и дизела и 2.0 !!! Страхотни сте наистина....то човек само заради колегите във форума си струва да кара субару май :D

Щом си на Цариградско може и през седмицата ако ти е удобно, аз съм на мега парка.

Колегата с дизела ще го чуя кога му е възможно и ако офертата още стои ще се разберем идната седмица примерно. Засега съм очарован от вървежа..притеснява ме по-скоро интериора на SG генерацията, че жената иска нещо по-лачено и ми мрънка за пасати некви и т.н.

Та борбата ще е жестока, но няма се даваме лесно. Както обясних днес и на Кронос ( който също гледа акита ) аз съм си фен на Япония ( имам японска акита ) и един самурай още в семейството ще дойде добре :)

Пет Сеп 13, 2019 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kichev написа:
Засега съм очарован от вървежа..притеснява ме по-скоро интериора на SG генерацията, че жената иска нещо по-лачено и ми мрънка за пасати некви и т.н.

Та борбата ще е жестока, но няма се даваме лесно. Както обясних днес и на Кронос ( който също гледа акита ) аз съм си фен на Япония ( имам японска акита ) и един самурай още в семейството ще дойде добре :)


Ако слушаш жена няма да караш субару.
Става следното:

Купувам първото Субару без да казвам и реакцията е:
1. Ау, как можа да купиш най грозната кола на света?....(тук се прехапвам вътрешно до кръв за да не извия една шия )
2. А, ама тая кола не е толкова лоша ( след като си тръгнал в 1м сняг от Мальовица без вериги ей така..)
3. И моля не ми карай колата, имаш си твоя ( след като вече и тя кара Субару автомат )

Личен опит.

Покарай още малко модели, и прочети темата на Бат Буби за тайната на ниските цени на коли нов внос, не за друго, а за да можеш да си направиш правилно сметката колко ще ти струва за покупка и подръжка.
Не предлагам тест драйв, защото ще се уплашиш докъде стига пристрастяването към марката...

Майтапа на страна - погледни Фоз от 2009- , щом имаш куче това е купето. Вече дали ще е автомат или дизел, зависи от това какво ще намериш читаво ( рядко изпадат коли като на Миро ).
 3

Пет Сеп 13, 2019 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ех, Стъни
Жената се дърпа, после става основен движещ фактор. Викам и - Жена много е стара вече тая кола, да вземем да я сменим.
Отговор: Ми ако ми вземеш по- ново Субару....
Аз: Да вземем някоя малка хондичка?
Тя: Аааа, вземай си я и си я карай, аз Субаруто не сменям ROFL

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Сеп 13, 2019 10:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kichev написа:
Така..... днес направих едно кръгче с танка на Кронос - харесА ми ! :)

Готино е,че предлагате да пробвам и дизела и 2.0 !!! Страхотни сте наистина....то човек само заради колегите във форума си струва да кара субару май :D
Колегата с дизела ще го чуя кога му е възможно и ако офертата още стои ще се разберем идната седмица примерно.


През седмицата ми е зор, но този и другия уикенд няма да мърдам от вкъщи, че довършвам ремонта молейки се да не се роди бебето междувременно :).
Ще трябва обаче да се разходиш малко в планината(Витоша), но тъкмо пък има материал за тестване, та като се наканиш звънкай. Телефонът ми е публикуван.
А иначе като Subaru гилдията друга такава няма да намериш.

Съб Сеп 14, 2019 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Остана ми време днес да цъкна 2-3 днимки на автомобила, който купих след като покарах на колеги от форума автомобилите ,за което съм суепр благодарен !
Още веднъж благодаря на колегите - kronos и Logos за това,че ми се довериха и успях да покарам техните субита.

След като пробвах Форкото на kronos осъзнах,че ми харесва динамиката на XT-то както и височината. В бека определено ми хареса простора вътре, изненадващата височина и не на последно място по-изтънчените черти спрямо Форестъра. Като гледма по-новите модели мисля,че следващият ми автомобил ще е бек от 2014г.

В крайна сметка се сдобих с Forester 2,5 XT 2007 юни месец. Ето и малко снимки :)

Поздрави!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Окт 23, 2019 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хайде вече официално честито и от мен ;)

Сря Окт 23, 2019 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре дошъл в групата на по-бързите перални :D
 1

Сря Окт 23, 2019 9:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор